Teraz jest Pt 29 mar, 2024 14:38


ArmA - problemy z grą

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

kastleF83

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): So 23 wrz, 2006 21:31
  • Lokalizacja: black mesa research facility

PostWt 13 mar, 2007 02:05

HAVOC napisał(a):
Jakmożna wypuścić gre, która wymaga patcha którego nie ma na płycie z grą?? Co z ludźmi, którzy nie mają dostepu do neta?

:hahaha::lol:
Na tym to zwykle polega, że patche wypuszcza się już po wydaniu gry...
Boki zrywać, faktycznie skecz perfecyjny :spoko: Już srał pies te patche, ale szarpie się od 4 godzin z grą, którą kupiłem w sklepie a nie ściągnąłem jej z DC (żałuje, bo fumfel ściągnął pirata i działa) Frajer ze mnie, bo chciałem mieć orginała- na to wychodzi. Aha Havoc gry czasem wychodzą wraz z patchami :?
"Ten kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem..."

This is pure hell on earth.
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostWt 13 mar, 2007 13:43

Ta, czasem.
Nie tylko Ty szarpiesz się z grą 4 godziny, zapytaj Vilasa ile On szalał zanim ArmA uruchomił. :P Tak to chyba był Vilas.
Ja np. żadnych problemów z zainstalowaniem jakiegokolwiek patcha nie miałem, a robiłem to na świeżo zainsalowanym systemie jak i już zawalonym. Tak więc sam nie wiem od czego to zależy.

BTW: Może sprawdź Log błędu przy tym komunikacje... Bla bla bla, bład, bla, zostanie zamnkięta. :P
Wiadomo, że płytki z ArmA są h**owo wytłoczone, może własnie taka Ci się trafiła? Najlepiej ją wymień i gitara.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 13 mar, 2007 14:58

Kastle zagubiona duszyczko, w ten sposób wydaje się edycje kolekcjonerskie\platynowe...







Więc daruj sobie takie teksty.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

kastleF83

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): So 23 wrz, 2006 21:31
  • Lokalizacja: black mesa research facility

PostŚr 14 mar, 2007 01:10

No dzisiaj przerobiłem 4egzemplarze ArmA. Koniec końców odzyskałem kase, a obsługa pod wpływem moich wizyt w sklepie zdjęła z pułek wszystkie kopie (mówili, że je odeślą). Mam teraz kolejną od kumpla i ciągle wyskakuje błąd. Nie wiem co jest, póki co olewam i wracam do flashpointa. Aha, i dla tych co myślą ze pójdą do sklepu i sprzedawca kase odda: Dzisiaj rozmawiałem z rzecznikiem praw konsumenckich w moim zasranym mieście i on tzn ona powiedziała, że nie ma czegoś takiego, że rezygnujemy z zakupu. Prawo jest po stronie sprzedawcy, może on wymieniać gierke w nieskonczoność,a czy odda hajs to tylko jego dobra wola. Ja miałem fuksa, bo panie w punkcie obsługi klienta były niepochytane w temacie i nawciskałem im kitu, że dzwoniłem do microsoftu i oni mi powiedzieli że to wina gry. Potem dodałem, że dzwoniłem do wydawcy i skolei on mi powiedział, że jestem dzisiaj 3osobą która dzwoni w sprawie niedziałającego ArmA :twisted: To wystarczyło jak pisałem wcześniej oddali hajs a gre z pułek pozdejmowali. A no i najważniejsze, przeinstalowałem winde i to też nic nie dało :???:



Don Jonzon na sołtysa :razz:

edit> Polecam zakupy w sieci Kerfur :spoko: Gonią ziomki ArmA po 99,90zł
"Ten kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem..."

This is pure hell on earth.
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostŚr 14 mar, 2007 01:51

Gonią ziomki ArmA po 99,90zł


Tak jak w empiku, na allegro, hipermarketach, play.pl itd. Ale mi nowina...
Tak więc? Sprawdzałeś ArmA tylko i wyłącznie na swoim kompie i nie działa? A u twojego kumpla działa? No... to masz niezwykły syf w kompie.
O tak... Odeślą wszystko do LEM, a LEM powie, że wszystko działa... Ciekawe czy Ci panowie zapukają w Twoje drzwi. :twisted:
Potem wtrąci się Microsoft... Tak wogóle to co Im do niedziałającej gry, której nie wyprodukowali? Ty masz XP (chyba) i Ci nie działa, a kto inny ma XP i działa. No to o so cho? Potem przyleci BiS i będzie wreszczał na LEM, że ch*owo wytłoczyli płyty i jeszcze je zaczarowali, bo te DVD'ki dosłownie żyja własnym życiem. LEM zacznie się kłucić, że takiego czarodziejksiego kodu gry w życiu nie widzieli, a od tłoczenia niech się odp******. Na końcu wtrąci się M$ z tekstem "Nooo... To skoro sam kod gry jest czarodziejki, a płytki żyją własnym życiem, to sama gra musi być KOSMICZNA!"

:rotfl:

Nie wiem czemu, ale leże na ziemi i kwicze. :twisted:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 14 mar, 2007 02:30

<to było głupie. I poszło się kochać>




Ciekaw jestem co powie technical support

E: Bardzo, a czy to samo możesz powiedzieć o sobie?

Zresztą. Złośliwości nigdy za wiele :)
Ostatnio edytowano Śr 14 mar, 2007 02:57 przez Jon, łącznie edytowano 2 razy
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

kastleF83

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): So 23 wrz, 2006 21:31
  • Lokalizacja: black mesa research facility

PostŚr 14 mar, 2007 02:30

Eh Radeon fantazja :lol: Helikopterem w ogniu przylecą... z laserami. Co do syfu w kompie, nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale jeżeli chodzi o hdd partycje są zrobione od nowa, co może być jeszcze "zasyfione"? Najdziwniejsze jest to, że wszystkie inne rzeczy działają bez zarzutu. Dlaczego więc, winda wymiotuje ArmA? Spisek pewnie ;-) Dzięki za zainteresowanie sprawą, jeżeli ktoś wpadłby na jakiś pomysł odnośnie tej super sytuacji to proszę o kontakt.

edit/// Tja Dżons, mama pewnie dumna z ciebie :lol: kolejny błyskotliwy post :wink:
"Ten kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem..."

This is pure hell on earth.
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostŚr 14 mar, 2007 02:50

Sprawdź sobie log błędu. Zresztą i tak pewnie będzie tam pisało "arma.exe". Może jakiś sterownik gryzie się z armą? Może to "syf". Może potrzeba defragmentacji? A może format C: i reinstal Windy.
Róże to hocki klocki z Arm¡ były. :P
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

kastleF83

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): So 23 wrz, 2006 21:31
  • Lokalizacja: black mesa research facility

PostŚr 14 mar, 2007 10:55

No jest dokładnie tak jak mowisz pisze "arma.exe". Co do windy, to sformatowałem hdd, system zainstalowałem od nowa i ciagle qpa. Może to wina karty dźwiękowej (mam jakiś zintegrowany badziew). Bede kombinował, całkiem przypadkowo sie rozchorowałem i siedzie tydzień na L$ tzn L4 ;-)
"Ten kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem..."

This is pure hell on earth.
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostŚr 14 mar, 2007 11:44

Ja też mam Integre, ale działa znakomicie. :)
Skoro Twoja ArmA działa gdzie indziej, a u Ciebie nie to wina jest po Twojej stronie... Ale jak ona wygląda to Ci nie powiem.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

kastleF83

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): So 23 wrz, 2006 21:31
  • Lokalizacja: black mesa research facility

PostŚr 14 mar, 2007 13:35

Radeon napisał(a):A mnie ArmA coraz częściej podczas gry, zaszczyca takim oto pięknym, komunikatem. :)

Obrazek

Jaaaak miło... :rotfl:



No właśnie, a mnie taki komunikat wita za każdym razem kiedy próbuje odpalić greee :x

e< Radeon jak sie uporałeś (czy sie uporałeś) z tym radosnym komunikatem :?:

e2>> Karta to: Sapphire Radeon9600pro Atlantis 256mb- Advantage Edition
Ostatnio edytowano Śr 14 mar, 2007 13:57 przez kastleF83, łącznie edytowano 2 razy
"Ten kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem..."

This is pure hell on earth.
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostŚr 14 mar, 2007 16:07

U mnie dość często pojawiało sie to kiedy miałem podkręconą kartę graficzną, jak przywróciłem takty pojawiało się później, ale też było.
Wkońcu zacząłem ustawiać obroty wentylatora na 100% i jakiś czas mam spokój, chociaż jak coś Armie odbije to w MP co chwile się tak dzieje....

Masz podkręconą grafikę? Wogóle coś masz podkręcone? Jeżeli możesz to zwiększ obroty wentylatorów na 100%, bo możliwe, że coś się przegrzewa i z tego "skwaru" smaży informacje zamiast je przewarzać :P
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostN 08 kwi, 2007 23:41

Oglądałem sobie przez lunetę dach budynku na którym stał Ka-52 i nieco sprzętu (sołdacy, dash-k, takie tam). O ile sprzęt wyglądał ślicznie, o tyle Jastrieb miał najniższe możliwe szczegóły (choć wypełniał niemal całą lunetę). Jednak po oddaleniu obrazu o pewien dystans, cyk, i jest śliczny. Podobnie działo się nieraz z czołgami, czy samochodami. Jedyny wniosek, który mi się nasuwa to, że w tym wypadku winny nie był brak mocy obliczeniowej, ale schrzanione LOD-y. Przynajmniej tak się działo na ustawieniach very low, low i medium, na wyższe brakuje mi mocy.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostŚr 02 maja, 2007 17:54

ArmA Memory / HDD Test - Runda druga!

Tak więc. Od czasu poprzedniego testu wykorystania przez ArmA pamięci i twardego dysku już troche czasu mineło. Wyszły już patche 1.04, 1.05 i 1.05+ który daje "największy" komfort gry w Armed Assault.
Zauważył to napewno każdy, ja też tak więc postanowiłem się temu przyjżeć. Tym razem nie będzie screenów z gry i everesta, ale tylko wykresy z Riva Tuner, każdy przecież wie jakie cyrki potrafi odstawić ArmA, prawda?
Sprzęt się nie zmienił, no może poza większym podkręceniem grafiki i zmiany sterowników na nowsze:

AMD Athlon 64 3500+ @ 2750 Mhz, Colled by ThermalTake BigTyphoon 4 in 1
Abit KN9
OCZ Technology 2x 512MB DDR2 800 @ 916 Mhz Platinium CL4 4-5-4-15
WD Caviar SE-16 WD2500KS
Galaxy GeForce 7900GS 256MB 256Bit 630/1756 Zalman Edition 1.2ns
Topower 420W P7 U12 EZ


Wersja sterowników kart graficznej: 97.92
Wersja Armed Assault: 1.05+
System operacyjny: Windows XP Proffesional SP2
Ustawienia: Wszystko na Bardzo wysoko, post efekty wyłączone, cienie wyłączone, AA Wysoko.

Zmieniła się też procedura testowa, na nieco "mniej zaawansowaną" ;). Mianowicie było to latanie helikopterem po Sahrani, przeloty nad dużymi miastami, lasami, rozbijanie się w dużych i gęstych lasach, strzelanie i inne metody pozwalające na "zawalenie" ekranu grafiką.
Ku mojemu ździwieniu ArmA ruszyła z kopyta. Poprzednio na Windows Vista, naprawde wszystko dość się wlekło, po 10 minutach jazdy hummerem po drogach wszystko zaczynało przeskakiwać. Tak samo było z helikopterami. A teraz pomimo dzikich wyczynów w powietrzu gra utrzymywała dość stabilną płynność gry.
Popatrzmy na wykresy:

Obrazek
Kliknij, aby powiększyć!

Tutaj nie ma nic specjalnego. Prezentacja podkręcenia kary graficznej. Na poprzednich taktach i sterownikach było 620/1710 (855) i potrafiło przyciąć. Być może, głównie z tego powodu, że geometria w ArmA jest dość zrypana. Widać to po "dalszych" LOD'ach, podczas wycieku pamięci. Te kilka Mhz więcej, czyli +10 = 630, na "urządzeniach" odpowiadających za przetwarzanie i generowanie geometry jest to zawsze więcej, tutaj mamy 648. Teraz Armed Assault ma już mniejsza tendencje do niespodziewanych zaciachów. To by też wyjaśniło uległość ArmA wobec 8800GTX, tam bodaj na rdzeniu jest +700Mhz i odpowiednio więcej dla Geometry domain. No, ale przejdźym dalej...

Obrazek
Kliknij, aby powiększyć!

Tu już jest nieco ciekawiej. FPS, taktowanie CPU, wykorzystanie CPU i pamięć fizyczna RAM.
FPS skakało od 21 do 38 klatek, to każdy widzi. Taktów procesora też nie trzeba tłumaczyć. Zobaczmy jego wykorzystanie. Maksymalnie to oczywiście 100%, ale przy mniejszym obciążeniu spadało do 50-40%. Trzeba zwrócić uwagę, że procesor posiada jeden rdzęn, ale nie wiem czy na dwu-rdzeniowym byłoby lepiej. Armed Assault nie jest "aplikacją" dwu-wątkową i chociaż "niby" proces byłby rozłożony na dwa rdzenie to i tak byłyby one wykorzystywane jako jeden. Troche dziwne, ale to prawda...
Wykorzystanie pamięci fizycznej wacha się w granicach 900-1000 MB. W poprzednim teście było to 913 MB, lecz pamięć ciągle pękała w szwach od nieustannie wczytywanych plików. Tutaj wykorzystanie zasobów utrzymuje się na mniej więcej równym poziomie. Nareszczie Armed Assault "zauważa" ile mamy pamięci do dyspozycji i nie próbuje upchać w niej dodatkowych plików. Poprzednio było tak, iż gra "waliła" do pamięci wszystko co było pod "ręką", a to skutkowało "przepchaniem" pamięci RAM tak, że nie było już miejsca na geometrię gry. Stąd kartonowy świat.
Przejdźmy dalej...

Obrazek
Kliknij, aby powiększyć!

Mamy tu użycie pliku stronicowania i lokalną, a także nielokalną pamięć VRAM, czyli karty graficznej. Zacznijmy od pierwszej pozycji.
Plik stronicowania to nic innego jak pamięć wirtualna, czyli miejsce na twardym dysku przeznaczone do wykorzystania jako wirtualna pamięć RAM. U mnie na ten cel jest przeznaczone 1500-3000 MB. Jak widać, minimalne użycie pliku stronicowania to ~1200 MB, a maksymalne ~1300. Tyle pamięci brakuje do płynnej gry, dlatego też jest wykorzystywana pamięć wirtualna. W poprzednim teście chyba tego nie sprawdziłem. Aczkolwiek, chyba ta pamięć była wykorzystywana w mniejszym stopniu. Nie ważne. Ważne jest to, że poprzednio dysk mielił niemiłosiernie, a teraz było dość cicho.
Videomemory i Local Videomemory usage to dokładnie to samo. Widzimy, że pamięć karty graficznej (VRAM [Video Ram]) jest wykorzystywana maksymalnie, minimalna wartość użycia tej pamięci to 210 MB.
Non-Local Videomemory usage to użycie NIE LOKALNEJ pamięci VRAM. Czyli nie znajdującej się na karcie graficznej. Jest to ilość wykorzystanej pamięci RAM zaporzyczonej aby wspomóc karte graficzną. Wartość tą można zmieniać w BIOS. Jak widzimy wartość ta wacha się w granicach ~270 - ~370 MB. Tyle pamięci RAM jest przekazywane do dyspozycji karcie graficznej. I być może o tyle więcej powinna mieć karta do w pełni płynnego działania Armed Assault.

Porównując to z poprzednim testem można wywnioskować, że: Kiedy ArmA zapchała pamięć RAM, zaczeła pchać pliki w VRAM i Virtual Memory (stąd też mielenie dysku), kiedy i tego zaczeło braknąć, po przepchaniu VRAM'u system "na siłe" przydzielał karcie graficznej "porcje" pamięci z RAM. Czyli powiedzmy -300MB z RAMu na rzecz VRAM'u. Dane, które zostały dosłownie wykopane z RAM, czyli powiedzmy tekstury i geometria (co powodowało tzw. "Kartonowy ¦wiat"), musiały zostać gdzieś upchnięte. Gdzie? Oczywiście w Virtual Memory. Dlatego czasami Alt + Tab pomagało. Ale kiedy i Virtual Memory brakło... Wszystko było oczywiste. System musiał się jakoś odciążyć, a jak? CTD, SOD, Reset, błąd typu STOP itd...
W tej chwili jest już lepiej, bo powiedzmy, że ArmA "widzi" ile jest miejsca w szafie i nie pcha tam więcej niż może, a to przekłada się na kolejne czynniki, nie przepchania VRAMu itd. Lecz jeszcze czasami może się zdażyć tak, że z szafy znów coś się wysypie. No cóż, miejmy nadzieję, że patch 1.06 czy 1.07 zrobi z ArmA jeszcze bardziej grywalną grę.
IMO jak narazie wszystko idzie w dobrym kierunku.
Dziękuję za uwagę. :)


Linki zewnętrzne

Plik wymiany (Virtual Memory) - Co to jest i jak działa?
VRAM - Co to jest?
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

Firefly

Kapral

Kapral

  • Posty: 67
  • Dołączył(a): Pn 16 sty, 2006 22:47

PostŚr 02 maja, 2007 20:23

Testowales przy ustawionym na sztywno i zdefragmentowanym SWAP file na poziomie powiedzmy 2GB??
Retired. Unavailable until further notice.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron