Teraz jest Cz 28 mar, 2024 12:38


Atak Mi-24 na puste ciężarówki

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

Atak Mi-24 na puste ciężarówki

PostSo 26 cze, 2010 12:43

Witam wszystkich,

Stworzyłem w edytorze następującą sytuację - jedzie konwój złożony z jeepa, ciężarówki 5t oraz ciężarówki naprawczej, paliwowej i amunicyjnej (łącznie 5 pojazdów). W pewnym momencie jeep wybucha, a pozostałe pojazdy zatrzymują się i wysiadają z nich kierowcy (waypoint WYSIĄDŹ) aby bronić konwoju. Po zlikwidowaniu zagrożenia niespodziewanie nadlatuje jeszcze wrogi Mi-24 i tu mam problem.
Jak zmusić Hinda do ostrzelania (i w rezultacie zniszczenia) pustych pojazdów? Oznaczyłem je jako us2, us3, us4 oraz us5 (us1 to zniszczony już wcześniej jeep). Próbowałem dać 4x WP "ZNISZCZ" na pojazdach, ale Hind tylko lata nad konwojem, a po chwili zawisa w powietrzu i koniec :neutral: Próbowałem też komendy "heli doFire us2" (albo inny us) ale to również nic nie dało.
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostSo 26 cze, 2010 16:59

Spróbuj przed doFire dać doTarget.
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostSo 26 cze, 2010 21:08

Ahh, już rozpracowałem ten problem :smile: - po prostu wcześniej heli nie mógł zlokalizować tych pojazdów - była godz. 4:30, one stały lekko za drzewami przy drodze (konwój wpadł w zasadzkę w miejscu trochę zadrzewionym). No i chyba pomogło zaznaczenie w wyzwalaczu z komendą "doFire" opcji "Cyklicznie" oraz zwiększenie jego zasięgu.

PS. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - chcę, aby Hind ostrzelał wszystkie pojazdy po kolei. Czy wystarczy dać to w jednym wyzwalaczu w aktywacji czy trzeba tworzyć osobne?

Ale główny problem rozwiązany, więc można zamknąć temat chyba.

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron