Teraz jest N 16 cze, 2024 11:12


Twórczość własna forumowiczów

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 02 wrz, 2007 23:59

Poczytaj sobie historie tego samolotu a nie farmazonisz... To jest Lublin R-XIII

Marker, kto Ci pozował?

To moja mama ;-)

Tak na marginesie co miałeś z plastyki?

Ostatni raz plastyke na oczy widziałem w szkole podstawowej, ale nie pamiętam co miałem. Zreszta wtedy wszystko się robiło na plastyce tylko nie rysowało...

Jak się podoba to moge jeszcze pare wrzucić... mam tego pare...dziesiąt ;-)
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

james_gastovski

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 318
  • Dołączył(a): N 02 kwi, 2006 14:56

PostPn 03 wrz, 2007 00:09

Weź se konto na Digarcie zrób i wrzucaj :P
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Berna

PostPn 03 wrz, 2007 00:44

wymiatasz mazak :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 03 wrz, 2007 00:57

Mazak, juz więcej nie będe pokazywał ci moich rysunków... Jedynie tą panne odpowiednio przerysowałeś (pewnie przy pomocy kalki)... Ostatnio gustuje w prymitywiżmie, zaraz przedstawie wam moje prace.
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 03 wrz, 2007 01:07

Więcej, więcej!



A jak Twoja mama będzie wolna to załatw mi nr telefonu ;-)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostPn 03 wrz, 2007 11:48

Boże, to jest piękne. Chciałbym tak umie rysowac
Offline
Avatar użytkownika

DeviAnCE

Major

Major

  • Posty: 611
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2004 12:09
  • Lokalizacja: Terra

PostPn 03 wrz, 2007 15:50

Na wstępie zaznaczam, że rysunki są całkiem niezłe (najbardziej przypadł mi do gustu akt, ale o tym później), jednak żeby dojść do perfekcji, należy wysłuchać krytyki ;-)

Ad. 1

łeb tygrysa jest proporcjonalny, dobrze podkreśliłeś "fałdy" na szyi, ale brakuje tu wyróżnienia w postaci cienia lub cieńszej kreski dla grzbietu oraz kreski podkreślającej wypukłości (jako, że przedstawiony jest front, powinieneś je zaznaczyć i spody delikatnie wycieniować).

Ad. 2

Obrys sylwetki został wykonany starannie, gorzej jednak jest z oznaczeniami i "tarczą". Niepotrzebnie też cieniowałeś maszynę i niebo tym samym odcieniem - jeżeli chcesz osiągnąć efekt wyróżnionego zachmurzenia, powinieneś pogrubić kreskę samolotu i wycieniować go wedle własnego kątu oświetlenia ; wtedy będzie świetnie. Do lądu nie mam zastrzeżeń, dobrze obrazuje różnicę wysokości.

Ad. 3

Ork ... jak dla mnie, może być, choć powinieneś popracować nad stabilną kreską (tj. zachowującą odpowiedni kształt, nie zygzaki).

Ad. 4

Dobrze odtworzona sylwetka, ale mam pewne zastrzeżenia. Po pierwsze, kiedy chcesz nadać odpowiednią barwę, musisz zacząć od delikatnego pokrywania ołówkiem/kredką powierzchni jasną barwą, po czym dopiero wtedy możesz zdecydować w jaki to sposób chcesz nałożyć cienie. Po drugie, lekko skrzywiłeś maskę przy przedniej szybie lekko unosząc kreskę do góry w lewo, lub w prawo do dołu (zależnie od preferencji ;-).
Za to znakomicie odtworzyłeś efekt połyskującego lakieru. Cień "ujdzie".

Ad. 5

¦wietny rysunek, jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić jest brak dbałości o szczegóły. Podejrzewam jednak, iż była to praca na "krótką chwilę", więc w porządku.

Ad. 6

Po raz kolejny udało się odtworzyć sylwetkę, podoba mi się, ale nie przyłożyłeś się zbytnio do szczegółów (tj. oznakowanie, barwy i ziemia na dole).

Ad. 7

Bardzo mi się to podoba, oryginalna perspektywa i prawidłowe użycie kreski, jedynie drugoplanowy samolot nieco psuje wrażenie.

Ad. 8

Cudowny akt, doskonale zachowane proporcje z wyjątkiem prawego golenia (który wydaje się być kanciasty) oraz zbyt chudych kończyn górnych (powinieneś odrobinę poszerzyć ramiona, na oko będzie to jakieś ~1,5-2mm). Widać, że uwzględniłeś także układ kostny; bardzo ładnie. Polecam dodatkowo przestudiować układ mięśniowy, dzięki tej wiedzy będziesz mógł dokładniej odwzorowywać ciało z bliższej perspektywy. Szkoda, że tak uciekłeś z twarzą ;-) Jak na chwilę obecną jest to najlepsza praca ze wszystkich tu przez Ciebie wystawionych.

Ad. 9

Jak dobrze pamiętam ilustracje z Battle Isle IV, u tego pana powinieneś uwzględnić mnóstwo kresek o różnej grubości. Niemniej jednak mogło się to okazać zbyt trudne, więc daruję :-)

Czekam na dalsze prace, bo potrafisz rysować. Oby tak dalej.
We do not know death... only change. We cannot kill each other without killing ourselves.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostPn 03 wrz, 2007 17:30

Dzięki Dev za miłe słowa i porady. W przyszłych pracach postaram się do nich zastosować ;)
Rysuje głównie dla przyjemności, dla swoich oczu i nie zwracam uwagi na pewne szczegóły...
Niektóre tych rysunków wyglądają lepiej, a niektóre gorzej w realu. Szczerze mówiąc kobitka mi się nigdy nie podobała. Może dlatego że było tam, że tak się wyraże, mało do rysowania. Najbardziej lubie warcraftowego orka i gdyby nie kiepsko wyglądająca klata i biceps (plus mierne łańcuchy) to była by to jedna z lepszych prac...
Postaram sie może coś jeszcze wrzucic, a może stworze coś nowego bo dawno nie miałem ołówka w ręku...
Tak jeszcze wspomne, że większośc rysunków ma już ładnych pare lat za sobą ;)

Next:

Obrazek

To przy okazji omawiania Władcy Pierścieni na polskim w gimnazjium ;) Tak mi się wkręciło...

Obrazek

Okładka na referat z historii o husarii

Obrazek
Obrazek

Rysowane dla jaj na miernym papierze... chciałem zobaczyc jak zacieki sie robi...

Obrazek

;)

Obrazek

To miał być Skalski ale... cóż, ludzi nie lubie rysować szczerze mówiąc...


Narysowałem kiedyś miedzianego (chyba) smoka (z księgi potworów D&D ;) ) i go za cholere znaleść nie moge... A szkoda bo fajny był...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

hose

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): So 05 lis, 2005 15:58
  • Lokalizacja: z prowincji

PostPn 03 wrz, 2007 20:00

Ekhm... Jedna sprawa - Deviance nie miał racji co do aktu. Tak zbudowany człowiek nie mógłby oddychać ani prawidłowo funkcjonować. Odwzorowanie ciała człowieka oparte jest na zasadzie trójkąta wpisanego w okrąg. Tutaj tej zasady nie dotrzymano. Klatka piersiowa i tułów sprawiają duży kontrast, destabilizują cały akt. Jakkolwiek całość robi dobre wrażenie to u mnie na zajęciach otrzymałbyś zaledwie "dobry" jako ocenę końcową. Musisz dużo popracować też nad zasadą perspektywy. Masz talent - ale musisz poprawić technikę, jesteś na dobrej drodze. Rysuj tylko jak czujesz taką potrzebę , aby rysować na zamówienie musisz tak jak pisałam usprawnić technikę. Ogólnie nie jest źle, ale jeszcze wiele przed Tobą aby nazwać Twoje prace dobrymi. :)
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of. Oscar Wilde.
A good listener makes more friends than a good talker.
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostWt 04 wrz, 2007 22:01

Czepiacie się. DeviAnCE i hose pokażcie swoje prace :PPPP

marker napisał(a):To miał być Skalski ale... cóż, ludzi nie lubie rysować szczerze mówiąc...


Rysunek twarzy ludzkiej jest czymś cholernie trudnym. Wynika to przede wszystkim z faktu iż drobna zmiana proporcji lub odległości jakiegoś elementu, daje nam kompletnie inną osobę. Nie wspominając już o tym że niewielkie zmiany w mimice mogą dać dosyć nieoczekiwane efekty. Kilka kresek za dużo i zamiast delikatnie uśmiechniętej facjaty wychodzi np. "demon nienawiści".
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostN 10 lut, 2008 11:28

Obrazek

zrobiłem jakiś czas temu :P

Obrazek
Zdjęcie oka i połączenie moje
Zdjęcie dmuchawca gdzieś znalazłem...
Obrazek

HAV

PostN 10 lut, 2008 21:24

Barb - temat służy prezentacji własnych prac...
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostCz 06 mar, 2008 23:42

Obrazek

jestem fajny? :D
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostN 27 kwi, 2008 22:10

Obrazek
zabawy z renderowaniem
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostPn 28 kwi, 2008 14:51

łaaaadnie, Rey. Tak z ciekawości. Ile się tego uczyłeś/zdobywałeś doświadczenie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron