Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:22


Zewnętrzny dysk USB - problem

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

Zewnętrzny dysk USB - problem

PostPt 11 gru, 2015 21:49

Po przesiadce na SSD przerzuciłem starego HDD do obudowy zewnętrznej na USB 3.0 - dokładnie takiej i mam mały problem.

Mianowicie dysk zewnętrzny w trakcie bezczynności przechodzi w tryb uśpienia - wyłącza się, przy czym w systemie nadal jest widoczny i dostępny. Podczas odwołania do jakiegoś pliku na tym dysku słychać jak talerz startuje i po chwili plik się otwiera, po czym po krótkiej chwili dysk znów przechodzi w stan uśpienia, aż do następnego odwołania do jakiegoś pliku na tym dysku. Cały problem polega na tym że od momentu kliknięcia na pliku do jego faktycznego otworzenia mija kilka sekund za nim dysk się wzbudzi.

Chciałbym żeby ten dysk pracował cały czas i wyłączał się wtedy kiedy ja tego chcę, czyli najczęściej po zamknięciu systemu :] Na wstępie zaznaczę że wszelkie oszczędzania energii są wyłączone, tak samo wyłączanie się dysków twardych i oszczędzanie energii koncentratora USB.


Dysk podłączony kablem USB 3.0 do portu USB 3.0, transfery jak na USB 3.0 przystało w okolicach 100MB/s.

Parametry sprzętu:
Acer V3-571G
i5 3210M
8GB Ram
GT 640M
SSD Samsung EVO 250GB

Obudowa na dysk USB SHIRU SDE-H1 USB 3.0, a dysk który w niej siedzi to WD Scorpio Blue 2.5 WD7500BPVT 750GB

Wszystko obsługiwane przez Windows 10 Pro 64bit.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Zewnętrzny dysk USB - problem

PostSo 12 gru, 2015 00:41

Stawiam na którąś poprawkę WU.
Mam podobnie na PC. Pierwszy dysk SSD pracuje a drugi talerzowy HDD potrafi wejsć w uśpienie. Odzywa sie jak staje sie "potrzebny"
Mam 7.
Dosłownie na dniach zrobiłem massive WU, bo mi antyvir zakrzyknął że mam nieaktualne okna.
Różnica polega na tym że mój HDD pozostaje aktywny jeszcze długo po wzbudzeniu. Być może wg planu Windowsa.
Obrazek

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron