Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:57


Kampanie i misje. Autor: tom3kb

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

james.trombley

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Pn 04 cze, 2012 19:03
  • Lokalizacja: Poznań / Zduńska Wola / Chojnice

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostN 10 lut, 2013 23:56

tom3kb napisał(a):Jon to fakt, większość misji z tamtej strony to straszna prościzna bez briefingów, zadań itd ciężko w nie się gra.
Co do przeróbki moich misji na coopy to nie ma sprawy, jeśli uważasz, że któreś wam będą pasowały bierz i przerabiaj. Tylko nie śmiejcie się za bardzo z moich umiejętności "missionmakerskich" jak je odpalicie w edytorze. ;)

Tu nie ma nic do śmiacia, im prościej tym lepiej.

p.s. pozdrowienia ze Zduńskiej Woli :)
Je veux rien faire du tout sauf me branler les coulles.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostPn 11 lut, 2013 02:58

@Pyjter
Niemiecka kampania ma być zimowa, brytyjska to spadochroniarze-myślałem o czymś w stylu jak w "O jeden most za daleko" tylko na małą skale :). Amerykańska nie wiem jeszcze o czym. Kampanie krótkie/proste bez wielkiej fabuły.
@james.trombley
To dobrze, że tak uważasz ;)
Ps: zabieram się do roboty nad tymi kampaniami, jakieś 2 tygodnie i coś powinienem już wypuścić.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostPn 11 lut, 2013 03:05

Nie wiem czy do kosza czy nie bo nie grałem we wszystkie misje co są na tamtej stronie, natomiast misja pierwsza lepsza z brzegu by tom3kb "Panzerfaust" świetna po prostu, gram 2 godziny a jeszcze nie skończyłem.
Sciął bym może trawe bo przeszkadza, i pokombinował ze skillem wroga, chociaż widziałem że nie wszystkie jednostki mają przesadzony.

To by mogła być fajna misja MP w I44.

Jestem ciekaw co przyniosą następne misje z tej paki jak już uporam się z obecną :)
Obrazek
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostPn 11 lut, 2013 03:33

"Skill" wrogów jest standardowy taki jaki mają w edytorze. Nie lubie tego zmieniać. Kiedyś grałem w kampanie W0lle Delta force 2, ustawiał talibom chyba po 0.3 na pasku umiejętności jednostek to w 90% misji nawet do mnie nie strzelili, a ja z Ai ich tłukłem.
Ps: w Panzerfaust użyłeś min bo na bisie pisali coś, że czołgi w I44 v2.65 czasem na nich nie wybuchają, a nie sprawdzałem tego jeszcze?
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostPn 11 lut, 2013 03:37

Użyłem min i to w takim patternie że była 100% skuteczność. Więc raczej jest ok.

Co do skilla to jednak to jest I44 a nie czysta arma. + my tam jeszcze CWRa włączamy i inne przeszkadzajki :)
Obrazek
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostPn 11 lut, 2013 03:53

To dobrze, że działają, może to jakaś plotka albo ludzie mieli jeszcze jakieś mody odpalone.
Ja testowałem moje misje na czystym I44 i w niektórych misjach zanim podszedłem np: pod głupie stanowisko plot z 88-ką to kilka razy atakowałem/wycofywałem się uzupełniałem ammo w oddziale na trupach wrogów. Strzelaniny czasami są bardzo długie. :)
Ps: Algrab fajny jest Inv44 mission pack by bardosy ale trudny, używa UPSMON i za dużo wrogów :( Miał wypuścić update ale na razie nie widać (jedną misję trzeba samemu edytować i zmienić teamleadera w naszym oddziale z grywalnego na gracz bo inaczej się jej w singlu nie odpali). Jest też kampania H&D Operation Iron Swarm, 4 misje. To tak w skrócie jeśli chodzi o misje tak normalnie zrobione, jest też kilka na armaholicu niezłych. Uważaj tylko na pack z ~75 misjami by Vandevoorde.pa kupa misji ale wykonanie słabe. Żadnych briefingów w misjach itd tylko markery na mapie, słabo.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostWt 12 lut, 2013 10:02

Heh a ja dopiero skonczyłem "Panzerfausta" wczoraj w nocy, podejście pod ostatni cel wydawało się lajtowe, tymczasem wytłukli mi pół oddziału i jeszcze drugie tyle strzelania się okazało co poprzednio :D
Przyjemną niespodzianką była dobrze zaopatrzona ammotruck w pewnym miejscu by nie robić spojlera ;)

Jednak wysoka trawa to spory pain in the ass, (stara śpiewka: AI cie widzi ty go nie) więc sugerowałbym dodawanie w inicie misji tego setterraingrid=45;
Kolejne misje włącze sobie juz z tym przycięciem i zobaczymy jak się będzie grało.
Obrazek
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostWt 12 lut, 2013 12:22

Ja od zawsze gram z trawą normalną żadnych "kosiarek do trawy" w misjach nigdy nie używam ;)
Misje są nie spakowane do pbo to szybkie kopiuj/wklej i dorzucisz sobie co tam potrzebujesz do init, żeby grało ci się komfortowo.
PS: walki z ai w I44 bardzo mi się podobają ze wzgledu na ich długość, nawet jak walczymy tylko z kilkoma przeciwnikami. Pojedynki na "mausery" kto szybciej przeładuje po niecelnym strzale i lepiej przymierzy za drugim razem ;)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostWt 12 lut, 2013 14:13

Trawę wyłącza setTerrainGrid 50;
"45" tylko zmniejsza jej ilość.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostWt 12 lut, 2013 16:47

and?

myśle że 45 na moje potrzeby wystarczy, nie chciałbym robić "zielonej plaży w lesie" (chociaż i bez "STG" jest takowa tylko że w oddali)
a gdyby w którejś misji przeszkadzało za bardzo, to można wyłączyć całkiem "50", tylko będzie problem ze sejwem jak już będzie zaawansowany progress misji.
Bo sejwów zdaje się nie umiemy rozpakować, aby tam wstawic odpowiednie STG, prawda?

Wracając do min, to może plotka dotyczy innego rodzaju niemieckich (nie wiem czy są w ogóle), albo którychś alianckich, albo idąc dalej - któregoś z niemieckich pojazdów najeżdzająchych na te alianckie.
Może coś jest na rzeczy w tą stronę, w każdym razie te które dałeś niemieckie (teraz nie pomnę typu - czy to TMi 42??) działają na Shermany które wstawiłeś.
EDIT: ok sprawdziłem każda strona ma po 1 typie min, więc może to kwestia któregoś pojazdu.
Obrazek
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostN 03 mar, 2013 21:38

Nowa kampania dla Invasion 1944:
Paratroopers
http://www.armaholic.com/page.php?id=18721
Wszystkie potrzebne informacje odnośnie addonów itd w pliku readme (oraz na forum bisu i armaholicu).

Update:
Nowa wersja mojego mission packa dla Invasion 1944:
tom3kb's I44 SP Mission Pack v1.2 (dodano 3 nowe misje)
http://www.armaholic.com/page.php?id=18053
Wszystkie potrzebne informacje odnośnie addonów itd w pliku readme (oraz na forum bisu i armaholicu).

Ps: linki dodane do pierwszego postu.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostŚr 06 mar, 2013 02:37

Twoja kampania nie jest widoczna na becie gry.
Obrazek
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostŚr 06 mar, 2013 10:18

Właśnie sprawdziłem w 2 przypadkach.
1. Z @cba, @cba_a2; @cba_oa + beta patch
2. Z @cba_co + beta patch
W obu przypadkach mam ją w menu kampanii i nie ma problemu.

Upewnij się, że wrzuciłeś ją do folderu Campaigns w głównym folderze army.
...\arma 2 \campaigns\tom3kbparatroopers
Nie wrzucaj jej do folderu modów np:
....\arma 2\@i44\campaigns\tom3kbparatroopers, czasem kampanii wrzuconych do folderów campaigns w jakichś folderach modów nie widać później w menu kampanii.
Sprawdź też przypadkiem nie wrzuciłeś kampanii np w taki sposób lub coś podobnego bo też nie będzie działać:
....\arma 2 \campaigns\tom3kbww2campaign1\tom3kbparatroopers
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostCz 07 mar, 2013 00:03

Sorki wszystko działa.
Miałem wgrane inne kampanie które mi "śmieciły".
Przepraszam za zamieszanie, jest wszystko ok.
Obrazek
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Kampanie i misje. Autor: tom3kb

PostCz 07 mar, 2013 00:45

Nie ma sprawy. Grunt, że działa. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron