Teraz jest Cz 28 mar, 2024 18:35


Problem :CWC Misja 19: Taking Command

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

Problem :CWC Misja 19: Taking Command

PostSo 10 paź, 2009 13:45

Mam problem z zakończeniem w OFP Cold War Crisis Misja 19: Taking Command. Zaliczam wszystkie etapy (w obydwu częściach misji) a na koniec gra nie puszcza mnie dalej. Próbowałem kilka razy żeby niczego nie przeoczyć ale nic to nie daje. Podstawowy problem jest w braku czasu na wyłapanie czerwonych-co jest warunkiem zaliczenia misji. Po prostu pojawia się komunikat że miasteczko obronione (pomimo że jakiś czerwony ocalał) i jest powrót do głównego menu gry. Gra w wersji platynowej-oryginał. Wersja 1.96


Dodany rodzaj tematu - Maćko
Ostatnio edytowano So 10 paź, 2009 14:12 przez 11Marek1, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostSo 10 paź, 2009 19:12

Ilu Ci zostało żołnierzy? Może straciłeś zbyt wielu? :clever:
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

PostSo 10 paź, 2009 21:54

Stary wiarus napisał(a):Ilu Ci zostało żołnierzy? Może straciłeś zbyt wielu? :clever:


To nie ma związku ze stratą żołnierzy. Nawet jak nie stracę nikogo to i tak wywala mnie do menu głównego. Jak stracę zbyt wielu to na koniec mam smutne kazanie szefa że sie nie nadaje do armii i pora do cywila- i też do menu głównego. jeśli chodzi o zebrane w misji punkty to wywaliło mnie nawet przy zebranych 1600 (oficer i paru szeregowych).
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 10 paź, 2009 22:09

Dawno nie grałem, więc standardowy zestaw pytań:
1. Próbowałeś rozegrać misję od początku (przez "powrót" w menu kampanii)
2. Grałeś z jakimś modem (skrypty w niektórych modach jak FFUR-y czy ECP czasem potrafią poważnie "roztroić" stabilność standardowych misji)?
3. Wszystkich żołnierzy masz ze sobą w wiosce (czasami skrypty nie uwzględniają tych którzy nie są w "finalnej" lokacji)?
4. Zabrałeś kolesi co mieli kłopoty z radiem (dwóch kolesi po których trzeba wysłać łazika)?
5. Zmieniałeś coś w misji, np. zastępowałeś jednostki BIS addonowymi (ma to związek z pkt.2)?

Na tą chwilę nic innego nie przychodzi mi do głowy.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

PostSo 10 paź, 2009 22:41

Kireta napisał(a):Dawno nie grałem, więc standardowy zestaw pytań:
1. Próbowałeś rozegrać misję od początku (przez "powrót" w menu kampanii)
2. Grałeś z jakimś modem (skrypty w niektórych modach jak FFUR-y czy ECP czasem potrafią poważnie "roztroić" stabilność standardowych misji)?
3. Wszystkich żołnierzy masz ze sobą w wiosce (czasami skrypty nie uwzględniają tych którzy nie są w "finalnej" lokacji)?
4. Zabrałeś kolesi co mieli kłopoty z radiem (dwóch kolesi po których trzeba wysłać łazika)?
5. Zmieniałeś coś w misji, np. zastępowałeś jednostki BIS addonowymi (ma to związek z pkt.2)?

Na tą chwilę nic innego nie przychodzi mi do głowy.


Odpowiadam:
1. Próbowałem rozgrywać kilka razy przez opcje powrót-bez rezultatu. Nawet przeinstalowałem całą grę-też na nic.
2.Nie wgrywałem żadnych modów. To jest czysta gra z oryginalnej płyty.
3.miało być ośmiu (ze mną) i tylu stało przy mnie w wiosce.
4.tak zabrałem, etap zaliczony poprawnie.
5. Nic nie zmieniałem, gra jest czysta.

Dodam jeszcze że próbowałem zakończyć tę misję cheatem "endmission" i wtedy ląduje u szefa "jesteś hańbą w armii..."-nie zalicza mi wtedy misji. Próbowałem też przeskoczyć do następnej misji "campaign" ale po zaliczeniu tamtej misji też ląduję w menu a moja lista misji się nie zmienia.
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostSo 10 paź, 2009 23:53

Tak z ciekawosci zapytam: dlaczego nazwa misji jest po angielsku "Taking Command"?
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

PostN 11 paź, 2009 14:04

Stary wiarus napisał(a):Tak z ciekawosci zapytam: dlaczego nazwa misji jest po angielsku "Taking Command"?

Nazwę misji wziąłem z jakieś solucji. W grze mam "Przejęcie dowództwa" A w sprawie mojego problemu masz jakąś rade? Czy jest np możliwe granie w tą misje (tylko w jej drugą część) powiedzmy 30 min bez automatycznego przerwania po 15-16 min? jeśli tak to faktycznie mam coś z grą.
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostN 11 paź, 2009 15:27

11Marek1 napisał(a):Czy jest np możliwe granie w tą misje (tylko w jej drugą część) powiedzmy 30 min bez automatycznego przerwania po 15-16 min?

Możliwe. Przy dojechaniu do Goisse jest autosave. A potem można grać i godzinę, dopóki nie rozwali się wszystkich czerwonych. Chyba masz coś z grą, skoro ci przerywa po kwadransie, mimo, że komuchy jeszcze żyją.
Rady na Twój problem niestety nie mam. :/
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

PostN 11 paź, 2009 15:45

Stary wiarus napisał(a):
11Marek1 napisał(a):Rady na Twój problem niestety nie mam. :/


Właśnie sprawdziłem stan punktacji-niestety mam - 16. Być może jest to graniczna ujemna suma i dlatego gra się wyłącza.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostN 11 paź, 2009 15:46

11Marek1 napisał(a):
Stary wiarus napisał(a):Tak z ciekawosci zapytam: dlaczego nazwa misji jest po angielsku "Taking Command"?

Nazwę misji wziąłem z jakieś solucji. W grze mam "Przejęcie dowództwa" A w sprawie mojego problemu masz jakąś rade? Czy jest np możliwe granie w tą misje (tylko w jej drugą część) powiedzmy 30 min bez automatycznego przerwania po 15-16 min? jeśli tak to faktycznie mam coś z grą.

Wejdź do folderu z grą a następnie do podfolderu "Campaigns" i powiedz nam jako rozmiar ma plik 1985.pbo.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

PostN 11 paź, 2009 15:56

[/quote]
Wejdź do folderu z grą a następnie do podfolderu "Campaigns" i powiedz nam jako rozmiar ma plik 1985.pbo.[/quote]

71311 kb- ale już pokasowałem parę ostatnich misji które punktowały mi ujemnie.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostN 11 paź, 2009 16:07

Rozmiar prawidłowy. Jeśli nadal będzie coś nie tak z przejściem misji to sposób jest następujący - w menu kampanii wpisujesz cheat campaign (na tej samej zasadzie jak endmission), spowoduje to odblokowanie wszystkich misji, teraz wybierz następną po tej której nie możesz przejść i graj.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostN 11 paź, 2009 16:33

11Marek1 napisał(a):Próbowałem też przeskoczyć do następnej misji "campaign" ale po zaliczeniu tamtej misji też ląduję w menu a moja lista misji się nie zmienia

@Maćko, to juz było.
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostN 11 paź, 2009 16:38

11Marek1 napisał(a):Właśnie sprawdziłem stan punktacji-niestety mam - 16. Być może jest to graniczna ujemna suma i dlatego gra się wyłącza.


Tak, to jest to. Oto co jest w description kampanii:
Kod: Zaznacz cały
class Penalties
{
   class Penalty01
   {
      limit = -1;
      abel = XXPUNISH1.ABEL;
      cain = XXPUNISH1.CAIN;
      eden = XXPUNISH1.EDEN;
   };
   class Penalty02
   {
      limit = -7;
      abel = XXPUNISH2.ABEL;
      cain = XXPUNISH2.CAIN;
      eden = XXPUNISH2.EDEN;
   };
   class Penalty03
   {
      limit = -12;
      abel = XXPUNISH3.ABEL;
      cain = XXPUNISH3.CAIN;
      eden = XXPUNISH3.EDEN;
   };
   class PenaltyGameOver
   {
      // total end of campaign - see exitScore
      limit = -15;
      abel = XXGAMEOVER.ABEL;
      cain = XXGAMEOVER.CAIN;
      eden = XXGAMEOVER.EDEN;
   };
};

exitScore = -15;


Chociaż nie wiem jak ci się udało nabroić na taką punktację ;-) .
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline

11Marek1

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 09 paź, 2009 22:14

PostN 11 paź, 2009 20:18

Kireta napisał(a):Chociaż nie wiem jak ci się udało nabroić na taką punktację ;-) .


Problem rozwiązany. Wykasowałem parę słabych misji, ponownie zrobiłem je "po bożemu" i "taking command" zaliczona. Te trefne punkty to niestety grzechy z kilku misji gdzie sobie trochu odpuściłem i nikogo nie trafiłem (po - 3 punkty za misję). Ale najbardziej zgrzeszyłem prawie na początku, gdzie jakiś czerwony mi zwiał, ja nie wiedząc że to jest wymóg ukończenia misji oddaliłem się na bok (daleko) i za samowolne opuszczenie stanowiska zarobiłem -6 pkt! Ale nie mogę tego poprawić bo musiałbym cofnąć się prawie na sam początek kampanii. Może kiedyś. Dzięki za pomoc! :spoko:

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron