Teraz jest Pt 19 kwi, 2024 16:32


wybór karty graficznej

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

wybór karty graficznej

PostWt 09 lis, 2010 12:54

dam w ogólno dostępnych, może ktoś mądry doradzi.

powiedzmy że wyczaruję skądś jakieś pieniądze na nową kartę graficzną(kiedyś mówiło się akcelerator :P).

powód: obecna jest za głośna i arma nie działa(tzn działa ale dla mnie jakby nie działała).

wymagania:
-karta musi być cicha! chłodzenie pasywne preferowane
-arma2 ma działać w detalach średnich, rozdziałka ma być 100% nie interesuje mnie przeskalowanie z 800x600. przy czym działanie to stałe > 40fps, czasem dopuszczę małe skoki poniżej.
-kwoty maksymalnej nie podam bo zawsze wtedy ludzie zawsze dają propozycje +200zł do tej maksymalnej.
-nie mam preferencji co do ati/nvidia/3dfx
:(
Offline
Avatar użytkownika

4teLL

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 374
  • Dołączył(a): Pn 12 lip, 2010 11:59
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostWt 09 lis, 2010 13:18

Zależy jeszcze jaki masz procesor i ile ramu bo zbyt wolny procesor i mocna karta to kiepski duet. Odradzam również chłodzenie pasywne ze względu na kiepską wydajność. Jednak info o tym ile masz do wydania by się przydało. Powiedzmy że masz 500 zeta wtedy mógłbyś znaleźć jakiegoś używanego (bądź nowego ale to będzie trudne) gtx'a 260.
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostWt 09 lis, 2010 13:24

procesor: amd athlon 64 x2 dual core precessor 5000+ 2.6GHz
ram 2GB
tak mi podał windows, więcej nie wiem o tym co tam jest.

wpisałem w google gtx260, popatrzyłem na obrazki to przecież to są odkurzacze niezłe.

mogą być używki.

denerwuje mnie hałas z komputera, chce żeby było jak najciszej. obecnie procesor nie narzeka na temperaturę a jest w trybie cool'n'quiet. wolę gorszą kartę ale cichszą.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 09 lis, 2010 14:38

Generalnie jeśli komp ma dawać czadu w armie to bez dodatkowego hałasu się chyba nie obejdzie (aczkolwiek wcale nie musi to być dźwięk odrzutowca, bliżej do suszarki :D).

Wydaje mi się że procek jest trochę za nisko taktowany (nie znam stosunku AMD vs Intel, ale rozsądne taktowanie dla A2 to ok. 3 Ghz) - OC wchodzi w grę?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostWt 09 lis, 2010 14:47

też mam pytanko, jak arma2 będzie się komponowałą z hd5850, lub hd6870, bo zamierzam sobie którąś z tych kart załatwić.
Mój procek to pentium e5200 OC do 3.30 GHZ
I 3gb ramu.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 09 lis, 2010 17:08

http://www.forum.armacenter.pl/viewtopic.php?t=9805

prześledzić ten wątek dokładnie
Obrazek
Offline

Cis

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): N 24 sty, 2010 20:25
  • Lokalizacja: Gdynia

PostWt 09 lis, 2010 18:23

gremndek złamał sie i inwestuje w nowy sprzet zeby pograc z nami... wiedzialem ze to kiedys nastapi;)
Zrzęda i moczymorda. Nieodpowiedzialny kunktator nawet.
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostWt 09 lis, 2010 18:32

algrab potraktował mnie nieładnie i odesłał do wątku gdzie szukają odkurzaczy/suszarek a nie sprzętu który ma chodzić niezauważalnie cicho.

zresztą moje dołączenie planowane jest na styczeń, teraz trzeba inżynierke napisać i zdać semestr i egzamin kierunkowy.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 09 lis, 2010 20:26

szuszarke masz w 3D (w porządnej karcie co ma 3 kabelki), a w 2D 800 czy tam ileś obrotów
fabryczne pasywne chłodzenie odradzam a już broń Boże typu Silent Pipe

to sie tak można bawisz że kupujesz suszarke oraz kupujesz dobrej jakości blok chłodzący montowany zamiast wiatraka
ale to masz +100 do ceny karty
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostWt 09 lis, 2010 20:54

to zarzuć propozycję z tym blokiem.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostPt 19 lis, 2010 11:49

Panowie nie wiem o co kaman już wszystkiego wypróbowałem. Od czasu do czasu wszystkie HMMV , Pragi i część Land Roverów oraz Hiluxa widzę jako skład prostokątów ze sobą sklejonych. Nie wiem od czego to jest ale mnie szlag trafia bo karta za milion pieńcet sto dziewińcet i mnie to wkurza! Zrobiłemse update sterowników i to wcale nie pomaga. Co ciekawe raz widzę wszystko idealnie a raz nie. Ma ktoś pomysła o co kaman??? Wszystkie ustawienia mam na maxa. Pod A2 nie było takich sytuacji wogóle zaś pod OA bywają. Mało tego nieraz patrzę na budynejk i tekstur nie ma. Robią się po jakimś czasie dopiero. Co ciekawe zmiana rozdzielczości czy szczegółowości nic w zasadzie nie daje.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostPt 19 lis, 2010 12:16

Jednym z powodów może być patch (a raczej unpacht) 1.55...

Problem który opisujesz to przepełnienie pamięci karty graficznej i RAM. Na razie nie ma na to skuteczniejszego rozwiązania niż komenda FLUSH (przeładowanie pamięci grafiki). Wciskasz lewy Shift i minus na numerycznej (klasyczna kombinacja do czitowania :D) i wpisujesz FLUSH, ekran powinien zrobić się na chwilę czarny i po chwili wszystko powinno wrócić do normy.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 19 lis, 2010 12:40

Nie wróci. Łata jest spartaczona, a gromada idiotów na forum BIS oczywiście ćwierka przeciw poprawie tego stanu rzeczy (prosiłem o downgrade patch)

Szybko się obrócisz to połowy miasta nie będzie - dopiero po chwili się wczyta. Cała gra muli i wszystko działa 3-5 razy wolniej niż przed paczem, włączając w to przełączanie LOD.

Innymi słowy, nie naprawisz. I BIS też, przez conajmniej dwa tygodnie...




Raz jeszcze pragnę pozdrowić kretynów z BIF.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostPt 19 lis, 2010 15:20

ufff całe szczęście że nie mam tej army oa, bo takie rzeczy mnie doprowadzały do kurwicy.
czyli:
-zamykam mapę i czekam 5s aż mi się gra pojawi(ktoś mądry inaczej powiedział kiedyś, że to jest fajne bo symuluje chowanie mapy... tylko jaki idiota robi to z zamkniętymi oczami)
-używam mocy dżedaj dostępnej już od ofp czyli przybliżenie, a gra mi przymula na chwilę, po chwili wszystko wygląda inaczej bo zmieniła się połowa modeli na inny lod.
-naciskam prawy myszy, a zawodnik dostaje jakiejś padaczki, a to celownik uruchamia a to przybliża. ale to sobie umiałem naprawić.
-patrzę sobie w jajka to nagle mi się obraz rozjaśnia do jakichś nieziemskich poziomów. teraz sobie popatrzyłem na jajka w "real life" i nie miałem tego efektu.
-no i świat lego po zmianie kąta patrzenia.


dziękuję wam bardzo za tą sesję terapeutyczną. szanujcie zieleń.
:(
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron