Teraz jest Pt 19 kwi, 2024 00:58


Problem z grą

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

guscik123

Cywil

Cywil

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2010 18:17

Problem z grą

PostCz 30 wrz, 2010 06:44

Witam, może ktoś będzie wiedział co się dzieje i będzie mógł mi pomóc... Opiszę tutaj mój problem, bo nie da się tego opisać w kilku słowach, mianowicie...

W tę grę grałem od bardzo dawna, i zawsze chodziła mi świetnie, aż pewnego razu gdy po formacie ją zainstalowałem zaczęły występować dziwne problemy. Gdy miałem Win XP i pograłem kilka minut, zaczynał charczeć mi dźwięk i potem działy się 2 rzeczy (osobno) albo wywalało mi z gry, pojawiał się niebieski ekran i pełno różnych znaków, albo jak miałem szczęście, mogłem grać z tym charczącym dźwiękiem, lecz gdy wyłączyłem grę, wtedy pojawiało się wcześniej wspomniane niebieskie okno, a raczej tło. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie inny system... Win MX 8.1... w dniu instalacji gry sobie pograłem (pobawiłem się edytorkiem, zagrałem w pojedyncze misje). Lecz jak wszedłem do gry dnia następnego, zacząłem sobie kampanię i mniej więcej pod koniec podróży ciężarówką w treningu gra mi wywaliła... Nie można powiedzieć do końca by wywaliła, bo nie wyszła do pulpitu, ani też nie mogę powiedzieć że resetuje kompa... ale prawie, monitor przechodzi w czuwanie i nic się nie da zrobić, muszę zresetować kompa, przy czym muszę to robić kilka razy bo gdy próbuje odpalić zaczyna piszczeć wbudowany głośniczek... i od tamtej pory nie mogę ani bawić się edytorkiem, ani grać w pojedyncze misje...

Komp:
Procesor: AMD Athlon 1.1GHz
RAM: 1Gb
Karta graficzna: RADEON 9600 XT AGP 256Mb

Jeśli ktoś wie, lub tylko podejrzewa co jest grane, bardzo proszę o pomoc...

Pozdrawiam, guścik123
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 30 wrz, 2010 09:31

Używasz jakiś addonów?


Bo brzmi jak brak parametru -nomap [szukajka prawdę Ci powie] przy nadmiarze addonów.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostCz 30 wrz, 2010 11:35

Doskonale wiem o co chodzi. Miałem podobnie jakiś czas temu. No poza zmienianiem systemu. Czy ten blue screen co Ci go pokazuje ma formę błędu ? Ciąg cyfr i wyrazów od góry do dołu i zawiesza kompa? Jeśli tak to wina karty graficznej w sensie:
-sprawdź czy masz kable wszystkie podłączone i grafikę i resztę podzespołów dobrze przykręconą w tym HDD etc
-zobacz czy masz najnowsze sterowniki do grafiki i dźwiękówki
Nie pamiętam już co mi pomogło (starość nie radość) ale jakby co pamiętaj że jest jeszcze najstarsza opcja świata - mianowicie przebicia na kablach. Na moim starym kompie szczególnie dawały o sobie znać podczas podczas gier (filmy i muza nie ale gry tak :/ )

Niemniej kwestia addonów nie powoduje na pewno takich cudów.

p.s Odnośnie radeonów nie pamiętam jak Twoja wersja ale moja stara 9200SE jak nie miała sterowników 6.14 to robiła cuda większe niż Copperfield.
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostCz 30 wrz, 2010 12:19

@guscik123, po pierwsze to daruj sobie wszelkie bajeranckie systemy tak jak MX. Może to i jest ładne ale wymaga co nie co od sprzętu. A na takim sprzęcie nie instalowałbym nić więcej jak klasycznego XP + SP3 + wyłączenie wszelkich bajerów graficznych i kompozycji, aby zaoszczędzić maksymalnie zużycie zasobów. Niebieski ekran (BSOD) sygnalizuje że wystąpił błąd krytyczny, na niebieskim tle widnieją różne napisy - najłatwiej będzie znaleźć przyczynę jeśli uda Ci się spisać numer tego błędu. http://techrepublic.com.com/i/tr/downlo ... bsod_a.jpg tutaj masz pokazane co jest tym numerem (technical information STOP: 0x000000050, oczywiście to tylko przykład numery są różne w zależności od problemu).

Sądząc po opisie problemu - coś się przegrzewa, lub konflikt sterowników.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 30 wrz, 2010 16:54

Bielow napisał(a):Niemniej kwestia addonów nie powoduje na pewno takich cudów.
Actually, they do - sam miałem z tym problemy jeśli dobrze pamiętam. Najpopularniejszy był numer z szyłką.



Warto sprawdzić\spytać.

Było mnóstwo takich przypadków - popraw mnie Maćko jeśli się mylę.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostCz 30 wrz, 2010 17:15

Gdy miałem Win XP i pograłem kilka minut, zaczynał charczeć mi dźwięk i potem działy się 2 rzeczy (osobno) albo wywalało mi z gry, pojawiał się niebieski ekran i pełno różnych znaków, albo jak miałem szczęście, mogłem grać z tym charczącym dźwiękiem, lecz gdy wyłączyłem grę, wtedy pojawiało się wcześniej wspomniane niebieskie okno, a raczej tło

To objawy. Złych sterowników najprawdopodobniej. Obstawiam grafikę albo to mogą być też skutki ingerowania w Direct X. Jak się ktoś nie zna a chce polepszyć grafikę. Ale na pewno nie addonów Jon. :]

Nie można powiedzieć do końca by wywaliła, bo nie wyszła do pulpitu, ani też nie mogę powiedzieć że resetuje kompa.

No to takie objawy znów wskazują nie na addony jeno na np cyklicznie powodujący przepięcia kabel on np zasilacza. Ewentualnie nawet na taśmę łącząca Hdd z płytą główną.

W dalszym ciągu uważam że to na bank wina sterowników lub sprzętu. Ale addonów nie. No chyba że są jeszcze jakieś inne objawy których ww. nie napisał w poście. To tyle w temacie.
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

madmax

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): N 04 paź, 2009 18:37

PostPt 01 paź, 2010 09:04

Obstawiam stery do grafy :spoko:
hmm....
Offline
Avatar użytkownika

Zombie

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 192
  • Dołączył(a): Wt 08 cze, 2010 22:28
  • Lokalizacja: Się biorą dzieci?

PostPn 04 paź, 2010 14:18

Miałem tak na starym komputerze, ale nie zawracałem sobie tym głowy, bo wystarczało mi grać w demo :) (W którym miałem wszystko normalnie). Po zakupie pełnej wersji rozpoczęły się problemy... Właśnie takie. Wina leży po stronie karty dźwiękowej. Mimo że np. masz nową, problem może występować. Wystarczy że zakupisz tanią (do 50zł) kartę dźwiękową a problem powinien przejść . Ah, pamiętam te czasy jak grałem kilka lat temu, po 5-10 min bo dłużej się nie dało... To blue screen to charczący dźwięk... Dniami przesiadywałem u przyjaciela grając w tą piękną gre :) Kolega miał wtedy lepszego kompa (inna karta dźwiękowa i 512 mb ramu (łaał )). Tak więc zainstaluj inne stery do karty dźwiękowej a jak to nie pomoże to kup nową.


BTW: Komp zabytek, można wiedzieć ile ma lat? :razz:

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron