Teraz jest N 28 kwi, 2024 06:27


IRAK i my Polacy....

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Czy polskie oddziały mają wycofać się z Iraku?

TAK - to nie nasza wojna
7
19%
TAK - za dużo przelano już krwi (także polskiej)
9
24%
NIE - musimy wspomagać oddziały sojusznicze w walce z terrorem - na wojnie walczy się do końca!
11
30%
NIE - narazie jeszcze nie. Poczekajmy na dalszy rozwój sytuacji w Iraku
10
27%
 
Liczba głosów : 37

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Mirage

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1306
  • Dołączył(a): Pt 30 lip, 2004 21:22
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała

IRAK i my Polacy....

PostPn 09 sie, 2004 23:48

Jestem ciekaw jakie zdanie macie o obecności naszych wojsk w Iraku. Giną nasi żołnierze, dziennikarze. Czy jest to nam potrzebne?

P.S. Prosze ten temat potraktować poważnie.

Ja osobiście jestem za TAK - To nie nasza wojna, ponieważ przez to, że nasze wojska są w iraku, narażają naszą ojczyznę na ataki terrorystyczne! :!:
Offline
Avatar użytkownika

Marshal

Major

Major

  • Posty: 882
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:03
  • Lokalizacja: K-Lin

PostWt 10 sie, 2004 08:31

Już widzę wojnę na forum przez ten temat.....

Ja osobiście nie mam do końca zdania, ale nie powinniśmy wycofywać naszych wojsk.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kelly

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): N 08 sie, 2004 15:32
  • Lokalizacja: Wola Blakowa

PostWt 10 sie, 2004 08:52

Może to i prawda ale znając terrorystów w imię swego Boga zaatakją pod byle pretekstem także ,predzej czy później, i nasz kraj.....a wtedy to niestety będzie już nasza wojna...moje uczucia co do obecności naszych wojsk w Iraku są mieszane ale powinniśmy jeszcze zostać....choćby dlatego żeby trzymać "ręke na pulsie".....takie jest moje zdanie....
"Strzeż się gniewu człowieka cierpliwego"
John Dryden
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostWt 10 sie, 2004 09:50

Wg. mnie również nie ma mowy o wycofywaniu się, szczególnie, gdy teraz robi się taka trudna sytuacja. Pamiętajcie, że zdecydowana większość miszkańców Iraku przez wiele lat żyła w nędzy, reżim skupiał wokół siebie tylko elitę, którą stać było na wszystko... Teraz jest szansa dla nich wsyzstkich na lepszy byt, choć wiadomo, że nie stanie się to ani od razu, ani łatwo.... Właśnie dotarłą do mnie informacja o rozpoczęciu wycofywania wojsk Tajlandii z kraju.... Może to zabrzmi ostro, lecz w mojej opinii to są tchórze - wiedzieli, co ich może czekać, a teraz uginają się przed tym, nie dość, że szkodząc wojskom koalicji, lecz przedewszystkim szkodząc ludności cywilnej, która pragnie jedynie spokoju na ulicach... Ta wojna wg. mnie była i nadal jest słuszna. Ktoś kiedyś powiedział, że "Droga do wolności usłana jest wieloma trupami", lecz naprawdę będę się cieszył, gdy za 15 lat Irak będzie spokojnym, demokratycznym państwem...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Paulek

Kapral

Kapral

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 23:22
  • Lokalizacja: Racibórz

PostŚr 11 sie, 2004 18:39

Skoro już tam są, to niech zostaną do końca...
Offline
Avatar użytkownika

MaRcin

Major

Major

  • Posty: 966
  • Dołączył(a): Śr 21 lip, 2004 09:45

PostŚr 11 sie, 2004 20:57

niech wrocą z tarczą, albo na tarczy... innej możliwości nie ma.
Jaki to był polityk - "Mężczynę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna" :D Także niech chłopaki posiedzą tam trochę, bo mam plany z nimi związane :twisted:
Good Times Gone
Offline
Avatar użytkownika

Voytmen

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:11

PostŚr 11 sie, 2004 22:09

Jak się już Polacy władowali w tą wojnę, to już muszą zostać, bo my nas Amerykańce zjedli :) Ofiary, jak to na wojnie są nieuniknione. żal żołnierzy, którzy zginęli i którzy zginą, ale mi nie żal dziennikarzy. Sami się tam pchają, płacą im za to i to nie mało, a poza tym to ryzyko zawodowe korespondenta wojennego. Teraz po obaleniu Saddama, Koalicja nie może dać wolnej ręki Irakijczykom, bo znów władzę przejmie siłą jakiś kolejny saddam i reżim powróci.
A tak na boku to według mnie przydałby się na forum stały temat traktujący o obecnej sytuacji na świecie gdzie można będzie się wymieniać poglądami.
Offline

pops

Spammer

Spammer

  • Posty: 330
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 10:27
  • Lokalizacja: TYCHY

PostCz 12 sie, 2004 09:14

Ja jestem za tym zeby nasi spiep.... z Iraku!
Jak maja nas wysadzic w powietrze to wole zeby wyjechali!!!!!!!!1 :cry: :killer:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostCz 12 sie, 2004 13:45

<CIACH!>

Szanse na zamach mamy takie same, jak eskimosi na grenlandii... Polska nie jest obecnie ani w sprzyjającej zamachom sytuacji politycznej, ani tym bardziej w dogodnym położeniu geograficznym... Zresztą, u nas raczej nie ma sprzyjających warunków do takich akcji... nie mówię oczywiście, ze nie jest możliwy zamach, ale oni mają teraz lepsze cele....

{Kuba}Usunąłem fragment Twego posta bo podejrzewam ze częśc ludzi nie zrozumiałaby żartu w nim zawartego :-)

Nastała historyczna chwila :) po raz pierwszy moderator wtrynił się w mojego posta :D Spoko, rozumiem ;)
Ostatnio edytowano Cz 12 sie, 2004 15:52 przez Jerry, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Offline

Pietras_Stinger

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:41
  • Lokalizacja: Piekielna Przeginia Duchowna

PostCz 12 sie, 2004 16:24

(nie)Muszą tam zosatć i czekać na nowy rząd Iracki... W końcu mamy być sojusznkiem USA... niestety...
Offline
Avatar użytkownika

Remcio

Major

Major

  • Posty: 500
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Brwinów

PostCz 12 sie, 2004 19:18

To nie jest kwestia czy ale kiedy nas zaatakują...
Ta cała wojna powstała tylko i wyłącznie przez polityków. A co do naszych żołnierzy... Przecierz oni i tak tam prawie nie walczą, siedzą i czekają na kolejny zamach terrorystyczny! Ale jeśli chodzi o ankietę to jestem za TAK- Za dużo przelano już krwi!
Obrazek
Offline

OFman

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 237
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 19:15

PostCz 12 sie, 2004 23:25

Jedna z gazet niemieckich napisała coś mniej więcej takiego: "Byli grzeczni więc dostali cukierka". Chodziło im oto, że amerykanie dali nam strefę w iraku zato że tak zaangażowaliśmy się w tą wojnę. Myślicie że słusznie niemcy są na nas źli za to że jesteśmy w Iraku?
Offline
Avatar użytkownika

GL

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): Pn 02 sie, 2004 23:17

PostCz 12 sie, 2004 23:32

A co niemcom do naszego pięknego kraju. Powinnysmy sie martwić o nas a nie co
myślą o nas niemcy .Polska jest niepodległym krajem wiec Niemcy nie mają
za co sie obrażać i być źli .
Offline

OFman

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 237
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 19:15

PostCz 12 sie, 2004 23:40

No tak ale mimo to przez ten udział "krzywo na nas potrzą". Widocznie oni już tacy są.
Offline
Avatar użytkownika

GL

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): Pn 02 sie, 2004 23:17

PostCz 12 sie, 2004 23:45

Niestety trzeba wybierać .Abo USA abo Niemcy tak to jest z tą wojną.
Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości