Teraz jest Pt 29 mar, 2024 00:45


Problem z kartą graficzną

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): Pt 10 lip, 2009 22:42

Problem z kartą graficzną

PostŚr 21 kwi, 2010 21:43

Witam, mam problem z moją kartą graficzną GeForce 9800GT, otóż przy włączaniu gier np Assassin's Creed lub Army 2 psują się kolory (bardzo denerwujące są czerwone kropki na czarnym tle) i inne zmiany? Dodam, że do niedawna wszystko było dobrze.
"Poland" dla obcokrajowców. Dla Nas, Polaków "Polska".

Wklej to do podpisu, jeśli popierasz zaprzestanie używania obcych wyrazów w języku polskim.
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostŚr 21 kwi, 2010 22:28

Na początek zawsze warto wykonać procedury "uniwersalne", czyli zainstalować najnowsze sterowniki (o ile pamiętam, Nvidia ma w tym momencie wersję 197.45) i DirectX (Luty 2010 bodajże).

Zrobiłeś to?

Poza tym - sprawdź temperaturę karty, możliwe, że Ci się przegrzewa.

Aha - zawsze w takich sytuacjach podawaj całą swoją konfigurację sprzętową - dla pewności.
Assassin's Creeda uruchamiasz na DX9 czy DX10?
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 21 kwi, 2010 22:36

Podkręcałeś kartę?



U mnie coś takiego miało miejsce gdy przesadziłem z OC na GF9500GT

Sprawdź też, czy żaden fraps lub inny program do uwieczniania rozgrywki nie robi Ci problemów - włączając w to xfire
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Buby

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 13 lip, 2006 10:29
  • Lokalizacja: Gdańsk

PostCz 22 kwi, 2010 00:02

Pytanie, z jakich obecnie korzystasz sterowników? Jakiej wersji? Bo pewne wydanie sterowników powodowało błędne działanie wiatraczka co dokonywało niewyobrażalnych konsekwencji.
Ten post ma odznakę "Jon Approved"
Offline
Avatar użytkownika

Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): Pt 10 lip, 2009 22:42

PostN 22 sie, 2010 18:57

Problem znowu wrócił. Tym razem podczas gry w Silent Hunter V wyświetla się komunikat
"Sterownik ekranu nv4_disp.dll przestał normalnie pracować..." Pojawia się on podczas grania w gry o dużych wymaganiach (ArmA II, Silent Hunter V, Assasin Creed). Co mogę z tym zrobić? Temperatura karty wynosi około 60 stopni.
"Poland" dla obcokrajowców. Dla Nas, Polaków "Polska".

Wklej to do podpisu, jeśli popierasz zaprzestanie używania obcych wyrazów w języku polskim.
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostN 22 sie, 2010 22:45

spróbuj odinstalować (dokładnie) obecne sterowniki i zainstaluj starsze, najlepiej te z płyty cd dołączonej do karty. jeśli dalej masz to samo, to karta się sypie, podejrzewam że pamięci karty. Jaki masz zasilacz? Mi zasilacz kiedyś zachrzanił kare graf. i też cuda się działy. :neutral:
Offline
Avatar użytkownika

Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): Pt 10 lip, 2009 22:42

PostPn 23 sie, 2010 08:00

Miałem sterowniki 258.96, zainstalowałem starsze 197.45 i problem nie występuje. Dzięki. :spoko:
"Poland" dla obcokrajowców. Dla Nas, Polaków "Polska".

Wklej to do podpisu, jeśli popierasz zaprzestanie używania obcych wyrazów w języku polskim.

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron