Teraz jest Cz 28 mar, 2024 13:21


VILAS Arma addons

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Ovg

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 379
  • Dołączył(a): Pt 03 lis, 2006 20:14
  • Lokalizacja: z domu

PostN 22 mar, 2009 18:22

Szkoda mi was. Tyle się napracowaliście a i tak was ruskie i francuzy orypały z waszej pracy. W następnym modzie przyda wam się chyba jakiś faszysta do zarządzana personelem :razz: . A na pepików z BiS i placebo i resztę to brak słów.
"Ojej, jakże ja kocham koniczki!"
:kloda:
  ▲
▲ ▲

topas

PostWt 24 mar, 2009 00:56

Jeżeli chodzi o użycie czegokolwiek z LWPmoda to tylko oryginalni twórcy powinni mieć prawo do wydawania zezwoleń,,, To że po konwersji jeden czy drugi model trafił pod szyld P'85 nie oznacza że jest własnością któregokolwiek z członków. Zgoda była wydana jednorazowo na konkretne potrzeby i nie powinna wykraczać poza wiadomy kontekst

Jeżeli faktycznie tak się stało skontaktuję się z "inicjatorem" celem odwołania samozwańczej decyzji

topas

PostWt 24 mar, 2009 01:02

I have to protest as noone except of me, vilas or yac has participated in the 'transaction' between us and the former flashpoint LWP-mod. Thus noone except the 3 mentioned is allowed to give it further. Please respect the original author's permission.

The fact that something landed under P'85 roof does not mean that it is free to comandeer by all members.

Please comment and take appropriate actions according to what has been stated

----------------
do wytłumaczenia osobiście przez w/w przez Vilasa
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostWt 24 mar, 2009 17:55

Jeśli kogoś to interesuje: w archiwach starszych, sprzed paru dni (nie wiem jak z najnowszymi bo raz ściągnąłem i więcej tego nie robię by nie stracić T80-BV ;) ) były pliki chinooka, hindów, i ah-64. Problem w tym, że nie widać ich w edytorze. Wystarczy w ich configach zamienić scope=protected na scope=public. Z CH47D i Mi24V dla sowietów to działa, z AH-64 niestety nie (nadal szukam co mogłem przegapić).

Przy testowaniu CH47d odkryłem, że wchodzenie do niego na pilota powoduje crash. Nie mam pojęcia co może to powodować. W dodatku klasa MI24D jest ale brak dla niej modelu, szkoda.

EDIT:
kondor napisał(a):
Wystarczy w ich configach zamienić scope=protected na scope=private.

a nie na public?

Fakt, walnąłem się. Pomyliłem nazwy (to i to na p, a raczej używam cyferki niż pełnej nazwy). Dzięki Kondor za poprawę.
Ostatnio edytowano Wt 24 mar, 2009 18:04 przez 101st Paratroop, łącznie edytowano 2 razy
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 24 mar, 2009 18:00

Wystarczy w ich configach zamienić scope=protected na scope=private.

a nie na public?

http://community.bistudio.com/wiki/CfgVehicles_Config_Reference napisał(a):scope

Integer: Default value = private.

scope = public;

Scope in concept is the same as the C++ reserved words of public, protected and private.

Defines normally exist at the top of a well written config.cpp to make meanings clearer.

#define private 0
#define protected 1
#define public 2

The meaning of each is as follows

private:

Only other classes inherit this class. It is not createVehicle'able, nor can the class be accessed via the Mission Editor.

private is a common method of grouping base characteristics together and inheriting all those common characteristics into a class that can be viewed or accessed.

public:

Any classes declared public are CamCreateabale, and selectable via the Editor.

protected:

Identical to public, except the class will not be listed in the mission editor. A very common form of use for this is
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

PostPt 27 mar, 2009 10:11

Witam :)

Co to są te jaskrawo-zielone kropki na dolnej części pancerza ?
Warto podkreślić krawędzie jakimiś przetarciami (ostrymi), rdzą i bródem w zakamarkach bo teraz bardzo jałowo tex wyglądaj, jakbyś na szybko ją popełnił :)

Jaka rozdziałka tex ?

Pozdrawiam

Model
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

PostPt 27 mar, 2009 17:45

Z zadrapaniami to trzeba pujść na pewien kompromis, ponieważ taki pojazd zazwyczaj będziesz widział z pewnej odległości i jak model będzie pozbawiony detalu typu zacieki, przetrcia, napisy itp. to będzie jednokolorowy kloc i nie wygląda taki stwór jakoś fajnie. W armie z tego co pamiętam jest fajowy brdm, ani za dużo ani za mało detalu :) ( i mistrzowski spec na nim jest ;p ).
Warto oglądać pojazdy w grach a jeszcze lepiej jak mamy dostęp do tex :) Można się wiele nauczyć na ich podstawie (polecam analize tex z Forgotten Hope 2).
Nie można robić idealnie tak jak cośwygląda w realu. Jakieś ślady użytkowania muszą być, ale wiadomo bez przesady. Nie robimy przetarć typu koleś z pilnikiem szaleje na wozie, alerobimy to z umiarem tylko w niektórych miejscach tak żeby obiekt nie był zbyt jałowy.


Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 28 mar, 2009 02:39

Vilas napisał(a):rajuuu
tu w pracy u kolegi jest monitor CRT, stary monitor
i masz racje - tu jest zielono :/
a w domu brąz (Samsung 19 cali z tych "droższych")
Proponuję najzwyczajniej w świecie poprawić 'współczynnik' Red Green Blue na monitorze :) na wartości np. z CRTka lub z drobną poprawką na większą skalę Brightness\Contrast\Gamma.

Teraz, skoro to już wasze i tylko i wyłącznie wasze - LWP prosimy w partyzantce!

[Do sprawy Topasa i mojego odpoczynku już się ustosunkowałem gdzie trzeba...]
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

PostSo 28 mar, 2009 14:33

W muzeum czy w jednostce wojskowej to się nie dziwię, że tanki wyglądają jak nówki nie śmigane, nawet jak wracając z poligonu są od razu myte i konserwowane. Ale chyba nie robi się modów "Muzeum war" czy "Jednostka wojskowa live". Wpisałem na szybko w googlach hasło "abrams in war" i co ja widzę ? ;> czyżby tanki które nie widziały myjki i pana lakiernika przez kilka tygodni różniły się od tych w jednostkach w domciu, bo na wojnie nie zawsze mechanicy mają czas zamalować ryski ?

http://media.washingtontimes.com/media/ ... 781446.jpg


http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictu ... _front.jpg


http://yalun.files.wordpress.com/2008/0 ... rams_1.jpg

Żołnierz który ma uzupełnić ammo, wahe i inne gadżety nie obchodzi się z tankiem jak z drogim samochodem i zawsze coś rozleje, zachaczy skrzyneczką a po za tym soldaty chodzą po pancerzu, czasem pojazd musi staranować jakiś budyneczek, samochód czy lasek i nie wierzę, że wyjdzie z takiego spotkania bez ryski ;)


Co do broni to mi się wydaje, że jednak podczas wojny nikt się nie będzie przejmował jakimś przetarciem na rączce czy rysami na magazynku.

http://www.serbu.com/M16_2.jpg

Nie mówię, żeby sciorać jakby do fallout'a ale nie robić czarnej bryły. A jak już uparcie dążymy do "Muzemum war" to chociaż krawędzie zrobić jaśniejsze na specu.

Nie oszukumy się, oświetlnie w armie nie jest jak w realu i broń czysta bez żadnych detali użytkowania nie będzie wyglądał tak ładnie jak karabin w ślicznym słoneczku u soldata na poligonie.

http://vm.aganet.pl/images/photoalbum/a ... 4-m203.jpg


Ma przetarcia ? MA :P

Powtarzam, broń w muzeum czy jednostce wojskowej nie wygląda tak różowo jak wypo soldata który biega po Iraku czy Afganistanie. Zawsze o coś zahaczy. To nie jest banda pedantów i nie ma czasu pod ostrzałem celować magazynkiem aby nie porysować krawędzi wejścia. Czasem trzeba się przytulić do ściany albo do ziemi, czasem trzeba nacisnąć spust :)

Pozdrawiam :)


PS.
Niby w domu a nie taki ładny jak w salonie ;p

http://www.militarni.pl/galeria/4594_.jpg
Ostatnio edytowano So 28 mar, 2009 14:38 przez Model, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostSo 28 mar, 2009 17:02

Mod ma chyba dotyczyć walk w Europie, a nie na bliskim czy środkowym wschodzie. W Europie to taki tank to może się co najwyżej jak prosiak ubłocić, jednak niezwykle ciężko było by mu się zakurzyć. Sporo racji masz, jednak nie można pozwolić by tanki wyglądały jak Elefanty z ofp (czyli jak złom na gąsienicach).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

PostSo 28 mar, 2009 18:26

Barb to nie są referki jak ma wyglądać dokładny detal na pojeździe Vilasa, tylko chciałem pokazać, że istnieją pojazdy brudasy ;p

PS.Ale przejedź się czystym samochodem po polnej drodze w środku lata i porównaj potem jak będzie wyglądała Twoja bryka a jak wygląda ten Abrams ;)
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 07 kwi, 2009 17:34

Moim zdaniem BW prezentuje się dużo lepiej (niż w tym szarym niewiadomo-co), zastanawia mnie skąd NVA (?), reszta jednostek poziom porównywalny z poprzednim - Cool work, as always.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostŚr 08 kwi, 2009 14:59

Vilas napisał(a):za to odkryłem kolejne "ulepszenie" konfigu - każdy model/pochodna AK miał ten sam dźwięk :/

Niezupełnie - Co prawda AK-74, i RPK używają tego samego dźwięku co AKM, ale AKMS już ma inny wystrzał (zdaje się, że właśnie ten co powinien mieć AK-74). Widać kolba zmienia ;-).
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

MłodyRzyg

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Pn 21 lip, 2008 20:44

PostŚr 08 kwi, 2009 15:17

Vilas napisał(a):skąd NVA Nationale VolksArmee?


Może się pomyliło z North Vietnam Army :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 08 kwi, 2009 20:23

No tak właśnie ;]
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron