Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:35


Pierwsze wrażenia

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

Pierwsze wrażenia

PostCz 14 gru, 2006 12:11

Witam!
Bardzo długo czekałem na Armę, wczoraj grę kupiłem, więc podzielę się wrażeniami. Gierka po instalacji ruszyła bez przeszkód, niestety przy dwóch kolejnych uruchomieniach system zabezpieczeń informował o błędzie i nie przyjmował oryginalnego klucza, ale i tak gierka dała się uruchomić.

Mam AMD 3500, 1 GB RAM i kartę GF 7600 GT, ale i tak dałem na niskie detale, żeby gierka chodziła płynniej - w końcu nie o grafę mi chodziło, gdyby było inaczej to zapuściłbym sobie Doom 3 albo Far Cry.

[HAV] tu byłem - bez spoilerów proszę

Mam tę sławną wersję "tylko do oceny - nie ostateczną" i wg moich odczuć gra wręcz błaga o łatkę. Jak na chwilę obecną dałbym 6/10.
A jakie Wy macie wrażenia?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 14 gru, 2006 12:37

BEZ SPOILERĂ“W.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan

HAV

PostCz 14 gru, 2006 12:44

Jak wyżej - nie każdy ma już ArmA, więc proszę - bez spoilerów. Część Twojego posta wyciąłem.
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostCz 14 gru, 2006 12:47

Spoko - choć co prawda opisałem raptem drugą misję, to też spoiler?
Miałem zamiar pokazać, jak działa AI w praktyce. No ale w końcu nie ja założyłem to forum :)
Offline
Avatar użytkownika

Ingram

Major

Major

  • Posty: 567
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 15:26
  • Lokalizacja: z Bydgoszczy

PostCz 14 gru, 2006 12:48

Narazie to przechodziłem misje treningowe i stwierdzam, że ArmA rlz.
Na normalnych detalach gra wygląda świetnie, kilka tylko zaznaczyłem na wysoko, dziś zacznę kampanię.
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostCz 14 gru, 2006 12:59

Bez spoilerów, więc tylko kilka uwag na temat AI.
Przeciwnik zachowywał się głupio - żołnierze nie reagowali na śmierć kolegi stojącego 2 metry dalej. W innej sytuacji - po spostrzeżeniu mnie, żołnierz podbiegł na 2-3 metry i stał nic nie robiąc (no to długo nie postał). Inny z kolei rzucił we mnie granatem nie bacząc na to, że jego kolega stał obok mnie (zginęliśmy obaj). No i wreszcie - trafiony żołnierz nie zareagował w ogóle, pozwalając trafić się jeszcze 3 razy, ergo - zabić.
Trochę cienko jak na "najbardziej realistyczny symulator pola walki" ale mam nadzieję, że jakaś łatka to poprawi.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 14 gru, 2006 13:07

U mnie takich zachowań nie stwierdzono :]

Ingram - zazdroszczę sprzętu :)

Gram w Armę od wczoraj, i uważam, że Arma wymiata.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Ingram

Major

Major

  • Posty: 567
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 15:26
  • Lokalizacja: z Bydgoszczy

PostCz 14 gru, 2006 15:41

Co tu zazdrościć, oprócz nowej grafy to nic rewelacyjnego nie mam.
Obecnie muszę jeszcze dokupić jedną kostkę 512MB Ram
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostCz 14 gru, 2006 19:10

Podobieństw do Flashpointa jest sporo. Działa też taktyka "przejmij wrogi sprzęt i namieszaj". Uwaga odnośnie fizyki - jadąc czołgiem zahaczyłem bokiem gąsienicy o stacjonarną cysternę z paliwem - czołg błyskawicznie przewrócił się do góry nogami. I tak miałem go rozwalić, ale dalej musiałem zasuwać pieszo :)
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 14 gru, 2006 19:46

ja bym poczekał na pożądnego patcha i dopiero później marudził...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostCz 14 gru, 2006 21:31

Nie no wybacz, po patchu to wolałbym, żeby już nie było powodów do marudzenia :)
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 14 gru, 2006 21:47

no własnie o to mi chodzi...
rozumiem ze ver 1.00 ma błędy wiec jesli sie juz czegoś czepiac to po kolejnym z kolei wydanym patchu który i tak wieszosci nie załatał... logiczne prawda?
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostCz 14 gru, 2006 22:39

Może i jest w tym jakaś logika, chociażby rozmyta. Ale wybacz, kupując oryginalną grę chciałbym dostać wersję, która nie wymaga patcha na wejściu. Większość gier, w jakie do tej pory grałem, zapewniała niezłą rozrywkę bez potrzeby łatania.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 14 gru, 2006 22:57

A ta niby nie?

Mnie jedynie do szału doprowadzała z początku klawiszologia. Ustawiłem, jest spoko...

... pozostaje tylko kwestia NVG, które raz jest za jasne, raz za ciemne :/
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostPt 15 gru, 2006 02:09

Ta, w sumie masz rację - rozrywka jest niezła, co mogę powiedziec po kilku misjach, ale liczyłem na bardzo dobrą. żeby ktoś nie myślał, że nie lubię takich gier - przeszedłem Cold War Crisis, Red Hammer, Resistance i trochę fanowskich misji i kampanii. Naczekałem się na Armę jak diabli i teraz wkurzają mnie te babole. Trzeba się chyba będzie przyzwyczaić, jak we Flashpoincie.
U mnie nie ma problemów z NVG, jest tylko ten efekt na początku, że obraz jest bardzo jasny, a jak się zdejmie to przez chwilę mało co widać. Nawet to fajne, tylko niestety po wczytaniu sejwa zrobionego w goglach mało co widać, a akurat ktoś do mnie grzał. Po kilkunastu próbach zacząłem misję od nowa.
Następna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości