Teraz jest Cz 28 mar, 2024 21:19


Typ-85 a PPS

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

Typ-85 a PPS

PostWt 20 lip, 2010 14:19

RevER napisał(a):Dobry pomysł tylko raczej PPS bardziej pasuje do klimatów drugowojennych.

bardziej mi chodziło o to, że to Type-85 nie jest klonem kałacha, a bardziej jakąś Chińską pochodną konstrukcji Sudajewa...
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez reyhard, łącznie edytowano 1 raz
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Szer. Kacor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 02 cze, 2010 19:09
  • Lokalizacja: Bielsko - Biała

PostŚr 21 lip, 2010 14:27

Co jak co reyhard, ale Type-85 może z rzutu bocznego troszeczke przypomina PPS'a. Jednak przy dokładnych oględzinach zmieniłbyś szybko zdanie. Pomimo inaczej wyglądającego magazynka, nadal przystaje przy szwedzkim Carl Gustavie M/45, których według mnie jest wierniejszym odpowiednikiem Type-85, niż PPS.
No pain, no gain!!!
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostŚr 21 lip, 2010 15:38

Panie Kacor, ja nigdzie nie stwierdziłem, że Type-85 przypomina PPS-43, tylko że jest jego rozwinięciem w pewnym sensie. Komora nabojowa i mechanizm zasilania zresztą jest taki sam i na pewno nic wspólnego z Carlem Gustavem nic wspólnego nie ma (inny nabój wszakże...). Zresztą mówienie, że Type-85 przypomina w jakiś sposób Type-85 to jakiś wielki absurd - może tylko mechanizm zamka (w iluż on już konstrukcjach on się przejewiał -równie dobrze można go do MP 28 porównywać...). Znajdź mi choć jedną rzecz w tym Carl Gustavie 45, przypominająca Type-85 to gotów jestem zmienić zdanie...

Obrazek
Obrazek
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Szer. Kacor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 02 cze, 2010 19:09
  • Lokalizacja: Bielsko - Biała

PostŚr 21 lip, 2010 18:27

Ogólny wygląd broni jest bardzo podobny do M/45. Np. (nie znam się na częściach broni także wyjaśnie swoimi słowami) metalowa obudowa, po której przesówa się zamek jest okrągła tak samo jak w Type-85. W środku widać sprężynę tak samo, jak w chińskiej broni. Na podstawie tego twierdzę, że Carl Gustav przypomina Type-85. Weźmy też pod uwagę, że dyskutujemy tu na temat OFP, także walory techniczne broni, jak "komora nabojowa", "mechanizm zasilania" nie powinny być włączane do dyskusji ponieważ w OFP nie mamy możliwości rozbierania broni. Rozmawiamy tu też na temat zamiennika Type-85, także po co wogóle wymieniać czym się dane bronie różnią. Mimo wszystko podkreśle jeszcze raz, że nie znam się na broni i przedstawiam swoją opinię, że dla mnie nie ma różnicy czy to Type, czy M/45.

Po drugie widze, że moja wypowiedź cie troche zirytowała. Także bez czerwienienia się, bo troche krytyki jeszcze nikomu nic złego nie zrobiło, a nawet niektórym pomogła wzbić się na wyżyny. Uwierz, że ja wrogów też nie zwykłem sobie szukać :3majsie:

Zresztą mówienie, że Type-85 przypomina w jakiś sposób Type-85 to jakiś wielki absurd


Zgadzam się.
No pain, no gain!!!
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostŚr 21 lip, 2010 19:04

zirytowałam się bo bzdury pleciesz. Jak chcesz się tłumaczyć i tym samym co raz bardziej się pogrążać to proszę bardzo.

także walory techniczne broni, jak "komora nabojowa", "mechanizm zasilania" nie powinny być włączane do dyskusji ponieważ w OFP nie mamy możliwości rozbierania broni.


W sten Mk 2 też widać sprężyne, i w Mp-28, i w mp3008 i tak dalej, i tak dalej. Mogłeś od razu powiedzieć, że jedno i drugie strzela, jak dla mnie to jest ten sam typ ignorancji.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostŚr 21 lip, 2010 20:42

reyhard napisał(a):Mogłeś od razu powiedzieć, że jedno i drugie strzela.


:twisted: :twisted: :twisted:

Przepraszam moderacje za offtopic :)
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Szer. Kacor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 02 cze, 2010 19:09
  • Lokalizacja: Bielsko - Biała

PostŚr 21 lip, 2010 20:43

Akurat, jeżeli chodzi o Sten'a i MP-28 to troche nie trafiłeś z racji umiejscowienia magazynka, ale mniejsza o to.

Dobrze wiesz o co mi chodzi z tym podobieństwem, nie rozumiem twojego zdenerwowania. Ten temat nie jest poświęcony miltariom, także twoja wiedza jest tutaj zupełnie niepotrzebna i popisywać to ty się możesz w dziale Militaria, albo na innym forum dyskusyjnym. Zwróciłem ci tylko uwagę, że PPS ogólnie z wyglądu nie przypomina Type-85, a tu nagle taka fala złości. Dobrze mądralo Type-85 (z technicznego punktu widzenia) nie przypomina M/45.

Zadowoliłem twoje narcystyczne potrzeby? :cfaniak:
No pain, no gain!!!
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostŚr 21 lip, 2010 20:54

Panowie, ten temat służy o dyskusji o Original War Mod a nie o różnicach między PPS a Typem-85.

Od tego mamy dział militaria. Proszę się tam przenieść, jeśli zależy Wam na kontynuowaniu dyskusji.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostŚr 21 lip, 2010 21:00

a z wizualnego to może przypomina?

Akurat, jeżeli chodzi o Sten'a i MP-28 to troche nie trafiłeś z racji umiejscowienia magazynka, ale mniejsza o to.

o, przepraszam, magazynek to te peemy mają? Mają. No więc jaki problem? Tak samo mógłbym się spytać czy kolba w Gustavie przypomina tą w Type-85? No w sumie, przecież się składają :lol:

Zwróciłem ci tylko uwagę, że PPS ogólnie z wyglądu nie przypomina Type-85

Co jak co ale to raczej ty tu chciałeś jakoś zaimponować gawiedzi pisząc coś takiego
Co jak co reyhard, ale Type-85 może z rzutu bocznego troszeczke przypomina PPS'a. Jednak przy dokładnych oględzinach zmieniłbyś szybko zdanie.

Dokonałem dokładniejszych oględziny, argumentując swoją opinie, że Type-85 był w jakimś tam stopniu pochodną PPS-43, nie skupiając się przy tym na cechach wizualnych. Gdy to zrobiłem, ty jakoś zmieniłeś zdanie, nie o to Ci wszakże chodziło. Można by rzecz, nastąpił STRASZNY ERROR

Poza tym wybacz, jeżeli Ci przeszkadza, że na forum o grze, która kładzie bardzo duży nacisk na realizm militarnego ekwipunku, ktoś się upiera, że (tak upraszczając całą sprawę) jajko przypomina kamień, to nie pozostaje nic innego w takim wypadku, jak tępić tego rodzaju głupotę - inaczej ta się rozpanoszy...

edit: wybacz Maverick, nie było tego postu jak to pisałem, ja już kończe ze swojej strony.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Szer. Kacor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 02 cze, 2010 19:09
  • Lokalizacja: Bielsko - Biała

PostŚr 21 lip, 2010 21:16

Wiesz co, nie odpowiem już na to. Szkoda mojego czasu, żeby z tobą dyskutować. Jesteś poprostu zwykłym napinaczem. W normalny sposób wyraziłem swoje zdanie, a ty robisz tutaj taki bajzel. Wiesz dobrze o co mi chodziło i po podkreśleniu tego, że nie znam się na broni każdy inteligentny człowiek wiedziałby, że dokładne oględziny w tym wypadku znaczy u mnie spojrzenie na obiekt z wielu stron. Pisze teraz dosyć prosto, bo wydaje mi się, że z takim człowiekiem mam doczynienia.

Sorry Maverick, ale z mojej strony to też już wszystko następne moje posty będą na temat projektu Juriego.
No pain, no gain!!!
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostSo 24 lip, 2010 10:34

Co jak co, ale Rey jest specjalistą od Sojuzu, z radzieckim uzbrojeniem z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej ma do czynienia co tydzień. Chłop nie trawi ignorancji w tej dziedzinie i próbuje wytlumaczyć a ty mu od napinek :mrgreen: No i fanzolisz głupoty to swoją drogą :D

Czemu, pytasz sie, otóż Hugo Chavez wpadł na latającym Jednorożcu z gąsienicami, czyli :

Carl Gustaf Kpist M/45
http://www.world.guns.ru/smg/smg48-e.htm

Pistoljet Pulemjot Sudajewa wz.1943
http://www.world.guns.ru/smg/smg03-e.htm

pistolet maszynowy ChRL Typ-85 ...
http://www.world.guns.ru/smg/smg73-e.htm
...który jest rozwinięciem pistoletu maszynowego (ChRL) Typ 72 i wytłumionego Typ64

http://www.world.guns.ru/smg/smg72-e.htm
http://www.world.guns.ru/smg/smg71-e.htm

Co i gdzie jest podobne hm ?

Żeby jeszcze ci namieszać

Wietnamskie rozwinięcie Pistoljet Pulemjot Szpagina wz.1941
http://www.world.guns.ru/smg/smg109-e.htm

Wot myśl techniczna azjatyckiego sojuzu. Amen.

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron