Teraz jest Cz 18 kwi, 2024 03:41


Opóźnienie obrazu względem ruchu myszką

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPt 25 cze, 2010 19:21

CrossFire na Intelu z grafiką Nvidii jakoś działa.
Widocznie CrossFire na AMD z grafiką Nvidii juz nie bardzo.
Pomijając to że sama firma ASRock jest "ciekawa inaczej" pod kątem "wynalazków". Sam mam jeszcze w drugim kompie wynalazek ASRocka 775Dual-VSTA (chipset VIA :twisted: , obsługa AGP/PCI-E) i bywały z nią różne jaja.

Być może trzeba było brać ATI zamiast Nvidia. Albo Intela zamiast AMD :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Wódz Naczelny

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 04 cze, 2010 23:08

PostPt 25 cze, 2010 19:40

Do Maćka. To co napisałeś wszystko wiem.

Do Algraba. Kupując kompa 2,5 roku temu byłe bardziej niż zielony, teraz jestem troszkę mniej zielony ;-) . Ja już nigdy nie kupię nVidi, jak dla mnie mają słabsze karty graficzne.

Instaluje teraz nowego patcha i directa. Zobaczymy co się stanie.

EDIT:

Po instalacji patcha i directx`a myszka poprawiona (umiarkowany sukces). Wydajność to co wyżej tyle tylko że jedna klatka więcej.

PS. Jak klatkuje czyli ok 20 FPS to myszka działa normalnie jak mam 28-35 FPS myszka laguje. W związku z takim obrotem sprawy postanowiłem przejść Stalkera. Jak wymienię grafe wrócę do Army.

PS2. Ta gra jest naprawdę dziwna :boje:
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostSo 26 cze, 2010 12:40

@Ojciec Narodu
Sprawdz, czy karta graf. nie wspolpracuje z magistrala PCI-E trybie x1. To powoduje znaczny spadek wydajnosci.
A moze wlaczyles VSync?

Algrab napisał(a):Widocznie CrossFire na AMD z grafiką Nvidii juz nie bardzo.


To brzmi jak jakies zabobony. Co ma procesor do karty graf.? Procesor nie wspolpracuje bezposrednio z karta, tylko z plyta.

Algrab napisał(a):firma ASRock jest "ciekawa inaczej"


W przypadku ASzrota sama nazwa wskazuje ;)
Offline
Avatar użytkownika

Wódz Naczelny

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 04 cze, 2010 23:08

PostSo 26 cze, 2010 14:48

Mój synu. A gdzie jeno to sprawdzić, bo ja już niedołężny, z deczka.

Właściwości systemu -> Sprzęt -> Karta Graficzna -> Właściwości:
Lokalizacja: "Gniazdo PCI 18 (Magistrala PCI 2, urządzenie 0, funkcja 0)

Ale co ma piernik do wiatraka. Stalker śmiga ino normalnie.

PS. Idę zbierać RADY w Stalkerze. ;-)
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostSo 26 cze, 2010 17:08

Sprawdzić za pomocą programu, np. GPU-Z.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Wódz Naczelny

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 04 cze, 2010 23:08

PostN 27 cze, 2010 08:28

-----------------------------------------------------------------------------------------
Jak doszło do mojego olśnienia:
Dziś rano otworzyłem oczy. Kac. Wczoraj była osiemnastka kuzynki. Film mi nie pękł. Myślę, jest dobrze. Była pełna kulturka. Napiłem się leku zwanego "sok pomarańczowy". Pierwszy łyk, że aż mnie skrzywiło (taki kwaśny). Dalej było już tylko lepiej. Wróciłem do łóżka spać. Godzina 6 rano, nie zasnę. Jedyna alternatywa to moje mini multimedialne centrum.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Olśnienie:
Włączając komputer wszedłem do biosu z zamiarem powrotnego włączenia funkcji Cool&Quiet. A co?! Zawsze to zaoszczędzone 5zł miesięcznie. I tak sobie patrzę a tu ram mi chodzi w trybie dual :neutral: . Myślę co jest? Przełożyłem jeden ram w inne gniazdo i tururu flałes wiktory ;) Teraz działa w singiel mode.

Podsumowując.
Arma działa tak jak działać powinna :)

Temat do zamknięcia.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 27 cze, 2010 11:39

Morał ?


Kiedy kac morderca nie ma serca, człowieka olśniewa. :mrgreen:
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostN 27 cze, 2010 14:15

Wodzu, chyba byles naprawde mocno wciety. RAM w dualu pracuje lepiej niz normalnie. Dlatego domyslnie tryb ten jest wlaczony.

singiel mode


Znaczy sie szukasz partnerki? ;)
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 27 cze, 2010 15:12

Lol tą płytę główną dostałeś bez instrukcji?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Wódz Naczelny

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 04 cze, 2010 23:08

PostN 27 cze, 2010 23:42

@RAD

Czy działa lepiej tego to ja nie wiem. Wiem jedno, że teraz działa lepiej. Jedną kość mam na 800MHz a drugą na 667 więc się nie dziwię że teraz działa lepiej.

Mój dual działa bardzo wyśmienicie! :comk2:

@Algrab

Dostałem i nawet poczytałem. Zrobiłem tak jak tam pisano. Zainstalować w pierwsze i drugie gniazdo, tak też uczyniłem. W ogóle ta płyta jest konkretna dla takiego laika jak ja. Jest taka fajna opcja overcloking. Zmieniasz tylko o ile procent chcesz podkręcić procka i po problemie :D .

Dodatkowo dzisiaj włączyło mi się zacięcie do podkręcania. Podkręciłem katre graficzną. Z 600MHz na 712MHz GPU Clock core. Żadnych freezów i wydajność o 2-3 klatki do góry, a temperatura karty to 60 stopni. Nigdy za wiele płynności ;) .
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostPn 28 cze, 2010 23:50

Wzorem Kim Ir Sena, Wodz Naczelny nauczyl nas jak powinno sie instalowac pamieci oraz podkrecac karte graficzna. Jego rady jak zwykle byly pasjonujace i blyskotliwe.
Oczywiscie Wodz nie omieszkal tez dokladnie sprawdzic porzadku na naszych biurkach.
Dziekujemy Ci, Wodzu Naczelny!
Poprzednia strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron