Teraz jest Wt 19 mar, 2024 07:34


Nowy zielony beret dla wojsk specjalnych wp

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

Nowy zielony beret dla wojsk specjalnych wp

PostPn 31 maja, 2010 21:01

:)


klik

i co wy na to? a tak offtopowo to mysle ze mogli by wreszcie wprowadzic mundur galowy dla naszych zolnierzy bo te ciapy z apaszkami to jakies nieporozumienie :/ ja glosuje na wz.36 wedlug mnie fajne nawiazanie do tradycji!
Ostatnio edytowano Śr 02 cze, 2010 14:45 przez KaRV, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

MłodyRzyg

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Pn 21 lip, 2008 20:44

PostPn 31 maja, 2010 21:31

Wszystko fajnie, ale na przeszkodzie zawsze stoi, przynajmniej oficjalnie - brak kasy.

Ciekawym pomysłem byłby powrót do rogatywek - zmienić trochę krój i powstałyby całkiem fajne czapki polowe, związane poniekąd z tradycją. Kiedyś na allegro były wystawione pojedyncze egzemplarze w panterze i panterze pustynnej.



edit:
http://www.allegro.pl/item1063735921_ro ... zm_58.html
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 31 maja, 2010 21:37

Lepiej inwestować w ciuchy niż obronę plot, to przecież oczywiste.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostPn 31 maja, 2010 22:33

rozumiem ze takie mamy wlasnie dylematy w armii albo to albo to..albo czolg albo buty :D, albo paliwo albo amunicja.. przeciez to absurd

zreszta juz wiem co by bylo najlepsze JON.. po katastrofie smolenskie najwiekrze autorytety mowia mi ze teraz sam miod w stosunkach polski z rosja wiec moze w ramach dobrosasiedzkich stosunkow dadza nam kilkaset tysiec sztuk umundudowania po bylym sojuzie (napewno zalegaja im w magazynach na czas wojny ;P) i wtedy sprawe sortow mundurowych mamy zalatwiana na kilkadziesiat nastepnych lat a dzieki temu i patrioty i sm3 bylyby na standardzie w wp i oczywiscie 100% terytorium polski zabezpieczone :) co tam sm3 gawrony i kraby a moze i nawet iryda wybudowane a wiec i polska zbrojeniowka na czele w europie :D moglibysmy nawet wtedy india 2go groszkowa wybudowac :D.. nie ma to jak zaoszczedzic na sznurowkach ;)
Offline
Avatar użytkownika

Operator

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 420
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 12:31
  • Lokalizacja: Świdnica

PostŚr 02 cze, 2010 13:05

Słyszałem, że grom wprowadza nowy odcień skarpetek...
Perz - nie rozumiesz i nie zrozumiesz.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 02 cze, 2010 13:19

Karv, nie, nie byłoby to najlepsze...

Operator - spamujesz?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostŚr 02 cze, 2010 19:03

Operator napisał(a):Słyszałem, że grom wprowadza nowy odcień skarpetek...


co do takich nowosci to akurat nie slyszalem ;).. ale wiem ze 1PSK wprowadzil nowy uniform polowy.. :)
Offline

lamirski

Cywil

Cywil

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 12:07

PostŚr 09 cze, 2010 00:40

sto lat za murzynami jak zawsze, Wielu zolnierzy na lewo kupuje berety gore texy i jeszcze problemy potrafia stwarzac. Ale jak tu sie nie dziwic jak przychodza nowi kontraktowi i dostaja sorty mundurowe jak za czasow zetki ;)
A jednostki specjallne tez moga czuc sie dowartosciowane ze dostaly nowy model beretu tloczonego. Dwa lata temu u mnie w zwyklym zmechu cala kompania takie dostala ;)
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 10 cze, 2010 16:56

lamirski napisał(a):sto lat za murzynami jak zawsze


jak ja K.... tego nienawidze ... to sie bylo zaciagnac do jemeńskiej marynarki wojennej to bys byl chlopaku na czasie!! zreszta jak jestes zmechol to mysle ze etiopskie wojska zmechanizowane przyjma cie z otwartmi ramionami szczegolnie teraz!
a w ogole co ty robisz w pl ja jest jak zawsze? i beznadziejnie i zawsze w tyle?


a nizej usarmy 50 lat za..... o budzecie na rok 2010 okolo(za wiki) 1000000000000$ a jakos customy maja.. no popatrz popatrz!


klik

klik

klik
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez KaRV, łącznie edytowano 1 raz
Offline

lamirski

Cywil

Cywil

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 12:07

PostCz 10 cze, 2010 22:22

nie nakrecaj sie kolego ;) Nie napisalem "sto lat za murzynami" w doslownym sensie tego znaczeniu ze ty tak to zrozumiales to inna sprawa. Nie pisze wiecej na ten temat bo nie bede robil off topu w Twoim topicu, Co do zmechu to po twojej wypowiedzi wnioskuje ze hanba byloby dla ciebie sluzyc w tym rodzaju sil zbrojnych... Pewnie liczy sie tylko komando Grom, 6bdsz i psk ;] A narzekac trzeba, musza to robic szeregowi, oficerowie bo nigdy nic sie nie zmieni na lepsze!
Offline
Avatar użytkownika

Duku

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 127
  • Dołączył(a): Pn 12 paź, 2009 19:15

PostCz 10 cze, 2010 23:15

lamirski napisał(a):A jednostki specjalne tez mogą czuć się dowartościowane ze dostały nowy model beretu tłoczonego
Sugeruje wziąść 30 kg. sprzętu + jedzenie i woda, przejść w 3 dni 160 km. Po zakończeniu tego spaceru możemy podyskutować o "dowartościowywaniu się". Każdy ma swój odcinek służby.
PS. Niektórym przydałoby się zainstalować przeglądarkę z opcją sprawdzania tekstu. Chcecie dyskutować o wojsku a wasze posty straszą niechlujstwem językowym. Jak tu Was traktować poważnie ?
Ostatnio edytowano Cz 10 cze, 2010 23:27 przez Duku, łącznie edytowano 1 raz
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy się starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 10 cze, 2010 23:17

lamirski napisał(a): Nie napisalem "sto lat za murzynami" w doslownym sensie tego znaczeniu
widze nie wiesz, czym sie rozni slowo pisane od mowionego, no ale coz....

lamirski napisał(a): Co do zmechu to po twojej wypowiedzi wnioskuje ze hanba byloby dla ciebie sluzyc w tym rodzaju sil zbrojnych...

j.w. i prosze o cytat skad ty takie madrosci bierzesz

lamirski napisał(a):Pewnie liczy sie tylko komando Grom, 6bdsz i psk ;]

bladzisz, space marines tylko ta jednoska sie dla mnie liczy!

lamirski napisał(a): A narzekac trzeba, musza to robic szeregowi, oficerowie bo nigdy nic sie nie zmieni na lepsze!


ta no pewnie, ponarzekac na forum army i swiat sie zmieni :D widze, ze nie wiesz do czego sluzy konstruktywna krytyka bez murzynow w tle....
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostCz 10 cze, 2010 23:25

KaRV napisał(a):a nizej usarmy 50 lat za..... o budzecie na rok 2010 okolo(za wiki) 1000000000000$ a jakos customy maja.. no popatrz popatrz!
Najwyraźniej redaktor nie wie, że bilion po angielsku to miliard, a tak dużej sumy dolarów, którą podałeś, nie ma na świecie.
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 10 cze, 2010 23:30

kondor napisał(a):
KaRV napisał(a):a nizej usarmy 50 lat za..... o budzecie na rok 2010 okolo(za wiki) 1000000000000$ a jakos customy maja.. no popatrz popatrz!
Najwyraźniej redaktor nie wie, że bilion po angielsku to miliard, a tak dużej sumy dolarów, którą podałeś, nie ma na świecie.


hehe proponuje zebys zainteresowal sie tematem, w ktorym troszke sie wyglupiles kolego :D
Offline

lamirski

Cywil

Cywil

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 12:07

PostPt 11 cze, 2010 00:23

Panowie po co te emocje? Kazdy ma prawo wyrazic wlasne zdanie i ja je wyrazilem. Niestety kolega KaRV zamiast spokojnie odniesc sie do mojej wypowiedzi odrazu wyskakuje z tekstami typu "idz do jemenskiej armii" "etiopskii zmech" To mialo byc konstruktywne :twisted: ? Chyba na twoim miejscu napisalbym "lamirski nie rob offtopu, mowimy tu o nowym wzorze beretu" zamiast wyskakiwac z jakimis jalowymi tekstami ;) KaRV widze ze jestes osoba ktora nie zasnie jak twoje zdanie nie bedzie ostatnie i dam ci ta satysfakcje bo naprawde bez sensu sa takie docinki.

Przepraszam jak kogos razi moje slownictwo ale polonista nie jestem tylko prostym zmecholem a forum o armie bede i tak czytal ;)
Następna strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron