Teraz jest Pt 03 maja, 2024 05:02


Podzieliłby się ktoś wrażeniami na temat Ragnarok Online?

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

Podzieliłby się ktoś wrażeniami na temat Ragnarok Online?

PostPn 14 sie, 2006 20:40

Przymierzam się do zagrania w tę grę na serwerze KDR, ale wcześniej nie miałem z tym MMORPG żadnej styczności - wiem tyle co wyczytałem po różnych stronach i forach dzisiaj, a z doświadczenia wiem, że niektóre rzeczy wychodzą dopiero po jakimś czasie grania (na którego tracenie nie mam ochoty). Jeśli ktoś grał/gra i spodobała mu się/zraziła go ta gra to będę wdzięczny gdy wyjaśni dlaczego.

PS. Za teksty w stylu "MMORPG to w ogóle głupie jest i nie ma co grać" albo "Ja tam wolę tu_nazwa_innego _MMORPG" walnę ostrzeżenie. Na temat proszę.
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostSo 19 sie, 2006 12:01

Kiedyś mój kumpel grał w to tylko przez niecałą godzine
Wedłóg mnie nie ma co się w to angażować ale jeśli ktoś lubi japońskie kilmaty Final Fantasy lub Tibie to może mu się spodobać
Gra jest raczej dla skośnookich żółtych japońców którzy siedzą dzień i noc przed komputerem ,nie polecam.
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostSo 19 sie, 2006 12:32

Ja mam w najblizszej rodzinie fanatyka tej gry. Też za bardzo nie wiem co w tej grze widzi...
Ale fakt, faktem że tłucze w tą młocke zawsze gdy jest w domu a komputer nie jest przez nikogo zajęty (kilka/kilkanaście godzin dziennie). W ¦rody i Niedziele od 20 do 24 mają jakąś obrone zamku (czyli zmawiają się z innymi gildiami i napażają gromadą).
Mapy są zróżnicowane (na każdej bez liku stworów itp.), są jasakinie, jakieś opuszczone zamczyska, lasy gdzie roi się od orków itp.
Masta też są (sporo sklepów i ulicznych handlarzy). Gra jest wprawdzie grywalna bo jak inaczej wytłumaczyć siedzienie przy niej przez cały niemal wolny czas), acz monotonna (jak dla mnie). Grafika w magowym stylu, bez większych "wodotrysków".
Jak bym scharakteryzował tą gre... Coś jakby bardziej ambitne Diablo (duże i zorganizowane gildie, sporo graczy, ogromny repertuar plansz i stworów oraz przedmiotów, obrona i zjmowanie zmaków itp.) w mangowych (cukierkowych) klimatach.
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostSo 19 sie, 2006 12:57

No cóż, gram już dużo więcej niż jedną godzinę i spodobała mi się. Oprawa gry jest specyficzna, ale mnie to nie razi (jestem fanem anime) zwłaszcza że jest porządnie wykonana i z dużą dozą humoru (w sumie cała gra jest zrobiona przymróżeniem oka). Wystarczy zerknąć na niektóre moby

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardziej już raziło mnie Kal Online. Jedyny problem to nieco skomplikowana instalacja, co wynika z tego że to prywatne serwery.

PS. Proponuje nie wyrabiać sobie opinii na postawie tego co powiedział kumpel grajacy w coś godzinę, bo w godzinę nie pozna się żadnej gry - poczytaj sobie co piszą o OFP ludzie co godzinę w nią grali.

PS.2 Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem - > "Jeśli ktoś grał/gra..."

PS.3 Wiesz Barbarian, że OFP to taki bardziej ambitny Doom.

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron