Teraz jest Cz 28 mar, 2024 21:47


Problem z CTRL'em zmieniającym pozycje pilota w kokpicie

Ogólna dyskusja na temat kolejnej produkcji studia Bohemia Interactive.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Problem z CTRL'em zmieniającym pozycje pilota w kokpicie

PostCz 08 sty, 2015 04:52


Jak niektórzy wiedzą, szlag mnie trafiał z controlsami A3, gdyż mimo zmarnowania absurdalnej ilości czasu na testy i upewnienia się iż lewy CTRL (którego używam w pojazdach do obniżania lotu bądź zmniejszania mocy silników) nie jest przypisany do ŻADNEJ funkcji choćby minimalnie sugerującej, że może mieć coś wspólnego z "TrackIR'owym" przemieszczeniem punktu widzenia w kabinie (symuluje możliwość nachylenia się przez pilota do konkretnej części kokpitu, bądź wyjrzenia w prawo, lewo, nad kokpit lub w śmigłowcach schylenie się by patrzeć przez dolne szyby pod kokpitem), klawisz dalej działał jako modyfikator (czyt. przy wciśnięciu go ruch myszką przesuwał punkt widzenia).

Efekt? Lądować bądź kręcić część akrobacji w dogfajtach (zwłaszcza z Suchojkami albo dużo wolniejszymi maszynami wroga) musiałem w 3ciej osobie, inaczej mój pilot (czyt. kamera) dostawała absolutnej padaki wraz z moimi ruchami myszką. Ciężko było w ogóle wykonywać takie manewry, o komforcie mówić nie można było już wcale.

Na szczęście okazało się, iż nie jestem już jedyną osobą z takim problemem i jakaś dobra duszyczka podała rozwiązanie na BI Forum. Jeśli ktoś miał ten sam problem, należy:

1) znaleźć i otworzyć plik "TwojaNazwaProfilu.ARMA3PROFILE" *
2) znaleźć za pomocą opcji search (CTRL+F) linijkę keyFreeHeadMove[]=
3) usunąć jakiekolwiek obecne numerki (u mnie było to "29") pomiędzy "krzywymi" nawiasami, klamrami: {}
4) zapisać plik
5) cieszyć się normalnym lątaniem, lądowaniem i kopaniem tyłka w pierwszej osobie

*jest w Moje Dokumenty\ArmA 3 bądź Moje Dokumenty\ArmA 3 Other Profiles)

Mam nadzieję, że innym cierpiącym to pomoże - ja zaraz właśnie będę testować.

Good luck.


Rozwiązanie by "St. Jimmy", oryginalny post. Thanks Jimmy.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Problem z CTRL'em zmieniającym pozycje pilota w kokpicie

PostCz 08 sty, 2015 17:22

To ciekawe, zajrzałem do pliku profilu - zaznaczę że wcześniej tam nigdy nie grzebałem - i miałem tą wartość nieustaloną. Puste nawiasy klamrowe.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z CTRL'em zmieniającym pozycje pilota w kokpicie

PostCz 08 sty, 2015 19:55

No właśnie któreś z ustawień "Default Controls" (co daje Ci wybór - default A3, default A2) dodaje Ci owy modyfikator.


Co ciekawe, nie ma tego nigdzie w menu ustawień klawiszy, podczas gdy niejednego pewnie doprowadzi do szału...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z CTRL'em zmieniającym pozycje pilota w kokpicie

PostPt 09 sty, 2015 13:26

Sprawdziłem, rozwiązanie działa. K...a w końcu :| :xxx: :jupi:
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan

Powrót do [ArmA III] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron