Teraz jest Cz 28 mar, 2024 18:57


Problem z Briefingiem

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 17:31

Witam,mam problem z briefingiem, gdy włączam misję i wchodzę w mapę to nie mam zakładki zadania, Sytuacja itp.

Kod: Zaznacz cały
[[
  ["west","cel1",["Alpha i Bravo: Zniszcz Scud'a <marker name='cel1'>Scud</marker> <br/><br/>","Zniszcz Scuda","Zniszcz"]],
  ["west","cel2",["Alpha i Barvo: Znajdz i zabij plk.Aziz'a <marker name='Aziz'>Aziz</marker>. Plk.Nie wolno Uciec<br/><br/>","Pozycja Plk.Aziz'a","Plk.Aziz"]],
  ["west","cel3",["Alpha i Bravo, Uciekaj,Alpha i Bravo Udajcie sie do bezpiecznej strefy po zaliczeniu zadan <marker name='Ucieczka'>Zielona Strefa</marker> <br/><br/>","Zielona Strefa","Uciekaj"]]
],[
  ["west",["Sytuacja","Armia i Bojowka Takistanska pod przywodztwem Plk.Aziza pozyskali od Rosjan pociski balistyczne krotkiego zasiegu SCUD sytuacja w europie i Stanach zrobila sie nieciekawa przypuszczamy iz pociski znajduja sie w Zargabadzie."]],
  ["west",["Odprawa","Zadania, Pluton Able:<br/><br/>
*<marker name='cel1'>Alpha</marker> zostanie przetransportowany do <marker name='lz'>LZ Quebec</marker> gdzie druzyna rozdzieli sie na sekcje Alfa (ktora zajmie zlokalizowaniem i zniszczeniem Scuda., (<marker name='Cel1'>Pkt. Scud</marker>) i Bravo (odpowiedzialne za zabezpieczenie polodniowego wjazdu do miasta oraz zabicie plk.Aziza)"]].<br/>
],[
]] execvm "briefing.sqf";
titleCut ["","BLACK IN", 3];
Ostatnio edytowano So 06 paź, 2012 17:35 przez marcys3, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 17:34

A testujesz misję w multiplayerze?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 17:36

tak
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 17:48

Końcówka briefingu jest zepsuta.

plk.Aziza)"]].<br/>
],[

]] execvm "briefing.sqf";
titleCut ["","BLACK IN", 3];

Wywal to co zaznaczyłem (od kropki po kwadratowym nawiasie). Nie wiem czemu to się tam znalazło, ale nie powinno.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 17:59

hm... dalej to samo
Offline
Avatar użytkownika

RomanPL79

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 175
  • Dołączył(a): Pt 25 lis, 2011 16:20
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:18

Kod: Zaznacz cały
[[
["west","cel1",["Alpha i Bravo: Zniszcz Scud'a <marker name='cel1'>Scud</marker> <br/><br/>","Zniszcz Scuda","Zniszcz"]],
["west","cel2",["Alpha i Barvo: Znajdz i zabij plk.Aziz'a <marker name='Aziz'>Aziz</marker>. Plk.Nie wolno Uciec<br/><br/>","Pozycja Plk.Aziz'a","Plk.Aziz"]],
["west","cel3",["Alpha i Bravo, Uciekaj,Alpha i Bravo Udajcie sie do bezpiecznej strefy po zaliczeniu zadan <marker name='Ucieczka'>Zielona Strefa</marker> <br/><br/>","Zielona Strefa","Uciekaj"]]
],[
["west",["Sytuacja","Armia i Bojowka Takistanska pod przywodztwem Plk.Aziza pozyskali od Rosjan pociski balistyczne krotkiego zasiegu SCUD sytuacja w europie i Stanach zrobila sie nieciekawa przypuszczamy iz pociski znajduja sie w Zargabadzie."]],
["west",["Odprawa","Zadania, Pluton Able:<br/><br/>*<marker name='cel1'>Alpha</marker> zostanie przetransportowany do <marker name='lz'>LZ Quebec</marker> gdzie druzyna rozdzieli sie na sekcje Alfa (ktora zajmie zlokalizowaniem i zniszczeniem Scuda., (<marker name='Cel1'>Pkt. Scud</marker>) i Bravo (odpowiedzialne za zabezpieczenie polodniowego wjazdu do miasta oraz zabicie plk.Aziza)"]]
]] execvm "briefing.sqf";
titleCut ["","BLACK IN", 3];


Teraz powinno zadziałać.
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:28

też nic to nie dało ... nie wiem w czym problem
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:43

Pakujesz misję do multi z edytora przez opcję "eksportuj do misji wieloosobowych"? Bo jeśli tak to pakuje ci się tylko misja bez plików zewnętrznych. Użyj np. cPBO żeby spakować misję i ręcznie wrzuć ją do folderu MPMissions a briefing powinien działać.
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:46

pakuję misje przez Eliteness, moja misja nazywa się w edytorze Op.Hammer jednak gdy wchodzę tam gdzie się zapisują misje piszę Op%2eHammer i nie mogę jej eksportować do misji wieloosobowych ponieważ jak wchodzę w multiplayer to jej nie ma.
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:50

Zapisanie misji w edytorze jako "Misja użytkownika" służy tylko do dalszej edycji. Musisz użyć cPBO żeby spakować folder z wszystkimi plikami i tak stworzony plik PBO kopiujesz do folderu MPMissions który znajduje się tam gdzie masz zainstalowaną grę.
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

RomanPL79

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 175
  • Dołączył(a): Pt 25 lis, 2011 16:20
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:56

Ewentualnie przerzucić folder misji z missions do missionsMP, odpalić serwer, a następnie sprawdzić czy działa ci brefing. Jak tak to spakuj jakimś programem (ja używam PboView w wersji 0.8) i będzie działać.
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 18:58

a jak pakuję misję przez Eliteness'a do Pbo a potem do MP ? To ma jakieś znaczenie ?
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 19:03

próbowałem Init.sqf i Briefing.sqf dać do jakiejś innej misji, też nie działa.
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 19:19

1. Nie pisz pod sobą kolejnych postów.
2. Spróbuj cPBO klikasz prawym przyciskiem na folder z misją, klikasz "create PBO" i wrzucasz ten plik do MPMissions. Jak nie działa to nie wiem co robisz źle.
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline

marcys3

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 17:16

Re: Problem z Briefingiem

PostSo 06 paź, 2012 19:25

nie działa ...
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron