Teraz jest Pt 29 mar, 2024 12:46


Odłączanie się mikrofonu

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Odłączanie się mikrofonu

PostCz 24 mar, 2011 18:54

Jon napisał(a):Jasina - jeśli nie skrzeczysz, czujesz klimat i umiesz się słuchać - to zapraszamy, możesz spróbować.

Najpierw musiałbym coś zrobić z mikrofonem (a raczej z wejściem w moim PC) bo się mikrofon mi odłącza regularnie co parę/paręnaście sekund więc gra do paska i ten wkurzający komunikat "gniazdo zostało odłączone" :/
Macie może jakieś sugestie jak temu zaradzić?
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez Jasina, łącznie edytowano 1 raz
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline

ppio95 (Piotr)

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 303
  • Dołączył(a): So 08 maja, 2010 16:04
  • Lokalizacja: Góra Kalwaria

PostCz 24 mar, 2011 19:03

Jasina napisał(a):
Jon napisał(a):Jasina - jeśli nie skrzeczysz, czujesz klimat i umiesz się słuchać - to zapraszamy, możesz spróbować.

Najpierw musiałbym coś zrobić z mikrofonem (a raczej z wejściem w moim PC) bo się mikrofon mi odłącza regularnie co parę/paręnaście sekund więc gra do paska i ten wkurzający komunikat "gniazdo zostało odłączone" :/
Macie może jakieś sugestie jak temu zaradzić?

Wchodzisz w realtek'a, tam gdzie masz ten wykaz gniazd, potem klikasz taką ikonkę narzędzi i odznaczasz opcję:
Wyświetl komunikat, gdy gniazdo zostanie podłączone.
ObrazekObrazekObrazek
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

PostCz 24 mar, 2011 19:06

ppio95 (Piotr) napisał(a):
Jasina napisał(a):
Jon napisał(a):Jasina - jeśli nie skrzeczysz, czujesz klimat i umiesz się słuchać - to zapraszamy, możesz spróbować.

Najpierw musiałbym coś zrobić z mikrofonem (a raczej z wejściem w moim PC) bo się mikrofon mi odłącza regularnie co parę/paręnaście sekund więc gra do paska i ten wkurzający komunikat "gniazdo zostało odłączone" :/
Macie może jakieś sugestie jak temu zaradzić?

Wchodzisz w realtek'a, tam gdzie masz ten wykaz gniazd, potem klikasz taką ikonkę narzędzi i odznaczasz opcję:
Wyświetl komunikat, gdy gniazdo zostanie podłączone.

:PPPP :PPPP
Jemu raczej biega o to, co zrobić, żeby się mikrofon nie rozłączał :cfaniak:
Widocznie bug tak chciał.
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

PostCz 24 mar, 2011 19:20

@Exe: Jemu właśnie chodzi o to, kiedyś też miałem taki problem...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostCz 24 mar, 2011 21:39

Exe napisał(a):
ppio95 (Piotr) napisał(a):
Jasina napisał(a):
Jon napisał(a):Jasina - jeśli nie skrzeczysz, czujesz klimat i umiesz się słuchać - to zapraszamy, możesz spróbować.

Najpierw musiałbym coś zrobić z mikrofonem (a raczej z wejściem w moim PC) bo się mikrofon mi odłącza regularnie co parę/paręnaście sekund więc gra do paska i ten wkurzający komunikat "gniazdo zostało odłączone" :/
Macie może jakieś sugestie jak temu zaradzić?

Wchodzisz w realtek'a, tam gdzie masz ten wykaz gniazd, potem klikasz taką ikonkę narzędzi i odznaczasz opcję:
Wyświetl komunikat, gdy gniazdo zostanie podłączone.

:PPPP :PPPP
Jemu raczej biega o to, co zrobić, żeby się mikrofon nie rozłączał :cfaniak:


Oboje macie rację bo komunikat o podłączeniu/odłączeniu to jedno ale odłączanie się mikrofonu to inna sprawa.

PS. Uwaga robi się :offtopick:
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Zombie

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 192
  • Dołączył(a): Wt 08 cze, 2010 22:28
  • Lokalizacja: Się biorą dzieci?

PostCz 24 mar, 2011 22:29

Dobra, żeby nie offować dalej, powiem wam co zrobiłem aby to naprawić (miałem/mam ten sam problem)


:arrow: Zrobić to co napisał ppio95 (Piotr) - komunikat będzie wyskakiwał lecz nie będzie Ci minimalizować gry

:arrow: Podłączyć mikrofon do przedniego/tylniego panelu (jak masz z tyłu to podepnij do przodu i odwrotnie). Komunikat powinien przestać się pojawiać. *

:arrow: Wpiąć słuchawki/mikrofon nie do końca tzn: żeby było od 0.5mm do 1mm przerwy ( nie wsadzaj jacka do końca po prostu).


* Panel przedni włączasz w Biosie, jeśli nie wiesz jak to uczynić to masz tu zaiste ten
jakże ważny tutorial jak tego dokonać :twisted:

Kod: Zaznacz cały
i had the same problem with a m2n-mx-se plus motherboard and to overcome the issue i had to go into bios and make some changes.
restart your computer and enter bios by pressing the delete key
once in there using the Navigation keys for the menus should be listed at the bottom right hand side of the screen,
you will need to open the advanced menu
open the chipset menu
open the southbridge menu
in this list you will be able to see front panel select and beside it will more than likely be HD Audio
scroll down with the arrows to highlight this and hit enter change this to AC97 and the hit the esc key
you should know see front panel select AC97 showing
hit the f 10 key select y and click ok.
your computer will now restart and the front panel audio will be functioning .
if the above method does not work take a look at the manual for your motherboard to see what it say about the front panel settings for that model, but i'm pretty sure that the above will work for you.


Czyli podsumowując : Wchodzisz w Bios, ustawiasz gdzies tam (poszukaj) Front Audio Device (czy jakoś tak, na pewno znajdziesz) na Enable, po czym zapisujesz i resetujesz komputer.

Mam nadzieję że pomogłem.
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostPn 28 mar, 2011 14:40

No problem został prawie rozwiązany - piszę prawie bo mikrofon wciąż się odłącza :???:
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPn 28 mar, 2011 15:41

podłącz inny, albo rozwalone masz gniazdo
Obrazek
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostPn 28 mar, 2011 16:39

Ja mialem podobny problem. Nie chcialo mi sie sprawdzac gniazda, wiec w opcjach karty zaznaczylem "wymus wykrywanie mikrofonu" (badz podobne). Dziala bez zarzutu.

Oczywiscie to rozwiazanie nie zadziala, jezeli jest przerwa w obwodzie spowodowana uszkodzonym gniazdem/kablem/mikrofonem.

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron