Teraz jest Pt 29 mar, 2024 16:43


BlueScreen - problem

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostŚr 11 kwi, 2012 22:54

To chyba były słynne Feel, ja jadę na Modecomie MC-350 i daje radę, a musi zasilić 4850-tke.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostŚr 11 kwi, 2012 23:46

To albo coś się zmieniło albo te lepszej klasy robili w miare dobre, ja mam doświadczenia z takimi biurowymi 200W, które zwykle nie miały wewnętrznego zabezpieczenia i przy paleniu się przekazywały strzał napięcia w resztę podzespołów kompa.

Sejtan, pomyśl o lepszej wentylacji wewnątrz budy (zdjęcie bocznej klapy ale to prowizorycznie) bo przegrzany zasilacz też może odmawiać współpracy!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 12 kwi, 2012 03:51

Pytanie, czy zmieniałeś pozycje kompa?


U mnie komp grzał się i syfił niemiłosiernie z tego prostego powodu... że przysunęłem go bliżej ściany. To jakoś zakłóciło "cyrkulację" powietrza i generalnie pod biurkiem było dużo cieplej, co oczywiście bardzo widocznie odbiło się na performance kompa. Poza tym, sprawdzałeś czy nie masz jakiegoś cholerstwa, które by Ci sabotowało system? (malware?)

Warto się przeskanować - polecam duet Avira Free Antivir \ Malwarebytes Anti-Malware.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostCz 12 kwi, 2012 07:08

Jedynym cholerstwem które sabotuje system to właśnie ten zasilacz ja 3 lata temu wymienilem chefteca na modecoma po 2 tygodniach oddałem go do sklepu bo działał jak ten zepsuty. Serwis odrazu dał mi nowy a ja doplaciłem i kupiłem Corssair który ma 5 lat gwarancji i co najażniejsze amperaż jest na jednym "kanale - zapomnialem ja fachowo to nazwać" a nie na dwóch dzięki czemu sprzęt ma więcej mocy z zasilacza, zwłaszcza grafika.
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

PostCz 12 kwi, 2012 15:18

Algrab napisał(a):To albo coś się zmieniło albo te lepszej klasy robili w miare dobre, ja mam doświadczenia z takimi biurowymi 200W, które zwykle nie miały wewnętrznego zabezpieczenia i przy paleniu się przekazywały strzał napięcia w resztę podzespołów kompa.



Od czasów Feelów trochę się zmieniło w jakości ich zasilaczy.
Widocznie bug tak chciał.
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostPt 13 kwi, 2012 18:00

Jeśli masz zamiar kupić nowy to tu masz taką mini ściągawkę .

http://forum.programosy.pl/czarna-lista ... 57428.html

Lista sprawdza się co do ZŁYCH zasilaczy , ale widzę że niebyła dość długo aktualizowana .
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostPt 13 kwi, 2012 18:57

Premium jest na liście kijowych, trzeba by zmierzyć napięcia po obciążeniem, lub podmienić na jakiś inny. Chociaż jak się nie kręci kompa to i sprawny no-name powinien dać radę.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 13 kwi, 2012 19:29

Przy dzisiejszym Hi-endowym sprzęcie różnie bywa, zwłaszcza po dłuższym czasie użytkowania.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron