Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:26


Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Dział poświęcony edytorowi misji w ArmA III.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

PostSo 18 lis, 2017 15:05

Banalna rzecz która nigdy nie przytrafiała w poprzednich częściach. Najprostsza możliwa rzecz:

1 Kolumna pojazdów czeka określoną ilość czasu.
2 Po upływie tego czasu rusza na pole walki do wyznaczonego punktu
3 Po osiągnięciu wyznaczonego punktu żołnierze wysiadają i ruszają do boju.

Banalne prawda ?"

Do tej pory starczyło w punkcie drogi wpisać czas opóźnienia uruchomienia tego punktu drogi i już. Pojazdy czekały karnie aż czas wpisany w punkcie dogi minie i potem ruszały.

W Arma 3 jest tak że pojazdy owszem czekają, ale tylko do momentu gdy w okolicy się zacznie jakaś strzelanina. Wówczas ten czy inny pojazd postanawia olać opóźnienie w punkcie dogi i sobie pojechać w cholere.

Inny problem jest taki że żołnierze którzy są zapakowania do pojazdów jak tylko usłyszą strzelaninę w okolicy zaczynają wysiadać z pojazdu potem do niego wsiadają i wysiadają itd.

Takie coś odbiera radość z tworzenia misji bo musi się borykać z problemami wcześniej niespotykanymi i stworzenie najprostszej misji to droga przez zaorane pole.

Można jakoś kontrolować pojazdy i żołnierzy ? Na razie wszystko czego próbowałem zawiodło. Samochody i żołnierze robią co chcą.
Offline
Avatar użytkownika

RomanPL79

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 175
  • Dołączył(a): Pt 25 lis, 2011 16:20
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

PostN 19 lis, 2017 20:21

Spróbuj ustawić całej kolumnie:
Kod: Zaznacz cały
nazwa disableAI "AUTOTARGET";nazwa disableAI "TARGET";nazwa disableAI "AUTOCOMBAT";


i wrzucić do waypiontu "oczekującego" (tam gdzie masz wpisane opóźnienie):
Kod: Zaznacz cały
nazwa EnableAI "AUTOTARGET";nazwa EnableAI "TARGET";nazwa EnableAI "AUTOCOMBAT";


Powinno pomóc na uciekające pojazdy/wychodzących ludzi.

Możesz też spróbować zastąpić waypoint "move" waypointem "wait" i pominąć go triggerem z warunkiem
Kod: Zaznacz cały
time > ileczasu

(nie jestem pewien jak działa opóźnienie w triggerach, jeżeli działa to możesz też w ten sposób)
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

PostCz 28 gru, 2017 17:02

Dziękuje za podpowiedzi ale niestety te podane sposoby działają tak sobie. Nadal nie mam pełnej kontroli nad jenbostkami. Mam wrażenie że sztuczna inteligencja w tej grze została za bardzo rozwinięta przez co jednostki robią co chcą zamiast słuchać rozkazów zawartych w wyzwalaczach i punktach drogi.

Poza tym że jednostki nie stosują się do opóźnień zawartych w punktach drogi wysiadają z pojazdów kiedy chcą, nie stosują się do punktów drogi to występuje jeszcze problem z brakiem agresji u wybranych jednostek.

Rosjanie są walecznie i zachowują się ok, a amerykanie w tej samej misji stoją i nie strzelają . Rusek może stać obok i nic.
Pytanie jak tu zrobić jakąkolwiek misje i czy tylko ja mam ten problem ? Bo nie widzę żeby ktoś tu się skarżył.

A może problem zaczął się po którejś niedawnej aktualizacji kiedy wy już nie graliście a ja dopiero zacząłem dlatego nikt się nie awanturuje ?
Offline

Molotok

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pn 02 lip, 2018 13:24

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

PostPn 02 lip, 2018 13:28

W modułach jest opcja ukryj/pokaż jednostki, próbowałbym nimi coś zdziałać.
Offline

wal012

Cywil

Cywil

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 16 kwi, 2021 12:29

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

PostPt 16 kwi, 2021 12:30

Surveys That Pay Cash Through Mail: Are you aware of Surveys That Pay Cash Through Mail? Do You Know About paid surveys at home,
IT is an Awesome way of side jobs online, This is A waste of time which only give you an inbox of junk messages which you can never appear to eliminate.
If you are looking for Surveys That Pay Cash Through Mail You are at the right place this post
will guide you through all the benefits of Participating In Surveys That Pay Cash Through Mail read the complete post.

CLICK HERE

https://cashogame.com/surveys-that-pay- ... ough-mail/

Powrót do [ArmA III] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości