Teraz jest Pt 29 mar, 2024 06:47


Koniec ery OFP na moim kompie

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

Koniec ery OFP na moim kompie

PostN 08 mar, 2009 22:49

Zazwyczaj staram się unikać takich deklaracji, ale tym razem na 99,9% jestem pewien - żegnam się ostatecznie z OFP. Odinstalowuje z dysku i archiwizuje na płytkach wszystko w czym dłubałem i od dawna się kurzy (czyli nie palę za sobą mostów bo zawsze te 0,01% pozostaje). Nie wiem czy powinienem się jakoś publicznie żegnać, bo to jakieś takie pretensjonalne (zresztą ostatnio to już obecny jestem śladowo), ale postanowiłem skrobnąć i wzbudzić trochę niezdrowego zainteresowania :jezor: (nawet jeśli macie to w d***e)

Znalazłem grę, która może stać się dla mnie tym czym była OFP przez kilka ładnych lat, czyli nie tyle grą co pasją. W grę można sobie pograć dla rozrywki, ale jeśli w ramach zainteresowania grą edytuje się ją, pisze się poradniki, uczy HTMLu, tworzenia grafiki 2D i 3D itd. to już przestaje być tylko gra. Gdyby nie OFP nie miałbym motywacji nauczyć się wielu rzeczy i z cała pewnością moje życie potoczyłoby się zupełnie inaczej (zapewne brzmi to śmiesznie, ale pisząc to jestem śmiertelnie poważny i jak sądzę nie jestem jedyny). Oczywiście nie poznałbym też wielu fajnych ludzi (nawet jeśli tylko wirtualnie).

Niestety nie mam już od dawna "serca" dla OFP i trzymał mnie już przy nim tylko sentyment, a także brak jakiejś innej gry, która dawałaby takie możliwości twórczej ekspresji i rozwijania się. Mimo że próbowałem (np. zaczynając ten projekt z modularną strukturą misji) nie jestem w stanie wykrzesać takiego entuzjazmu jaki kiedyś miałem. Wierzę że nowa gra (chociaż ona wcale nowa nie jest) da mi ten entuzjazm i motywację.
Jeśli kiedyś zacznę srać kasą i kupię sobie highendowy PC to pewnie część znajomych spotkam ponownie przy jakimś ArmA 2, 3 czy 23798, bo gry które pozwalają coś tworzyć przyciągają tych samych ludzi (w sensie ten sam typ).

Oczywiście nie znikam, nie zacznę ignorować na GG czy olewać maile i jak ktoś napisze pytanie w temacie który założyłem i coś tam tłumaczyłem to postaram się odpisać (choć nie obiecuję), ale nie będę już robił nic związanego z OFP. Innymi słowy jeśli coś obiecywałem lub deklarowałem to dałem ciała i słowa nie dotrzymam (znowu) :oops:

Ściągam woodlanda, odkładam M16kę. Zakładam kolczugę i biorę miecz :]. Przez pre lat nie mogłem znaleźć niczego co mogłoby dorównać i zastąpić mi OFP, aż do dziś. Na forum już wspominano o Mount & Blade (w końcu to coś jest niewiele młodsze od OFP), ale jakoś nie zainteresowałem się tym aż do teraz. Pewnie wielu nie kręcą takie klimaty, ale mi akurat pasują, a gra ma dla mnie jedną zasadniczą i ogromną zaletę - pod względem możliwości edycji nie ustępuje OFP (no i prawdopodobnie będzie się rozwijać przez następne lata - już przebąkują o możliwości wprowadzenia Multiplayera). Wreszcie poczuję powera do dłubania w 3dMaxie i Photoshopie oraz uczenie się nowych rzeczy (np. programowania w Pythonie :grin: .
Offline
Avatar użytkownika

LostBeyondRetri

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 254
  • Dołączył(a): Pt 08 cze, 2007 22:22
  • Lokalizacja: Stąd?

PostN 08 mar, 2009 23:30

I odchodzi mój OFP-mentor.
Cześć, człowieku. Kawał dobrej roboty z twojej strony na tym forum.

To ja się również zadeklaruje. Goodbye, OFP, także z mojej strony. Za jakiś czas wydam moją ostatnią, pożegnalną misje (z mojego pierwszego projektu "GMV") i również się definitywnie żegnam. Ogólnie komputer mnie już tak nie ciągnie i w sumie ostatnio włączyłem go by pograć z jakieś 2 miechy temu.

Co do forum, to bywało różnie, czasami mniej lub bardziej miło, ale ostatecznie na plus.
Pozdrawiam ekipę SiK, dzięki wam wypłynąłem i poznałem możliwości edytora;
Remcia, miły rozmówca, nie tylko w sprawach OFP.
Yaca, nigdy Cię nie lubiłem :P
I wszystkich tych, którzy w jakiś sposób wpłynęli na moje projekty.

Wysiadam, ludziska :]
Obrazek

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron