Teraz jest Cz 28 mar, 2024 21:18


Back From War

Dział poświęcony tworzeniu wszelkiego rodzaju dodatków do ArmA III.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:02

Hejka, pracuje własnie nad nowym addonem 'Back From War'. B.F.R to addon w którym pojazdy będą wyglądać jak by właśnie wróciły z wojny a nie jak by wyjechały z fabryki jak w przypadku wielu innych addonów.

Pojazd nad którym teraz pracuje to M1127 wariant RV.
Planowane funkcje bonósowe tego pojazdu:
-Otwierana tylna klapa.
-Możliwość chodzenia po pokładzie.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/10275380_691584207589359_4992918151235582617_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/10511467_692145257533254_4989634445931561200_o.jpg

Napiszcie co myślicie i jakie podzespoły powinienem dodać.
Ostatnio edytowano Cz 31 lip, 2014 15:12 przez DesertFox, łącznie edytowano 2 razy
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:19

Ale błendy.

To jest high poly?

Ja bym dodał koła, no bo tak bez kuł to dziwnie :)

bajdełej, po co jest poddział Addon-Making skoro wszystkie tematy są w dziale Addony? :P
Ostatnio edytowano Cz 31 lip, 2014 13:27 przez WinteR5, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:27

Sorry za błędy ale mieszkam 9 lat z granica i mogłem sie pomylić tu i tam, zaraz spróbuje poprawić.Tak to jest high poly, potem jak będę kończył to zmniejszę* ilość poligonów. A koła to jeszcze muszę zrobić :)
Ostatnio edytowano Cz 31 lip, 2014 13:32 przez DesertFox, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:29

Zmniejesz? :D to pozdro.

Jak na high poly to krawędzie wyglądają na zbyt ostre. Kiepsko Ci się wypalą, o ile zamierzasz wypalać normalki? Bo z tymi nitami to tak średnio na low poly. :)

http://wiki.polycount.com/NormalMap?action=AttachFile&do=get&target=normal_edge_thickness.jpg
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:40

Ogulnie bende coś kombinował z tym wypalaniem ale to jest muj pierwszy wiekszy projekt i sie jeszcze ucze. Dzieki za to zdjecie bo jest bardzo przydatne. :spoko:
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:44

Generalnie wygląda bardzo spoko, chętnie pomogę jakbyś coś chciał.
Z mojej strony do normalek polecam program xNormal a do robienia UV program headus UV layout :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:53

Desert naprawdę nie działa Ci funkcja forum "Sprawdzanie pisowni w czasie pisania"?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 13:59

Na pewno spróbuje. Mam tylko pytanie na temat portowania bo czytałem na jakimś forum że trzeba jakiś plugin Bis pobrać do Blendera oraz innych programów,w którym na bieżąco trzeba wpisywac wage objektu bo inaczej sie nie da portowac do oxygen'a 2.
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 14:24

Eee, głupoty.

Pojazdy wagę owszem, posiadają masę, którą definiuje się bezpośrednio w Oxygenie lub jak ktoś chcę być trendy w Object Builderze. Tym na razie nie zawracaj sobie gitary.

Wagi selekcji posiadają żołnierze, w skrócie, żeby ładnie postać biegała i kucała i zginała rączkami.

Myślałem że to zdjęcia z viewportu 3ds maxa :P Ale skoro Blender no to masz do wyboru format .obj, eksportujesz, importujesz. Oczywiście w dobrej skali. To generalnie cała filozofia. Ja osobiście nie korzystam z .obj a z .3ds lub od nie dawna w końcu format .fbx
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 14:30

Ok dzięki :spoko:
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 14:31

3ds max czy Blender używasz?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 14:48

Blender bo uważam go za łatwiejszy w użyciu.
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 15:05

Jak kto woli :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

Re: Back From War

PostCz 31 lip, 2014 15:45

Cholera, nie mogę czytać, bo mi oczy wypala. Kilka lat zagranico i już zapominajo jak się po polsku mówi. :x

DesertFox napisał(a):Pojazd nad którym teraz pracuje to M1127 wariant RV.
Planowane funkcje bonósowe tego pojazdu:
-Otwierana tylna klapa.
-Możliwość chodzenia po pokładzie.

Jak się da to dodaj opcję strzelania przez klapy w dachu (te w przedziale desantowym). Nie pamiętam jak się nazywają.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Back From War

PostPt 01 sie, 2014 05:06

Kiedy ktoś robi swój pierwszy addon, bez sensu jest pisać mu "fajnie by było jakbyś dodał strzelanie z pojazdów, salta piechotą i napisał własny system przeciążeń, przeciągnięć i wpływu wiatru dla lotnictwa". Po co pisać coś takiego?

Wielu nie jest w stanie doskoczyć nawet do poziomu funkcjonalności \ jakości jednostek BIS'u, a co dopiero mówić o czymś ekstra. Takich rzeczy ciężko oczekiwać od weteranów (którzy raz po raz gaszą takie teksty na forum BIS'u), a co dopiero od kogoś nowego. Jedyne czego można oczekiwać i na co jest sens "naciskać" to doprowadzenie addonu do końca i ww. standardu funkcjonalności. A póki co koledzy, to brzmi jak życzenia o mądrą kobietę.

Stryker generalnie fajny i życzę powodzenia, jeśli go wydasz to pewnie nim pojeździmy.

Jednakże IMO, żeby to zrobiło jakąś "różnicę", to musiałbyś przereteksturować większość jednostek z gry i kilka z addonów, a to niekoniecznie jest sensowne działanie. Nie wspominając o tym, że to po prostu nierealistyczne.

Czemu?

Bo instrukcje utrzymania sprzętu są bezlitosne, na co zwrócił kiedyś uwagę jeden z żołnierzy na BIF. Dziś już nawet ruscy na to zwracają uwagę, ergo - pojazdy na froncie naprawdę lśnią, bo zdechły silnik, zasyfiony wizjer czy zacięty karabinek to różnica między życiem, a śmiercią. Brud może być na kołach czy gąsienicach, chociaż i to stara się doczyścić w miarę możliwości (zwłaszcza na tych ostatnich), na reszcie pojazdu z tego co mi wiadomo niedopuszczalne.

Zwłaszcza, że powiedzmy sobie szczerze - póki nie mowa o amfibiach, to te pojazdy nie mają się gdzie ubrudzić.*


*poza okresem roztopów, gdy np. na bliskim wschodzie na większości dróg nieutwardzonych jest błoto.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Następna strona

Powrót do [ArmA III] Addon-Making

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron