Teraz jest Cz 28 mar, 2024 22:41


ASG

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Operator

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 420
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 12:31
  • Lokalizacja: Świdnica

PostPn 22 cze, 2009 11:25

Dla osób mieszkających na Dolnym śląsku zapraszam: http://www.nspm.fora.pl/ - możemy się umówić na jakąś konkretniejszą strzelankę, np wczoraj ok. 40 osób było :D
Perz - nie rozumiesz i nie zrozumiesz.
Offline

SVDHUMANTYPHOON

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Pt 07 mar, 2008 14:54

PostWt 30 cze, 2009 11:15

A ja zapraszam do Rzeszowa do "integracji" ludzi o wspólnych zainteresowaniach :D
Offline
Avatar użytkownika

Lukasikov

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 21:35

PostPt 09 lip, 2010 22:51

Ja od kilkudziesięciu miesięcy próbuję namówić moich rodziców, aby pozwolili mi zakupić ASG. Nawet mi to się udaje, ale mam takie zafajdane szczęście, że w sklepach internetowych nie ma akurat tych broni, które mi się podobają. A poza tym ASG będzie się wiązało jeszcze z innymi wydatkami, jak spodnie, kamizelka, okulary itd.

Dla tych, co jeszcze nie grali, a chcieliby chociaż trochę obczaić o co chodzi, polecam filmy tego pana: http://www.youtube.com/user/scoutthedoggie

Biega z kamerą po lesie w Szkocji i nagrywa toczące się bitwy. Warto dodać, że w jego filmikach jest także polski akcent, a mianowicie jakaś drużyna.
[center]"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła."[/center]

[center]Dmitry Glukhovsky[/center]
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostSo 10 lip, 2010 09:34

akurat tych broni


replik
Offline
Avatar użytkownika

Poncho

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 101
  • Dołączył(a): Pt 24 gru, 2004 22:47
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała

PostSo 10 lip, 2010 10:36

Goose napisał(a):
akurat tych broni


replik


pedant
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostSo 10 lip, 2010 12:05

Nie pedant tyko przy obecnej popularnosci airsoftu prasa i media sie zaczynaja interesowac, a potem od dzieciakow sie uczą że to broń podczas gdy to sa repliki i samo brzmienie tego slowa bron wzbuza u ludnosci cywilnej reakcje zwaną brązową nutą if you know what i mean :mrgreen: misiu pysiu, idziem na miasto ? :D
Offline
Avatar użytkownika

Lukasikov

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 21:35

PostSo 10 lip, 2010 12:11

Goose, dla mnie broń jest synonimem repliki, więc użyłem tego słowa odruchowo. A poza tym, gdy mówi się o ASG, to większość wie, że to jest sport korzystający z replik na kulki, a nie prawdziwe naboje.
[center]"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła."[/center]

[center]Dmitry Glukhovsky[/center]
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostSo 10 lip, 2010 12:20

. A poza tym, gdy mówi się o ASG, to większość wie, że to jest sport korzystający z replik na kulki, a nie prawdziwe naboje.


Synek, łudź się dalej i zapraszamy z takim tekstem na WMASG :twisted:

Powiedz tez cos takiego przechodniom nie majacym pojecia, gdy dresik w twoim wieku wypada z gaziakiem (Klocek 17) i i rozwalona puchą piwa i to jeszcze w okolicy sądu (z Ponchem ostatnio wracajac z miasta trafiliśmy na takich ułomów, do tego bez okularów czy jakiejkolwiek ochrony) Przez takie niby szczegóły mogą nam wlepić kolorowe zakonczenia lufy lub różowe repliki obowiązkowo...c'mon
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 10 lip, 2010 12:22

większość =/= ludzie bawiący się w ASG

większość === przeciętny Kowalski który nie odróżnia gruszki od granatu


Dajcie spokój duperelom :P

A co do ASG to IMO jedynym słusznym wydaniem jest "mil-sim". Najlepszą grupą mil-sim jaką znam, i szczerze mogę polecić jest Warszawski skład o nazwie "FIA", w którym pewien czas temu byłem - tyle że oni biorą chyba od lat 18 i też nie każdego ;) Ogólnie jeśli chcesz dobrze poczuć klimat realnych operacji militarnych - to musisz wybulić kupę kasy i jeszcze większej kupy rzeczy się nauczyć - z czego strzelanie jest akurat najmniej ważne...

Swoją drogą apropo milsimowców, taka anegdotka - wypowiedź kolegi, typowego "weekend warrior":

"Słuchaj, każdy bawi się jak chce - ja lubię sobie pon...alać, wy lubicie łazić po lesie 3 dni. Tylko zawsze chodzi o jedno - o jakość tej zabawy, a jak widzę że 3 typa trzyma kompas tuż obok repliki i się dziwią że każdy ma gdzie indziej północ, to jednak na śmiech się zbiera, nie? ;)"

:D :D :D
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez Jon, łącznie edytowano 1 raz
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostSo 10 lip, 2010 12:31

Świetny cytat :D
Offline
Avatar użytkownika

KonradPL

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): Śr 21 lip, 2010 14:47
  • Lokalizacja: Starachowice

PostCz 05 sie, 2010 09:56

Pytam tylko ludzi którzy grają w ASG i znają się dość dobrze.
http://img819.imageshack.us/f/sdc12559.jpg/
Opis:

Dzisiaj mam do sprzedania replikę M16A3 z III generacji JG(JG6610), sprzedaję ponieważ przezbrajam sie na ruskich i potrzebuje funduszy.
Karabin jest stockowy. Nie jestem pewien co do gumki hop-up, która chyba została wymieniona w serwisie, kiedy miałem małe problemy(lufa mi się zapchała, potem były małe komplikacje), ale teraz działa bez zarzutów.
Stan wizualny oceniam na bdb-, trochę rysek na gripie i ogólnie ciut powycierany.
Trochę chybocze się grip, ale z lufą nie ma problemów, wystarczy podłożyć kawałek papieru w odpowiednie miejsce i będzie siedzieć sztywno.
Kupione 11 marca w biurmax'ie(bardzo dobry sklep z serwisem w Warszawie, przez wszystkich polecany: http://www.asg.qrde.pl/fo...max-vt2259.htm) tego roku, więc zostało 8 miechów gwarancji.
Sprzedaję z dwoma hi-capami. Jeden oryginalny JG, drugi od A&K.
Oprócz tego oryginalne pudło(z dziurą, ale nie bardzo widoczna), wszystkie papiery, które były dołączone, (tzn instrukcja, jakiś papierek typu nie celować do ludzi) dołączona bateria 1500mAh 8,4V, ładowarka i ok 180 kulek 0,2, które były dorzucone. Zamiast oryginalnej baterii mogę dać 3000mAh 8,4V Firefox'a, ale nie wiem jak jej stan, mocno ją zajechałem, do wyboru.
Jakby ktoś chciał jeszcze jakieś info pisać na mejla(******Aby nikt z was niekupił : )), gg często jestem dostępny.

Cena 390zł
Teraz pytanie czy warto?
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostCz 05 sie, 2010 09:59

Zasadniczo jest tak ogólnikowo napisane jak tylko sie da. Dopytaj sie.
Offline
Avatar użytkownika

Operator

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 420
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 12:31
  • Lokalizacja: Świdnica

PostPn 09 sie, 2010 13:39

Bier firefoxa, stockowym bateriom nie zawsze można ufać... A koleś raczej tej batki w pół roku nie zajechał...
Perz - nie rozumiesz i nie zrozumiesz.
Offline
Avatar użytkownika

Zombie

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 192
  • Dołączył(a): Wt 08 cze, 2010 22:28
  • Lokalizacja: Się biorą dzieci?

PostWt 10 sie, 2010 19:52

http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -2153.html - Co sądzicie o tym?
Dobre jest dla laika w świecie ASG ?
Czy na bocznych szynach można montować Latarki taktyczne/lasery?
Co sądzicie o doczepieniu do tej repliki tego : http://www.taiwangun.com/optyka_kolimat ... -1065.html ?]




PS: Firma JG jest dobra?
Jakiej firmy polecacie kupować broń?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 10 sie, 2010 20:40

laika w świecie ASG

Latarki taktyczne/lasery

:D :D :D

Polecam "Dboys" alias "Boyi"
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości