Teraz jest Cz 28 mar, 2024 13:46


Fabuła w kampanii...

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

jonboy2312

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): N 19 gru, 2004 13:13
  • Lokalizacja: znienacka

Fabuła w kampanii...

PostPt 23 mar, 2007 23:02

Wczoraj zainstalowałem, dziś skończyłem. Bynajmniej nie radośnie... wojna jest ponura i ArmA dała to odczuć równie dobrze jak poprzednio Cold War Crisis, Red Hammer i Resistance.

A na dokładkę dostałem porcję bardzo mieszanych odczuć co do samego konfliktu północy Sahrani z południem... Niby wszystko jasne, proste i oczywiste - dobra demokratyczna monarchia vs zaplute komuchy.

Ale ale... w której z ostatnich misji sprawdzamy "obóz więzienny" i co się okazuje... żadnych strażników, żadnych bram, w środku uchodźcy z Południa którzy błagają by ich nie wydawać królowi gdyż ten ich pozabija. WTF?

Zaraz potem dostajemy cięgi od... południowców, z którymi ramię w ramię broniliśmy ich kraju! W radiu też pełno na ten temat...

Potem jednak zajęliśmy stolicę wroga, w TV powiedziano ogólnie że "siły koalicji", że razem... ani słowa o żadnej zdradzie...

Może ktoś kto więcej grywał mógłby mnie oświecić czemu miał służyć taki zwrot w fabule? Czy ten wątek można pociągnąć dalej (np. inaczej przechodząc misję i tym samym podążyć za inną linią fabuły). Czy zakończenie jest jedno, liniowe, czy też istnieją inne?
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPt 23 mar, 2007 23:10

A co w tym złego...
Jak chcesz śłitaśnych zakończeń (bez obrazy) to ogladaj dobranocke (tam zawsze wszystko się dobrze kończy- tyle pamietam z dziecięcych lat)...
Ten zabieg został wprowadzony po to aby urozmaicić fabułe... W CWC i Resie była ona cukierkowa (choć CWC to wszystko było okraszono nieziemskim wprost klimatem- nie wiem jak Was, ale mnie tak ciagneło przed monitor tylko do co po niektórych misji w CoD i MoH; oraz misjach z FDF Mod).
W Red Hmerze też wszystko było jasne (bohater dwraca się od swoich jak dowiaduje się że robią "be" rzeczy)... Jedynie pod koniec było jakoś bardziej ciekawie...
Przynajmniej w ArmAssie zrobili jakies postępy (nareszcie).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

jonboy2312

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): N 19 gru, 2004 13:13
  • Lokalizacja: znienacka

PostPt 23 mar, 2007 23:46

Ależ mi tylko chodzi o to czy przypadkiem nie ma jakiegoś alternatywnego zakończenia (odmienna misja itp) bo wciąż mi mało :D

Fabuła poprzednich części nie była cukierkowa - w żadnym razie nie powiedziałbym tak o wojnie. Prędzej "klasyczna" albo "heroiczna". Tym bardziej że mieliśmy tam permanentnego bohatera.

Co do tego "detalu" w fabule ArmA - ja nie narzekam, mi się to podoba (realizm - na wojnie nie ma strony nieskazitelnie białej...). Ja tylko chcę wiedzieć czy można ten wątek pociągnąć dalej (taką możliwość sugeruje chociażby obecność modelu króla w grze, dostępnego pod edytorem).
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 24 mar, 2007 18:55

Wiesz kiedy królewscy zaczęli do nas naparzać, też pomyślałem: WTF!, i nie było czasu się nad tym zastanawiać. Kiedy się uspokoiło to myślałem, że oto zaczyna się druga, lepsza część fabuły jako, że dotychczas sytuacja była zbyt klarowna. Scenarzyści mieli świetny pomysł, tylko o tym nie wiedzieli :grin: . Wyobrażasz sobie ciąg dalszy kampanii w sytuacju, w stylu "na północy wróg, na południu wróg, a posiłki dotrą najszybciej za tydzień" innymi słowy SNAFU!
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

jonboy2312

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): N 19 gru, 2004 13:13
  • Lokalizacja: znienacka

PostSo 24 mar, 2007 19:11

Ano, coś jak pamiętna ewakuacja Everonu, tylko rozciągnięta na kilka misji ;)

Wygląda na to że albo rzeczywiście tak miał iść scenariusz i nagle z tego zrezygnowano, albo faktycznie tam gdzieś siedzi alternatywna odnoga kampanii... tylko jak się tam dostać? :)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 24 mar, 2007 19:54

Czitami ;)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 24 mar, 2007 20:29

Wygląda na to że albo rzeczywiście tak miał iść scenariusz i nagle z tego zrezygnowano, albo faktycznie tam gdzieś siedzi alternatywna odnoga kampanii... tylko jak się tam dostać?

Miałem taką cichą nadzieję na rozwinięcie pomysłu AfterMontignac/StrangeMetting z CWC, niestety otwarcie pliku kampanii rozwiało wszelkie nadzieje. Szkoda.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 24 mar, 2007 20:58

Zawsze sami możecie zrobić coś takiego :>
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

-=SpecNaz=-

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Wt 10 kwi, 2007 17:01
  • Lokalizacja: Popolupo

PostWt 10 kwi, 2007 21:54

Według mnie to fabuła jest gorsza niż w OFP.W OFP fabuła potrafiła wciągnąć i wciągnąć w życie bohatera(chociaż prawda że system walki jest o wiele lepszy)
a po zatym była długa.
"Nie przeszkadzajmy wrogowi, gdy popełnia błąd"

~Napoleon Bonaparte
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostŚr 11 kwi, 2007 18:28

Kampania w ArmA jest wg. mnie trochę mieszana. Nie mamy konkretnego żołnierza, którym sterujemy tylko ciągle jesteśmy jednym z mięsa armatniego. W OFP'ie był David Armstrong itp. W ArmA cutscenki też ssą. W OFP'ie była cała fabuła, a ArmA jakoś tak jest... Słaba! Amerykańce szkolą KKS i nagle atakuje AWS. Zaraz by wszyscy wyskoczyli i AWS wracałby z podkulonym ogonem. Zresztą, brakuje mi ruskich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Zabix

Major

Major

  • Posty: 931
  • Dołączył(a): Śr 21 lip, 2004 11:30

PostŚr 11 kwi, 2007 20:07

Severb napisał(a):W ArmA cutscenki też ssą.


Przepraszam, co robią?
Offline
Avatar użytkownika

-=SpecNaz=-

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Wt 10 kwi, 2007 17:01
  • Lokalizacja: Popolupo

PostSo 14 kwi, 2007 18:01

Ruskich mi też brakuje :spoko: .A tak na marginesie czy wie ktoś coś więcej o Cold War Rearmed?
"Nie przeszkadzajmy wrogowi, gdy popełnia błąd"

~Napoleon Bonaparte
Offline
Avatar użytkownika

Marcin_BM

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 330
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:49

PostŚr 18 kwi, 2007 20:41

Fabuła słaba i mało realistyczna :???: , brak jakiś zwrotów akcji z konsekwencjami itp :(
Ten który rzucił na mnie się niewiele szczęścia miał,Bo wypadł prosto mi na kły i krew trysnęła z rany
Offline
Avatar użytkownika

Ingram

Major

Major

  • Posty: 567
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 15:26
  • Lokalizacja: z Bydgoszczy

PostPn 30 kwi, 2007 23:32

Tu się zgadzam w zupełności.
Totalnie wieje nudą więc tylko raz ją przeszedłem. Kolejny raz mi się nie chciało znowu tego ciągnąć.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

LostBeyondRetri

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 254
  • Dołączył(a): Pt 08 cze, 2007 22:22
  • Lokalizacja: Stąd?

PostPn 16 lip, 2007 21:22

Jednym zdaniem ofp lepsze od ArmA jest i basta!
Fabuła w Ofp jest ciekawa, po kilku misjach człowiek się wciąga.
A jeśli chodzi o Resistance to było jeszcze lepiej, był tam jeden bohater, z którym całkowicie się utożsamia.

BTW: Pograjcie w brothers in arms, kampanie do flashpointa, tam dopiero fabuła wymiata
Obrazek

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron