Teraz jest Cz 28 mar, 2024 12:31


Urban Dead - massively-multiplayer zombie apocalypse game

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

Urban Dead - massively-multiplayer zombie apocalypse game

PostCz 29 cze, 2006 19:42

Obrazek

Pozwole sobie na małą reklamę gry w którą pogrywam do paru dni. Urban Dead jest grą do której potrzeba jedynie przeglądarki internetowej podobnie jak do Ogame. Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym mieście Malton i nawiązuje do świata wykreowanego przez George'a Romero - twórcy filmów takich jak "Night of the Living Dead", "Dawn of the Dead", "Day of the Dead" i niedawnego "Land of Dead". W Malton miał miejsce "zombie outbreak", a miasto jest objęte kwarantanną i odizolowane od reszty świata. Oczywiście po ulicach włóczą się hordy zombie, a ludzie którzy przetrwali barykadują się w domach i walczą o przetrwanie.

Możemy wcielić się zarówno w ludzi (wojskowych, cywili, naukowców) jak i w zombie. Co więcej można zmieniać "obozy" tzn. jeśli nasza postać zginie to staję się zombie, ale możemy zostać wyleczeni i na powrót stać się ludzmi o ile tylko chcemy (przymusu nie ma).

Rozgrywka polega na tym, że każda postać ma pewną ilość punktów akcji (Action Points) i wykorzystując je może podejmować różne działania np. przejść do następnej części miasta (częściami są pola zazwyczaj zawierające budynki, ale czasem budynek zajmuje więcej niż jedno pole lub na polu jest park, pomnik, parking ect.), wejść do budynku, zaatakować kogoś, przeszukać budynek, użyć jakiegoś przedmiotu itp. Zużyte AP są odzyskiwane w tempie jeden na półgodziny czasu rzeczywistego, a ponieważ nie można mieć ich więcej niż 50, więc można zająć się graniem raz na dobę przez pare minut - gra nie jest jakimś pożeraczem czasu.
Co prawda można grać więcej niż jedną postacią, o ile tylko nie współpracują one ze sobą (najbezpieczniej jest aby każda przebywała w innej dzielnicy), ale obowiązuje limit 160 połączeń z serwerem gry z jednego adresu IP. Każde zużycie AP to jedno połączenie i jest nim również zalogowanie się do gry, więc te 160 połączeń to dość aby prowadzić trzy postacie.

Za określone działania zyskujemy doświadczenie (EXP) (najprościej zdobyć je atakując przeciwników lub wyłacznie w przypadku "żywych" usuwajac ciała z wnętrza budynku albo reperując uszkodzony budynek). Inne działania przynoszące EXP wymagają umiejętności. Właśnie za ten EXP nabywamy umiejętności przy czym grę rozpoczynamy z jedną umiejętnością zależną do rodzaju postaci jaką gramy.

Poza walką i łażeniem po mieście istotnym działaniem jest barykadowanie się (oczywiście dla ludzi). Barykadując się w budynku znacznie zwiększamy szansę na to, że po ponownym zalogowaniu znajdziemy swoją postać żywą. Barykadowanie się wymaga umiejętności (skill'a) o nazwie construction, którego na początku nie mamy, ale naszczęście (i nieszczęście) w większości budynków wzniesiono już barykady. Przed zużyciem ostatniego punktu AP musimy znaleźć się w zabarykadowanym budynku (o ile oczywiście jesteśmy "żywi"). W przeciwnym razie zaśniemy wyczerpani na ulicy i prawie na 100% padniemy łupem zombie. Cały kłopot w tym, że ludzie barykadują się tak skutecznie, że bardzo czesto nie mamy możliwości wejścia do budynku i naprawdę trudno jest znaleźć taki w którym możemy się schronić. W przyszłości możemy nabyć umiejętność freerunning, która pozwala przechodzić z budynku do budynku z pominięciem barykad (po dachach?), ale na początku tylko jedna klasa postaci ma tę umiejętność, więc trzeba znaleźć budynek co najwyżej very strongly barricaded i używac go jako bazy wypadowej. Oczywiście zombie mogą niszczyć barykady i robią to całkiem skutecznie. De facto nie ma gwarancji że barykady zapewnią bezpieczeństwo, bo duża zorganizowana grupa zombie może rozbić nawet najpotęzniejszą barykadę i wymordować ludzi znajdujących się wewnątrz.

Kolejną rzeczą którą trzeba robić jest przeszukiwanie budynków w celu znalezienia użytecznych przedmiotów np. radia, apteczki, amunicji do broni itp. Szanse na znalezienie czegoś w pojedynczej próbie sa małe i czynność tą trzeba powtarzać wielokrotnie. Co więcej określone rzeczy można znaleźć w określonych typach budynków np. amunicję do broni w komisariatach i sklepach z bronią, a na początku takie budynki moga być dla nas niedostępne ze względu na barykady - początki ogólnie są ciężkie.

Z ciekawszych rzeczy mogę wymienić jeszcze tagowanie, czyli zostawianie graffiti na budynkach za co dostaje się doświadczenie o ile posiada się umiejętność Tagging (ale można to robić i bez umiejętności - trzeba tylko znaleźć puszkę z farbą). Niektóre teksty na murach powalają ;]

Działa też telefonia komórkowa i o ile znajdziemy telefon oraz maszt telefonii w tej dzielnicy jest cały, to możemy porozumiewać się ze znajomymi posiadającymi telefony.

Gra ma całkiem rozwinięte community (niemal każda dzielnica ma prowadzony dzinnik, istnieją różne, często mocno zakręcone klany) i choć jest bardzo prosta oraz pozbawiona grafiki, potrafi mocno wciągnąć (chociaż jak podkreślam nie jest pożeraczem czasu). Jest doskonale opisana na tej stronie (po angielsku). Wygląda tak ->screen z gry, choć można ją nieco upiększyć instalując pluginy do firefox'a.

Może kogoś zachęcę i stanie się to początkiem nowego zombie cleanup squad'u? :mrgreen:

PS. Osobiście polecam zacząć grę firefighter'em - najłatwiej zdobywać EXP w pierwszym trudnym okresie gry.

{update}

Osoby które dały znać, że zagrały lub grają, są w (dane niekoniecznie aktualne. Uzupełniane w miarę możliwości):

alderous - Quarlesbank, Shuttlebank, Dulston
Cloneus - Raines Hills
Jerry - Pashenton, Pitneybank, Scarletwood
Kac - Dulston, Shuttlebank
Tygrys205 - Yogoton, Yogoton, Yogoton
Volt - Shuttlebank
Goose - Shuttlebank
Piromaniack - Shuttlebank
Reyhard - Shuttlebank
DeviAnCE - Shackleville
Poncho - Yogoton, ? , ?
Loony - ?
Matte - Starlingtown
Kurt - Shuttlebank, Shuttlebank, Gulsonside, Gibsonton
Remcio - Shuttlebank
Szczepan - Eastonwood
Sudayev - Eastonwood, ?
MaRcin - Raines Hills, North Blythville, Shuttlebank
Death - ?
Grabarz^^ - Pashenton, Fryerbank
Pabllo - Brookesville
żuker - ?
Rots - Shuttlebank, Ruddlebank, Old Arkham
Blizbor - Dartside
Slaw's i Het'z - Brooke Hills, East Boundwood



Edit - przykleiłem- Yac
Ostatnio edytowano N 30 lip, 2006 19:48 przez alderous, łącznie edytowano 30 razy
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostCz 29 cze, 2006 19:46

Tia zaczalem w to grac.....tylko 3d brakuje , a tak to miód. No i zdazylem sie na posterunek policji wbic, zdobylem strzelbe amunicje do niej i radio + magazynek do klamki (zapewne M9 xF ). Juz mi sie bardzo podoba, a teraz ide sie zalogowac, zobacze czy zyje :D
EDIT: konkretnie jestem zabarykadowany w Merchant Crescent Police Dept. :)
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 29 cze, 2006 20:09

Mój gliniarz jest dzielnicy Chudleyton - to dosyć blisko Shuttlebank. Biorąc pod uwagę, że amunicji nie mam może wybiorę się tam gdzie jesteś. Nie zabarykadowali tego komisariatu?

Z kolei mój żołnierz jest teraz w Pashenton - do Shuttlebank jest spory kawałek, a ponieważ dopiero co wskrzesili go to mam na jakiś czas dość wrażeń (ammo oczywiście brak, a zebrałem do tej pory tylko 42 EXP).

Najlepiej radzi sobie mój strażak, który jest obecnie w Gatcombeton czyli o krok od Shuttlebank. Zdobyłem dziś setny EXP dzięki czemu mam wreszcie Free Running :)

Próbowałem też zombie, ale perspektywy są marne jeśli działa się samemu. Trzeba mieć kilku a jeszcze lepiej kilkunastoosobową ekipę i szturmować wspólnie konkretne budynki.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostCz 29 cze, 2006 20:36

Posterunek jest z typu "very strongly barricaded" mam 1 zapasowy mag do klamki + 2 klamki zaladowane pelnymi magami i pompke z 2 shellami w srodku + radio wiec jakbys mogl nadac komunikat skads czy cos to odbiore :). W posterunku jest zawsze z 10 ludzi i w poblizu nie zauwazylem zombiakow (mnostwo budynkow jest tam zabarykadowanych z ludzmi w srodku , chyba najbezpieczniejsza poki co dzielnica choc 4 trupy znalazlem na ulicach)
Offline
Avatar użytkownika

brambi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 20 mar, 2006 14:17
  • Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

PostCz 29 cze, 2006 20:53

Ciekawa gra.Zaczełem grać zombiakiem ale zmieniłem postać na strażaka.Jestem teraz w Warehouse na zachód od cmentarza.Mnóstwo zombiaków na ulicach !!!
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostCz 29 cze, 2006 21:01

Ja utknąłem w remizie strażackiej w Earletown i przyznam, ze dośc tu ciasno się zrobiło :D Jeden zombiak przed wyjściem a w środku z 15 osób :D
Obrazek
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostCz 29 cze, 2006 21:28

Heh , z odsiecza nie przyjdziemy bo jednak ammo za mało, no i doswiadczenia. Ale postaram sie cos zdobyc i ich wyciagnac, poki co mam non stop za malo ptk. akcji :D
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 29 cze, 2006 21:52

Jerry napisał(a):Ja utknąłem w remizie strażackiej w Earletown i przyznam, ze dośc tu ciasno się zrobiło :D Jeden zombiak przed wyjściem a w środku z 15 osób :D


Jak wspominałem mam jedną postać w Pashenton, a to krok od Earletown, ale i tak nie mam amunicji. W każdym razie jakbyś zobaczył jakiś sklep z bronią lub komisariat do którego można wejść to daj znać.

Tak na marginesie o ile jeszcze nie zauważyliście to jest mapa z paroma użytecznymi opcjami. Jest też rozszerzenie do Firefoxa o nazwie Urban Dead Map Shortcut dzięki któremu klikając na nazwe dzielnicy w której jesteśmy otwieramy jej mapkę.

Próbowałem też Urban Dead Toolbar, ale jakoś się nie przekonałem do tego chociaż efekt wizualny jest całkiem ładny
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostCz 29 cze, 2006 22:37

Siedzę sobie właśnie przy granicy z Pashenton w remizie strażackiej z pistoletem i butelką wina :D Komisariatu w Earletown nie ma, takze nawet nie masz co tu szukać, a i bida ogólnie, wszędzie, gdzie wlezę - pustki :roll:

Edit: Oups, właśnie wychlałem wino :D
Ostatnio edytowano Cz 29 cze, 2006 22:46 przez Jerry, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostCz 29 cze, 2006 22:40

To ja do Shuttlebank zapraszam , jestem tam ja Wult i jest bezpiecznie no i sa budynki zbarykadowane i wejsc sie da w wiekszosci przypadkow :)
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostPt 30 cze, 2006 07:56

W Pashenton zrobiło się niewesoło. Zalogowałem się aby stwierdzić, że w budynku w którym się ukryłem, są już trzy zombie i zdążyły zabić pare osób, a część wywlec wrzeszczących na zewnątrz. Miałem farta że nie padło na mnie. Na ulicach mnóstwo zombie i widać, że niektóre barykady sa naruszone. Nieliczni pechowcy utknęli na zewnątrz - nich Bóg ma ich w swojej opiece.
To dobra dzielnica dla posługujących się bronią - aż cztery komisariaty. Rawkins Row Police Dept, Bagehot Way Police Dept i Breeden Way Police Dept są zabarykadowane na głucho, więc został mi do sprawdzenia tylko Dungey Alley Police Dept. Ogólnie z amunicją bryndza. Utknąłem w The Trigg Arms, ale nie jest tak źle, bo znalazłem dwa piwa, dwa wina, kij baseballowy i komórkę.

Co do Gatcombeton to siedziałem w Theodore General Hospital - można tam wejść, więc jeśli szukasz apteczek Goose to masz źródło o krok (warto mieć jedną na wypadek infekcji). Boorman Way Police Dept też jest dostępny :). Znalazłem dwa pistolety, sześć magazynków, shotgun'a, cztery shell'e do niego i flare gun'a :D Szkoda tylko że nie umiem się posługiwać bronią :lol:

Kenefie Lane Police Dept w Chudleyton oblężone przez 28 zombie. Po zalogowaniu się stwierdziłem, że cztery godziny wcześniej zombie włamały się do mojego budynku urzadziły małą masakrę, a jeden z nich ugryzł mnie i zainfekował :/. Przeniosłem się do Darvall Heights i dostałem się do Halse Crescent Police Dept. Jest tu mnóstwo ludzi (w tej chwili 35 osób), a na zewnątrz tylko dwa zombie...i trzynaście ciał, więc radzą sobie dobrze. Stałem się bogatszy o pistolet, cztery magazynki, shotgun'a z pięcioma shell'ami i flare gun'a. Jeszcze dzień lub dwa szukania i ruszam na łowy :twisted:

PS. Goose 26.37 MHz to częstotliwość klanu The Shuttlebank Militia, a 26.03 MHz czętotliwość dystryktu do którego należy Shuttlebank. Nastaw se radyjo :wink: Pełna lista częstotliwości tutaj
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostPt 30 cze, 2006 09:11

Pashenton faktycznie groźne, choć znalazłem tam kij bejsbolowy i ustrzeliłem 10 HP zombiakowi w odwecie za pogryzienie mnie. Teraz siedzę w NE Raines Hills z paroma osobami i liczę na to, że nikt się nie wgryzie we mnie przez następne parę godzin :P
Obrazek
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPt 30 cze, 2006 10:29

Theodore General Hospital
20 luda przyszlo zabarykadowalo sie i spondrowalo wszystkie apteczki, dzielnica dalej bezpieczna ale uslyszalem o "CHAOS COMMANDOS" ktorzy terroryzuja , morduja, i okradaja ludzi (z nimi walczy The Shuttlebank Militia , ale nie moge ich znalesc i nawiazac kontaktu :D )

EDIT: ma ktos karnister z benzyną ? bo na komisariacie w generatorze konczy sie paliwo i zaniedlugo bedzie ciemnica i bedzie trzeba szukac nowego lokum ;/

EDIT 2 :
5/16/06: THE SHUTTLEBANK MILITIA IS AT WAR WITH THE RRF, THE LARGEST GROUP OF ZOMBIES IN MALTON. THEIR PLAN, BACK IN THE SADDLE, IS DIRECTED AT US. AS OF NOW, IT IS UNWISE TO ENTER SHUTTLEBANK.

A to oznacza zalanie ulic zombiakami podczas gdy ja mam ammo na 2/3 umarlaki x/
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostPt 30 cze, 2006 14:21

Em, Goose, gdzie Ty jesteś, bo ja też jestem w ciemnym komisariacie z transmiterem radiowym w dodatku, znalazłem Shotgun Shells... Szkoda tylko, ze shotguna nie mam jeszcze :P Ten komisariat w Raines Hills mieści już ponad 30 osób :D
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

brambi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 20 mar, 2006 14:17
  • Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

PostPt 30 cze, 2006 14:25

Oj...Zbierem chłopaków(zombiaków)i przystąpimy do szturmu :lol:
Następna strona

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron