Teraz jest N 28 kwi, 2024 19:47


World of Warcraft - zdzierstwo czy konieczność??

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Slayer_Viper

Spammer

Spammer

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Cz 12 sie, 2004 08:28
  • Lokalizacja: Katowice

World of Warcraft - zdzierstwo czy konieczność??

PostŚr 16 lut, 2005 15:44

Dość niedawno na polskim rynku zawitała gra World of Warcraft, to tak jakby połączenie Warcrafta 2, Neverwinter nights, Rune i Diablo 2. Na multi jak i singleplayerze możesz robić wszystko co chcesz, nawet walnąć kake pod drzewko :).

Jednak z ta gra jesat pewien problem, mianowicie opłata miesięczna, tzn pre-paid pozwalająca na gre na multi. Wg różnych źródeł ma to byc od 40 do 100 zł miesięcznie. Nie trzeba byc geniuszem matematycznym żeby wyliczyć, że po paru miesiącach wpakowaliśmy w 1 grę tyle kasy co w 10.

Jakie są wasze zdania na ten temat? Czyżby Blizzard miał dziurawe kieszenie? Albo to tylko nieuczciwy sposób na zniechęcenie graczy do piracenia tej gry, gdyz czy tak czy tak musieliby płacić.
Offline
Avatar użytkownika

Remcio

Major

Major

  • Posty: 500
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Brwinów

PostŚr 16 lut, 2005 16:01

Kolejny sposób na wyciągnięcie kasy od graczy. Ja nie zamierzam uzbrajać się w tę grę z powodu właśnie konieczności płacenia co miesiąc.
A skoro już zacząłem o wyciąganiu kasy... Czy słyszeliście, że twórcy gdy "Incredibles" zażądali forsy za DEMO gry!?
Jednak wracając do WoW... Nie miałbym nic przeciwko gdyby sama gra kosztowała dwa razy więcej, ale żeby granie było darmowe. Mam lepsze sposoby wydawania pieniędzy :neutral:
Gdybym jeszcze grając w takiego Warcrafta mógł coś zyskać (jakiegoś nowego merca albo cuś :P)
Ale nie będę płacił 100 złotych miesięcznie żeby godzinkę wieczorem się pobawić, wolę sobie skleić model którym potem będę mógł się chwalić.
Obrazek
Offline

|KGW| Wilku

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Śr 09 lut, 2005 17:17
  • Lokalizacja: Grudziądz

PostŚr 16 lut, 2005 16:31

to teraz pomyslcie sobie tak!!
produkcja samej gry kosztuje dosc duzo kasy
nie wiem jak to jest w WoW no ale skoro sie placi z gory za granie to i serwery musza byc i to calkiem spore zeby all ludzie mogli grac.
pozatym jak gra jest wydawana to raczej polskiego rynku nikt nie bierze pod uwage bo u nas to wiekszosc gier chodzi jako pirat . koledzy z innych panstw to maja kompa , ps2 , ps itp i do tego kupuja sobie oryginalne gry bo ich na to stac. U nas jest taka sytruacja jaka jest no i musimy sie pogodzic ze czasem za 1 gre trzeba zaplacic prawie jedna trzecia wyplaty (co daje kolo 200 zl za gre) do tego rachunki itp i sie robi krucho
ktos moze powiedziec co to jest kupic gre za 100-200 zl no ale moze zrozumie jak sam zacznie zarabiac (bo np. w moim miescie wielu ma [o ile cos ma]
400 zl na miecha i za to trzeba zyc. wiem ze wielu chcialoby sobie pograc na ale trza miec kase wiec kogo stac to gra. pozatym chyba i tak lepiej zainwestowac w OFP (lub w moim przypadku takze bf) i byc szczesliwym grajac w to co sie naprawde lubi :) :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostŚr 16 lut, 2005 16:58

Pomyślcie globalnie - ta gra nie jest robiona pod polskich odbiorców i akurat to czy wielu Polaków będzie w nią grało Blizzarda specjalnie nie obchodzi. Na zachodzie wydatek rzędu kilkunastu euro miesięcznie to nie tragedia, zwłaszcza jeśli gra się cały czas rozwija, a tak jest w przypadku MMORPG (dla niekumatych - po to są te opłaty).
Zapewniam, że Blizzard ma swoich analityków rynku i nie bierze cen z sufitu. Jeśli daje takie opłaty za granie to prawie na pewno będzie miała tylu potencjalnych kupców ilu chce mieć.
Offline

Slayer_Viper

Spammer

Spammer

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Cz 12 sie, 2004 08:28
  • Lokalizacja: Katowice

PostŚr 16 lut, 2005 18:47

Ale na całe szczęście tylko multiplayer jest za opłatą, być może za jakiś czas te opłaty zmaleja albo całkowicie znikną, chociaż w to wątpie
Offline

Death

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 313
  • Dołączył(a): N 21 lis, 2004 02:03
  • Lokalizacja: Szczecin

PostN 27 lut, 2005 22:32

wybaczcie ludzie że odkopałem tak sobie ten topic, ale chciałbym wiedzieć - na początku bylła mowa o 40-100 zł a czy ktokolwiek wie ile dokładnie sie za to płaci?! bo 40 zł a 100 to duża różnica... a może jeszcze jakaś inna cena?

BTW to co my byśmy zapłacili za gre (multiplayer multiplayer!) to dla nas dużo, a dla zachodu to są drobne
Offline
Avatar użytkownika

Volt

Major

Major

  • Posty: 905
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 09:50
  • Lokalizacja: Wrocław

PostPn 28 lut, 2005 13:42

pamiętajcie że cena 40-100zł w przemianie na np. dolary , euro i itp to jest nie wiele , po za tym nikt nie napisał jaka jest cena samego WoW
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Voytmen

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:11

PostWt 01 mar, 2005 21:31

A ja słyszałem o pirackich serwerach WoW'a :shock:
Offline

Slayer_Viper

Spammer

Spammer

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Cz 12 sie, 2004 08:28
  • Lokalizacja: Katowice

PostCz 03 mar, 2005 16:57

Sam WoW ksoztuje 200 zł z tego patrzyłem w Katowckim Empiku, ale tam zdzierają ile wlezie z ludzi
Offline
Avatar użytkownika

Kuba

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1608
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 20:57
  • Lokalizacja: Wawa

PostCz 03 mar, 2005 17:35

Slayer_Viper napisał(a):Sam WoW ksoztuje 200 zł z tego patrzyłem w Katowckim Empiku, ale tam zdzierają ile wlezie z ludzi


Nie chcesz to nie kupuj. I ostrzegam przed ewentualnym rozprowadzaniem adresów piracikch serwerów WoW na naszym forum :]
Offline

Slayer_Viper

Spammer

Spammer

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Cz 12 sie, 2004 08:28
  • Lokalizacja: Katowice

PostCz 10 mar, 2005 20:53

Właśnie chce kupić ale to jest takie cholernie nieopłacalne :/
Offline
Avatar użytkownika

Remcio

Major

Major

  • Posty: 500
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Brwinów

PostCz 10 mar, 2005 22:45

Jak się niema co się lubi to się lubi co się ma...
Swoją drogą mam wrażenie, że na pirackich serwerach i z pirackimi grami będzie dużo więcej polaków niż na tych oficjalnych...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Volt

Major

Major

  • Posty: 905
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 09:50
  • Lokalizacja: Wrocław

PostCz 10 mar, 2005 22:55

tia , nie ma to jak krótki spacerek na rynek/stadion i w kilka chwil możesz se pograć w gierke z rodakami którzy zakupili w podobny sposób :]
Obrazek

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości