Teraz jest Cz 28 mar, 2024 12:15


Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

Dział poświęcony edytorowi misji w ArmA III.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostWt 20 gru, 2016 09:33

Ok. Od dłuższego czasu robię sobie jakaś misję. Kupa czasu i roboty ale zbliżam się do końca.
I nagle za którym odpaleniem patrze i oczom nie wierze. Żołnierze obu stron przestali się na wzajem atakować. Kompletnie się ignorują. Rusek może przejść obok amerykanina o metr i nawet na niego nie spojrzy.

Mało tego Nie dosyć ze stali się pacyfistami to nawet im się ruszać nie chce już. Są niemrawi, nie nie reagują na punkty drogi. Po prostu stoją w miejscu albo się snują spacerkiem.

Dotyczy to tylko tej misji. Nie całej gry. Co się stało ? Jak to naprawić ? To jakiś bug? Zmiany parametrów w punktach drogi nic nie daje.

Po prostu już wymiękam. Ciągle coś się psuje.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostŚr 21 gru, 2016 21:36

A nie nawaliłeś w tej misji jednostek od ciula.
Miałem kilka takich przypadków, niektóre misje z kampanii z moda CSLA.
Moim zdaniew wina za słabego kompa podług ilości jednostek i tak jakby w ogóle "nie myślały" tylko sobie radośnie chodzą.
Ale to tylko przypuszczenie.
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Re: Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostCz 22 gru, 2016 15:28

Prawdopodobnie masz rację bo faktycznie zrobiłem misje na wielką skalę (kilkadziesiąt jednostek na stronę) ale nie mam jakiegoś bardzo słabego kompa (Proc i5 3.1GHz x 4, 16 GB RAM, GTX770) no i to nie pierwsza misja gdzie nawaliłem jednostek od cholery.

Robię tą misję raz jeszcze i zbliżam się do liczby jednostek z poprzedniej misji. Na razie efekt jest taki że amerykanie później otwierają ogień niż na początku tworzenia misji. Zobaczymy gdzie jest granica.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostPt 23 gru, 2016 03:12

Mody? Moduły?

Na moje to gdzieś coś spieprzyłeś Ty lub autorzy moda (lub Ty używając spieprzonego moda), co zaskutkowało takimi oto efektami. Przypominam też, że ArmA3: Patches is Magic uwielbia psuć dorobek społeczności z pacza na pacz.

Dlatego polecam się przesiąść na stabilniejszy tytuł, np. nasza ekipa ostatnio zagrywa się w to.

Wyczerpałem temat. Zobacz co Ci .rpt powie.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Re: Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostPt 23 gru, 2016 16:05

Ocho! Czuć defetyzm i zniechęcenie. :D

Tak naprawdę sprawa dotyczy Arma 2 ale zbadałem tą sprawę i masz rację. Misję na Armie ściągniętej ze Steamu chrzanią się. Wywaliłem wersje ze Steamu zainstalowałem czystą wersje Arma 2 z płyty i znowu świat jest piękny.
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Re: Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostSo 25 lut, 2017 09:05

Kolejny przykład na to że z kolejnymi nowymi wersjami ARMA się co raz bardziej psuła.

Zrobiłem misje pod ArmA II: Operation Arrowhead. Do pewnego czasu działała, a potem zaczeły się jaja:

- po wywołaniu przez radio posiłków które miały przylecieć gra zaczynała zwalniać do szybkości w której się nie dało grać
- po śmierci gracza nie pokazywało się menu i jedyny sposób na wyście z misji i całej gry przy okazji to wyłączenie jej poprzez Ctr - alt - delete
- i parę innych kwiatków

Skopiowałem grę 1:1 do podstawki czyli Arma II i wiecie co ? Ta sama misja śmiga bez problemów!
Offline
Avatar użytkownika

KameX

Kapral

Kapral

  • Posty: 63
  • Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 20:42
  • Lokalizacja: Lubań

Re: Nagły brak agresji i bunt żołnierzy - co się stało ?

PostPn 27 lut, 2017 20:38

Witamy w świecie army ;) Od jakiegoś czasu BARDZO szczegółowo czytam wszystkie changelogi. Śmieszki potrafią zmienić zupełnie działanie triggerów nie dając o tym wyraźnego info i potem 50% misji magicznie nie działa.

Powrót do [ArmA III] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron