Teraz jest Pt 29 mar, 2024 00:13


VBS2 Lite - darmowy VBS2

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPt 05 lut, 2010 00:22

Ściągam właśnie dlatego, że to NIE JEST ani ArmA, ani ArmA 2, tylko produkt o dość wąskim przeznaczeniu, którego celem wcale nie jest wysoki gameplay, a możliwie wierne odwzorowanie pola walki. W ArmA i ArmA 2 praktycznie nie gram w misje ani MP, de facto większość czasu siedzę w edytorze rozstawiając jednostki, sprzęt, waypointy etc, po czym wciskam magiczny przycisk "podgląd" i obserwuję przebieg starcia. Zatrzymuję dokonuję poprawek, zmieniam elementy, waypointy, inne takie, "podgląd" i jedziemy dalej. I naprawdę, ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w VBS2.

SiD, pozwolisz jednak, że się ponapalamy, jak na bandę fanboyów przystało i sami stwierdzimy po zobaczeniu na własne oczy, czy jest to produkt godny uwagi, czy sezonowa ciekawostka. Wiem, że dla prawdziwego l33t'a i doświadczonego użytkownika VBS2 nasz entuzjazm to oznaka słabości i amatorszczyzny, ale wybacz nam, n00bkom, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostPt 05 lut, 2010 00:58

Z tego co chwilę grałem to przypomina to bardziej mod niż odrębną grę. Jest kilka fajnych rozwiązań takich jak FLIR, zaawansowane NVG dla załóg czołgów, jakiś prymitywny system namierzania dla strzelców czołgów (prymitywny w porównaniu do moda do A1 którego nazwy nie pamiętam...). O wiele bardziej pr0 i intyuicyjnie zostało wykonane wybieranie broni. Kompas fajny, modele piechoty spoko, okropny HDR, mapka pustynna też ujdzie, idotyczne AI, fajne efekty zmęczenia, dźwięki mogą być, interakcja z pojazdami fajna. Jest za darmo i to jest duży plus chociaż do arma2 to temu lite'owi daleko. Mało misji ale może się jakieś odblokują jak poprzechodze jakieś treningi i misje pojedyńcze.
Lepiej niż A1 i gorzej niż A2. Zabawka do eksperymentowania.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPt 05 lut, 2010 12:31

:-)))) O tym właśnie mówiłem. Jaka jak ma się grupka airsoftowców, do dowodzenie operacją na skalę co najmniej plutonu.
Zresztą, nie namawiam Ciebie do nie dotykania VBS'a, lecz wyśmiewam waszą ekscytację półproduktem (bo czym innym jest taki LITE), który nawet nie wpasowuje się w wasze potrzeby. A szanować niczego nie muszę, przez co możesz co najwyżej nazwać mnie cynikiem. Rzucanie tanich cytatów niczego nie zmieni.

Jesteś "fturny". W każdym razie nie wiem czy słyszałeś o mil-simach. VBS2 lite mozeznaleźć zastosowanie, mimo twojej ograniczonej wyobraźni. A jeśli nie, to będzie świetną zabawką i ciekawostką. Reszta to nie twój interes.
Offline
Avatar użytkownika

SiD

Major

Major

  • Posty: 588
  • Dołączył(a): Pn 26 lip, 2004 17:09
  • Lokalizacja: Wrocław

PostPt 05 lut, 2010 12:45

Tak, nie słyszałem o milsimach w ogóle. A na Romanovie z FIA rozmawialiśmy o grze w szachy. Akurat z wyobraźnią nie mam problemu i wiem jak chcecie zaadaptować aplikację do reali swoich potyczek. Tak samo jak można zaadoptować płytę CD do krojenia chleba. Powiem tylko, że Monty Python ma lepszy scenariusz, ale poczucie humoru podobne.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPt 05 lut, 2010 12:59

Akurat z wyobraźnią nie mam problemu i wiem jak chcecie zaadaptować aplikację do reali swoich potyczek. Tak samo jak można zaadoptować płytę CD do krojenia chleba

Wielce-Pan-Doświadczony-Wszystkowiedzący-Nieomylny, mein fuhrer donoszę że CD da się nawet kroić łby. Monty Python jest moim ideałem poczucia humoru, im nie dorównujesz fuhrerze.
Zasadniczo co nas obchodzi co wy tam na Romanovie robiliśta, ludzi z FIA znam i szanuje, przynajmniej większość. Wygląda na to że nie słyszałeś. Ćwiczenia pod takiego "Bergena" (tak wiem, to nie mil-sim) czy jakąkolwiek międzynarodową imprezę na VBSie podkręcaja klimat, ludzie się wczuwają.

A prócz ciebie, wiekszosc ludzi ma jakieś odczucia.
Offline

Pepe

Kapral

Kapral

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 17:26
  • Lokalizacja: Tarnów

PostPt 05 lut, 2010 13:49

Z całym szacunkiem Sid ale skąd możesz wiedzieć jakie są moje potrzeby i wymagania ?
Tylko po to ściągałem VBSa żeby ktoś mnie nazywał pozerem ? I to tylko dlatego że napisałem że jestem airsoftowcem ale też REKONSTRUKTOREM a to coś więcej, dla mnie VBS2 Lite to świetny program do ćwiczeń i treningów. A jak twierdzisz że większość opcji VBSa Lite nigdy nam się nie przyda i nie znajdziemy dla nich zastosowania, a za chwilę piszesz że to JEDYNIE półprodukt i nie posiada wszystkich cech VBS w pełnej wersji. To jak nie możemy znaleźć zastosowania do wersji lite to jak mamy to zrobić w pełnym VBSie ?
Offline
Avatar użytkownika

SiD

Major

Major

  • Posty: 588
  • Dołączył(a): Pn 26 lip, 2004 17:09
  • Lokalizacja: Wrocław

PostPt 05 lut, 2010 14:08

Goose to w ogóle zauważyłeś tylko wybrane hasła i zagubiłeś kontekst. To nie ja staram się być śmieszny, ale wy jesteście, z tym swoim abstrakcyjnym myśleniem, ale żeby to zauważyć musielibyście z niego się uwolnić. A ten führer, to też zupełnie z dupy, bo ani mnie to nie obraża, ani nie ma sensu. :cisza:

Pepe, nie rozśmieszaj mnie. Oboje wiemy, że blefujesz z potrzebami twojej grupy. Półprodukt to wersja LITE, co nie zmienia faktu, że i tak nijak nie trafia w szablon śmiesznej sceny ASG, czy waszej tarnowskiej szkółki. Nie ma wersji VBS dla napalonych entuzjastów militarii, bo w ogóle nie celuje w ten target.

Ani mnie nie rozumiecie, ani też nic mądrego nie macie do powiedzenia, więc jaki sens to ciągnąć?
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPt 05 lut, 2010 14:30

To prychnij na nas z góry jak na pr0 przystało i daruj nam naszą niewiedzę. I opuść ten temat jeśli nie masz nic do powiedzenia poza tym, żeśmy pozerzy.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 05 lut, 2010 16:20

Pany, wyluzujcie. Pierwsza odpowiedź Kirety całkowicie wystarczy.


SiD napisał(a):więc jaki sens to ciągnąć?
w końcu doszedłeś do jakichś sensownych wniosków.

SiD, zanim zakończymy tę głupią dyskusję, to powiedz mi tylko... masz VBS'a?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

SiD

Major

Major

  • Posty: 588
  • Dołączył(a): Pn 26 lip, 2004 17:09
  • Lokalizacja: Wrocław

PostPt 05 lut, 2010 21:52

Już nie.
Offline

kaaleth

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 08 lut, 2007 21:50
  • Lokalizacja: brak

PostPt 05 lut, 2010 23:17

VBS2 Lite? No, tego chyba jeszcze nie było. Po screenach i jednym z filmów kompletnie nie mam pojęcia czy to nie jest przypadkiem "podróż w przeszłość". No ale skoro jest za darmowe, to może jakieś community z tego wyrośnie. No cóż, dobrze, że torrent is available, zatem pobieram.
Offline
Avatar użytkownika

DeviAnCE

Major

Major

  • Posty: 611
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2004 12:09
  • Lokalizacja: Terra

PostPt 05 lut, 2010 23:42

Faktycznie, jest się o co kłócić.

Kwestia pierwsza. Produkt wypuszczony z inicjatywy podobnej do AA, który ma na celu zapewnienie interesantom rozrywki i kładący nacisk przede wszystkim na reklamę armii. Z góry więc wiadomym jest, że fajerwerków nie będzie.
Kwestia druga. Ku uciesze pewnej gawiedzi (tj. społeczności OFP/ArmA) program ten stanowi lekki posmak - powiedzmy - pełnoprawnej platformy i powinien być postrzegany jako ciekawostka, ot miły dodatek prezentujący parę ciekawych możliwości, których w większości nie było nam dane wcześniej doświadczyć.

To nie VBS, to zwykła reklamówka. Prawda. Ale kogo to obchodzi?
We do not know death... only change. We cannot kill each other without killing ourselves.
Offline

kaaleth

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 08 lut, 2007 21:50
  • Lokalizacja: brak

PostSo 06 lut, 2010 15:45

No cóż. Pobrałem, zainstalowałem, włączyłem. Wrażenia? Powiedziałbym, że chyba tak powinien w przybliżeniu wyglądać OF2 i nie do końca, jednak wszyscy wiemy, że ta "gra nie jest grą" :twisted: - zwykła reklama, którą i tak gracze odbiorą inaczej (czyt. oleją) . Owszem jest parę ciekawych zastosowań, ale jak na (chyba) pierwszą publiczną wersje jest parę dziwacznych błędów.


Odchodząc od komentarzy w/w gry, wiecie może jak przełączyć niechciany LAN na Internet? :> Czy może Codemasters swoim kontrastem DR mnie aż tak pozbawił wzroku? :>
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostSo 06 lut, 2010 16:02

przez hamachi/inne tego typu programy można grać po sieci z kimś.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline

kaaleth

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 08 lut, 2007 21:50
  • Lokalizacja: brak

PostSo 06 lut, 2010 16:24

Hm... Myślałem, że jest to coś typu z listami serwerów (widocznie nie doczytałem). W takim razie dzięki. Kończę ten offtop ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron